U20-as Eb: Elvesztettük a nyeretlenek csatáját

Simán kikapott U20-as női válogatottunk az A-divízió két nyeretlen csapatának összecsapásán az ukránoktól.  Elsősorban egy a magyar bajnokságból, a Szekszárd csapatából szezon közben távozó játékos, Olekszandra Csek okozta a mieink vesztét. A magyar élvonalban 13 meccsen 4,3 pontot és 3 lepattanót átlagoló center a lányaink ellen 25 ponttal s 9 lepattanóval zárt - miközben a mieinknél csupán 1-2 átlagos teljesítmény akadt. Az 5. játéknap után csupán a magyar együttes nyeretlen - de még most sincs semmi veszve. Igaz az A-divízióban való bent maradáshoz óriási javulásra lenne szükség.

Magyarország - Ukrajna 53-72 (12-20, 13-16, 18-17, 10-19 )

A magyar-ukrán mérkőzésen, a mezőny két nyeretlen együttesének összecsapásán a győztes először érezheti a tornán a győzelem édes izét. Az ellenfél kezdő ötösében a center, bizonyos Olekszandra Csek, aki az előző évadban Szekszárdon kosarazott.

Egy büntetővel Ukrajna szerzett vezetést, Czirják Noémi révén hármassal feleltünk. Utána Csek is "becsekkolt" egy dupla erejéig. Közel 3 pontmentes perc után - miközben Licskai Zsófi kihagyott két büntetőt - újabb kosarat szerzett az ukrán középjátékos. Rettentő idegesen kosaraztak fiataljaink, a  6. percben 8-3-as ukrán vezetésnél Székely Norbert időkéréssel próbálta rendezni a sorokat. Utána Csek újabb 4 pontot szerzett. A negyed hajrájában 12-3-as ukrán vezetésnél Barnai Judit közel 6 perces magyar kosárcsendet tört meg... Az  ő vezérletével a negyed hajrájában sikerült k6 pontra feljönni. Ekkor azonban Uro-Nile két akcióból 5 pontot dobott. A negyed végén Katona Szidónia hármasával sikerült 10 ponton belülre kerülni.

Csek büntetőivel a kezdődött a második negyed. Koch és Horvát pontjaival próbálták fiataljaink lépést tartani az ukránokkal, akiknek azonban mindenre volt válaszuk. A negyed közepén Darija Zavidna villanásaival 13 pontra nőtt ellenfelünk előnye. Sajnos ezúttal a csapatunk eddig legjobbjának, vezéregyéniségének, Szamosi Amadeának sem ment a játék, a 17. percben, Székely újabb érthető időkérése után szerezte meg első kosarát. Katona találatával 10 ponton belülre kerültünk - rögtön dobtak egy hármast az ukránok.

A mieinknek már az első félidőben is sok gondot okozó Csek triplával kezdte a másodikat, Koch duplával felelt. Böröndy Vivien és a jól játszó Horváth Bernadett villanásaival egy 6-0-s rohammal 10 ponton belülre kerültek lányaink. Állandósult a 10 pont körüli ukrán vezetés, Csek 20 pont fölé jutott a negyed hajrájában. Még Vukov Szonja 10 másodperccel a befejezés előtt dobott triplájára is tudtak felelni az ukránok, akik kerek 10 pontos előnnyel várhatták a záró etapot.

Ez ráadásul újabb ukrán kosárral kezdődött, ám utána Katona előbb duplát, majd hármast dobott. Az ukránok ezt a felzárkózási kísérletet is visszaverték egy 7-0-s rohammal. Ezzel végképp megtört a mieink ellenállása, a hajrában sorra hagyták ki a büntetőket a lányok. A Csek - Uron-Nile kettőssel képtelenek voltak mit kezdeni fiataljaink, akik összességében igen simán maradtak alul - és maradtak nyeretlenek, sajnos egyetlen csapatként a mezőnyben.

Magyarország: Czirják 3/3, Fuisz,Katona 13/6, Szamosi 6, Licskai 2. Cs: Böröndy 3, Barnai 4, Koch 6, Határ,  Horváth B. 10, Vukov, 6/3 Vágvölgyi.

Az ukránok legjobb dobói: Csek 25/3, Uro-Nile 21/8

A csoport másik meccsén: Lengyelország - Litvánia 58-51