U20-as Eb: Papírforma-vereség a veretlen franciáktól

Nyeretlen csapatunk az esélyeknek megfelelően alulmaradt a veretlen franciákkal szemben az U20-as A-divíziós női Európa-bajnokságon.

Magyarország - Franciaország 45-62 (14-14, 9-18, 13-22, 9-8)

Húsz éveseink az esélytelenek nyugalmával és az előző két vereség s a többi eredmény alaklása folytán sajnos biztos csoport utolsóként várhatták a két korábbi legyőzőnket magabiztosan verő franciák elleni mecset. A franciák az olaszokat 24, az oroszokat pedig 15 pont különbséggel verték. Az oroszokat ma a mieink mérkőzése előtt az olaszok is megverték, a 47-46-os végeredmény hatalmas küzdelemről árulkodik...

5-0-lal nyitottak a franciák, amikor, közel 2 perc elteltével Szamosi Amadea megszerezte az első magyar pontokat, de 3 perc után, 9-2-es francia vezetésnél Székely Norbert kénytelen volt időt kérni. Ezzel olyan szinten sikerült rendeznie a sorokat, hogy csapatunk Barnai Judit vezérletével egy káprázatos, 12-0-s 5 percet "repesztett". A negyed utolsó percében aztán egy duplával majd egy hármassal egyenlített Franciaország.

Ellenfelünk kosarával indult a második negyed, Határ Bernadett büntetőkkel egalizált. 16-16 után sajnos megint jött egy rövidzárlat, két támadásból két hármast dobtak a gall lányok, s ez 16-2-es rohamuk kezdete volt. Nagyon elkapták ekkor a fonalat, e sorozatban összesen 4 triplát süllyesztettek el a mieink kosarába. A félidő hajrájában több mint 8 perc s 6 büntetőből szerzett magyar pont után Barnai megszerezte csapatunk első mezőnykosarát, majd 4 másodperccel szünet előtt blokkolt egy francia dobást. Szünetben 9 pontos hátrányban voltak fiataljaink.

A harmadik negyed elején felváltva estek a kosarak. Amikor Böröndy kosarával 8 pontra feljöttek lányaink, azonnal erősítettek s egy 6-0-s rohammal ismét megnyugtató előnyre tettek szert a franciák, s újra szórták a hármasokat. A szakasz végére már közel 20 pontra nőtt kitűnően dobó ellenfelünk előnye.

A záró szakaszban már sok érdemleges nem történt. Nem egészen másfél perccel a befejezés előtt a tornán korábban nem játszó Vukov Szonja révén a mieink megszerezték a meccsen első s egyben utolsó hármasukat.

A két középső negyedben a franciák bebizonyították, miért ők a legjobbak a csoportban, csapatunk pedig nyeretlenül utolsóként zárt.

Magyarország: Czirják 2 ,Fiusz 2, Katona, Szamosi 11, Licskai 2. Cs: Barnai 10, Böröndy 7, Horváth 2, Koch 2, Határ, Vágvölgyi 2, Vukov 3/3.

Fiataljaink először körmérkőzést játszanak a többi csoport utolsó helyezett csapataival. A három rivális minden bizonnyal az ukrán, a lengyel és a litván csapat lesz. Utána kialakul e 3 csapat között a G-csoportban egy sorrend, s e sorrend alapján játszanak a csapatok a csoportokból ugyan továbblépő, ám a negyeddöntőbe nem kerülő  együttesekkel a kialakult sorrendek alapján.  Érdekes a lebonyolítás, hiszen itt, e kör győztesei majd a 9-12., a vesztesei pedig a 13-16. helyekért játszanak. Végeredményben 3 csapat esik ki, tehát bár eddig nem sok sikerélménye volt női U20-as válogatottunknak, még bőven kiharcolhatja az A-divízióban való bennmaradást.

Fotó: utanpotlassport.hu