U20-as, A-divíziós Eb: Továbbra is nyeretlenek lányaink

Újból kikapott, vereséggel kezdte női U20-as válogatottunk a csoportmérkőzések után nyeretlenül maradó válogatottak körmérkőzését. Hiába ért el Szamosi Amadea 16 pontos 11 lepattanós dupla duplát s hiába nyerte meg csapatunk 44-35-re a lepattanó harcot. Egy lengyel lány extra egyéni teljesítménye, valamint a 20 eladott labda és a gyenge, 30%-os dobóteljesítmény miatt ezen a nagyon fontos mérkőzésen is alulmaradt U20-as női válogatottunk.

Magyarország - Lengyelország 50-53 (17-18, 9-9, 12-10, 12-16)

Női U20-as Európa-bajokság Törökország

A lengyelek szereztek vezetést, de Czirják révén azonnal egyenlített csapatunk. Nem igazán voltjellemző ezen az Eb-n, de fél perc után 2-2 volt az állás. Váltott vezetéssel, fej-fej mellett haladt a két együttes. A  4. perc végén Fuisz és Szamosi kosarával 10-6-ra megugrottak lányaink. A negyed közepén egy 2 perces kosármentes időszak következett. 12-8-as vezetésünk után eladott labdák, kihagyott büntetők jellemezték a mieink játékát, ellenfelünk egy 8-0-s rohammal - benne Karolina Puss két triplájával - átvette a vezetést. A negyed végén Katona duplájával, majd Horváth hármasával 1 pontra feljöttek lányaink.

A második negyed elején több mint 3 percig nem esett kosár. Szamosi Amadea büntetőivel átvették a vezetést a mieink. Jó ideig csak ő jelentett veszélyt a lengyel kosárra, ám a védekezés jól működött, így váltott vezetéssel haladtak a felek. Félidőben maradt az első negyed utáni 1 pontos lengyel vezetés - többek között azért, mert lányaink nem kevesebb, mint 13 labdát adtak el az első 20 percben...

Szünet után folytatódott az üldözőverseny,  s jobbára a mieink futottak a lengyel csapat s az eredmény után. A negyed közepén 5 ponttal megugrottak a lengyelek. Ekkor  következett egy jó magyar periódus, egy 6-0-s roham amelynek végén Barnai Judit kosár plusz büntetős akciójával előnyhöz jutottunk. A negyed utolsó bő 3 percében nem esett kosár, így a záró szakasznak a mieink 1 pontos vezetésével vágtak neki a küzdő felek.

Ezt azonban 4-0-lal kezdte ellenfelünk, jókor jött Koch Dóra egalizáló hármasa. Nem eresztették egymást a felek, ismét váltva vezettek az együttesek A 34. percben Puss az 5. hármasát helyezte el a magyar gyűrűbe. Ez óriási lökést adott ellenfelünknek, akik egy 8-0-s rohamot mutattak be a negyed közepén s 6-tal megugrottak. Hiába kért időt Székely Norbert, ideges csapatának játékosai újra pontatlanul dobtak, labdákat adtak el. Két és fél perccel a vége előtt 8 pontos lengyel vezetésnél Horváth Bernadett triplája hozta vissza a reményt. Czirják kosarával 1:47-tel a vége előtt egyetlen triplányi távolságra közelítették meg ellenfelüket lányaink. Utána azonban nem sikerültek a befejezések, hiába kért időt Székely s hiába szabálytalankodtak gyorsan lányaink, az sem segített, hogy a lengyelek kihagyták a büntetőket - ismét alulmaradt a csapat s ez már egy fájó vereség!

Magyarország: Czirják 6, Fuisz 7, Katona 7, Szamosi 16, Licskai. 1 Cs: Horváth B. 6/3, Böröndy 1, Koch 3/3, Barnai 6, Határ,  Vukov,.

A lengyelek legjobb dobói: Puss 22/15, Owczarzak 10 /3, Miloszewska 10

A másik mérkőzésen: Litvánia-Ukrajna 64-59