U20-as Eb: Kezdés - tisztes vereséggel

Az első negyed után még vezetett, szünetben pedig csupán 2 pont hátrányban volt női U20-as válogatottunk a végső győzelemre is esélyes orosz csapat ellen. Szünet után bárerőn felül küzdöttek a lányok, fokozatosan felőrlődtek az óriási fizikai fölényben lévő oroszokkal szemben.

Női U20-as Európa-bajnokság,Törökország, Samsun

Oroszország - Magyarország 64-52  (16-17, 13-10, 17-11, 18-14)

Elég gyámoltalanul, megszeppenten kezdtek lányaink, a 6. perc végén 12-2-re vezettek az oroszok. Ezt követően azonban Katona Szidónia duplája egy 7-0-s magyar roham kezdetét jelentette, amely közben Horváth Bernadett is beemelt egy hármast. 12-9 után újra az oroszok pillanatai következtek, ám ám a negyed hajrájában Licskai hármasa egy újabb 7-0-s magyar futás - Katona és Horváth villant ismét - kezdetét jelentette - lányaink átvették a vezetést s egyetlen ponttal megnyerték a nyitó negyedet.

A második szakasz elején ismét a Horváth-Katona duó gondoskodott arról, hogy az orosz csapat fusson a mieink és az eredmény után. A szakasz közepén Szamosi és Vágvölgyi is megvillant, 4 ponttal megugrottak lányaink. Sajnos a félidő utolsó 5 percére láthatatlan kezek "bedeszkázták" az orosz csapat kosarát, minden kimaradt. Még szerencse, hogy a védekezés aránylag a hatékony volt, s ezen idő alatt az ellenfél is csak 6 pontra volt képes. Igaz ez azt is jelentette egyben, hogy szünetben az orosz csapat vezetett - de csupán 2 ponttal.

Persze ha valaki azt mondja a meccs előtt, hogy szünetben csupán 2-vel "megy" az orosz csapat... Szamosi kosarával hamar egyenlítettünk szünet után. Ezt követően azonban nem igazán tudtak lányaink kibontakozni, elhúztak a fizikai fölényben játszó oroszok. A szakasz hajrájában Határ kosarával 4 pontra feljöttek Székely Norbert tanítványai. Ennek a játékrésznek a végét is ellenfelünk bírta jobban, a záró szakasz előtt 8 ponttal vezetett.

Hamar meglett a "közte 10" a 4. negyed elején, de Horváth újabb hármasával próbáltunk hosszú hajrát nyitni, s Böröndy kosarával 5-re zárkóztak fel lányaink. Ekkor azonban újra a számunkra tarthatatlan Tyihonyenko villant, s a szakasz közepén egy 8-0-s orosz rohammal 10 fölé nőtt a hátrány Ez megtörte a mieinket, ettől kezdve nem volt esély a fordításra, az oroszok érvényesítve fizikai fölényüket nyertek. Csak egy adalék az orosz erőfölényhez: a lepattanóharcot 58-26-ra nyerték. Ehhez, és ahhoz képest, hogy a sorozat egyik favoritja ellen játszott a B-divízióból felkerült együttesünk - a mindössze 12 pont különbségű vereség dicséretes helytállásra utal.

Magyarország: Czirják, Fuisz, Katona 13, Szamosi 11, Licskai 5/3. Cs: Horváth 11/9, Határ 2, Koch, Böröndy 5, Barnai 3, Vágvölgyi 2.

Az oroszok legjobb dobói: Tyihonyenko 25, Namok 18.