U18: Nem sikerült talpra állni

Hiába kezdett remekül, 10-2-vel U18-as válogatottunk, s hiába hajszolta bele 26 eladott labdába - igaz a mieink is eladtak 20-at - az ukrán fiatalokat, simán kikapott, így csupán a 7. helyért játszhat. Az ukrán csapatban volt egy extra egyéni teljesítmény (Gorobec 31/15 pont), a lepattanóharcot pedig nagy fölénnyel (53-34) nyerték keleti szomszédaink, ez döntött a javukra.

Magyarország-Ukrajna 61-71 (18-14, 21-20, 8-18, 14-19)

Ebéd utáni "desszertként" következett szombaton kora délután az ukránok elleni meccs. Fiataljaink s a szakmai stáb tagjai szívesen eltekintettek volna a korai kezdéstől, ám mivel nem sikerült bejutni a legjobb négy közé, így ez jutott, az 5-8. helyért játszhatott csapatunk.

Anasztaszia Polovinka duplájára Horváth Bernadett triplával válaszolt. Vita Gorobec, az ukrán bedobó bő 2 perc elteltével már a 3. személyi hibáját kapta, majd Raus Vivien két triplát is beemelt. A negyed közepén 10-2-re vezettek lányaink. Ekkor Anasztaszia Arcsakova vezérletével egy 6-1-es rohamot bemutatva feljöttek keleti szomszédaink. A kisebb hullámvölgyön a másik két Vivien, Pogány, majd a szintén hármassal jelentkező Böröndy lendítette át a csapatot. A negyed végén a visszatérő Gorobec kosaraival szorossá tette a meccset Ukrajna.

Másfél perc elteltével Gorobec szerezte a második negyed első kosarát, 2 pontra zárkózott fel Ukrajna. Jókor jött Szörényi Laura válasza. A 3 hibával játszó ukrán lányt képtelenek voltak tartani a mieink, triplájával átvette a vezetést az ellenfél. Csapatunk sajnos ismét leblokkolt, rossz dobások, eladott labdák jellemezték a mieink játékát, a negyed első 4 percét 15-3-ra vesztették el lányaink, hiába kért közben kétszer is időt Peresztegi. A szakasz közepén Dobos Ágnes megszerezte első mezőnykosarát, majd Varga Barbara kosár plusz büntetős akciójával 3 pontra csökkent a hátrány. 29-26-os ukrán vezetésnél közel két percig nem esett kosár, majd Polovinka hármasával megduplázta előnyét Ukrajna. A félidő vége a miénké volt. Szörényi 5 pontjára alapozva, egy 13-0-s pazar utolsó két és fél percet produkálva nemhogy visszaszerezték a vezetést, hanem a katasztrofálisan induló negyedet is megnyerték, s szünetben 5 ponttal vezettek lányaink.

A második félidő Gorobec triplájával kezdődött, majd Irina Zsmurko révén bő másfél perc alatt egyenlítettek is az ukránok. Dobos büntetőkből szerezte a második félidő első magyar pontjait. Ismét "beragadt" csapatunk, a 3. negyed első felét 12-2-re "adtuk oda" ellenfelünknek. 6 perc 17 másodperc elteltével Pogány szerezte csapatunk első mezőnykosarát a szünet után. A negyed hajrájában sikerült kiegyenlítetté tenni a játékot, a szünetbeli 5 pontos előny a negyed végére így is 5 pontos hátránnyá változott.

Jól, 6-2-vel kezdték fiataljaink a záró szakaszt, Böröndy újabb hármasával 1 pontra közelítette meg csapatunk a riválist. Ukrán időkérés után Gorobec az 5. tripláját is bevágta. Nagy Dóra vezérletével próbálták lányaink tartani a lépést az ellenféllel, de továbbra is csak futottunk az eredmény s ellenfelünk után. Az ukránok sem játszottak jól, a mieinkhez hasonlóan ők is sok labdát adtak el, ráadásul a büntetőket is gyengén dobták - viszont lepattanók tekintetében messze felülmúlták lányainkat. Jackovec a negyed közepén dupla-duplánál járt, a mieink számára továbbra is tarthatatlan Gorobec pedig a hajrában túljutott a 30 ponton. 59-57-es vezetése után, kapkodó csapatunk ellen Ukrajna egy 10-2-es rohammal bebiztosította győzelmét, csapatunknak nem sikerült talpra állni, csak a 7. helyért játszhat a miskolci Eb-n.

Magyarország: Horváth B. 8/6, Raus 6/6, Bodnár F., Varga B 3., Dobos 12. Cs: Pogány 4, Nagy D. 10, Böröndy 9/6, Szörényi 9, Sikora, Zsilinszki.