Ujhelyi, Vajda: hétvégi dupla-dupla

Mind a négy Eurloiga-együttesben légióskodó magyar lány csapata megnyerte hétvégi bajnoki mérkőzését. Ujhelyi Petra és Vajda Anna is kitett magáért, mindkét játékos dupla-duplával zárta hétvégi találkozóját

A  lengyel bajnokságban a Wisla Krakkó győzelemmel, Ujhelyi Petra pedig dupla-duplával tette túl magát a hét végén a hétközi, brnói Euroliga-vereségen. A krakkói együttes Bydgoszcz-ban, az Artego otthonában lépett pályára.

A légiósok nélküli együttes otthonában a félidőben 9 pontos előnyre tett szert a Wisla, ám a szünet után a lelkes Artego feljött 6 pontra. A záró szakaszban azonban Petráék gyorsan eldöntötték a meccset, az utolsó negyedet 26-15-re nyerve végül 74-59-re győztek.

A magyar középjátékos főszerepet játszott csapata sikerében, hiszen 14 pontos (5/10 mezőny, 0/1 tripla, 4/5 büntető) és 10 lepattanós dupla-duplával zárta a mérkőzést.

Vajda Anna is dupla-duplával zárta csapata, a Perfumeria Avenida hétvégi spanyol bajnokiját. Az Euroliga címvédőjének nem volt igazán nehéz dolga a Hondarribia Irun otthonában. Nusiék az első negyed után már csaknem 20 ponttal (12-31) vezettek, s fölényes győzelmükhöz (99-57) pillanatnyi kézség sem fért. A magyar válogatott kosaras 21 percet a pályán töltve 10 pontot (4/11-es dupla, 2/3 büntető) és 12 lepattanót (6-6 védő és támadó) szerzett.

Honti Kata az Euroligában hazai pályán váratlan vereséget szenvedő csapata, a Ros Casares Valencia tíz perc után még hátrányban (13-15) volt Zaragozában, a Mann Filter otthonában, ám a 33-17-re megnyert második negyeddel lényegében el is döntötték az összecsapást a maguk javára. Kata 13 percet játszott, egyetlen mezőnykísérlete sikeres volt, s a 2 pontja mellé szerzett 3 lepattanót.

Németh Bernadett ezúttal a kezdő ötösben kapott helyet a Good Angels Kosice  csapatában, mely a második számú kassai együttes, a Dannax Sport otthonában lépett pályára. Az első negyedben még érződött az Némethék játékán a hétközi olaszországi, sikerrel megvívott Euroliga-mérkőzés fáradtsága, 10 perc után csupán egyetlen ponttal vezettek az "angyalok" (13-14). A második negyedtől aztán már Euroliga-szintű védekezést bemutatva egyértelműen az ő akaratuk érvényesült, a második szakaszban 4 ponton tartották ellenfelüket, végeredményben pedig 86-38-ra nyertek, Németh Bernadett 2 ponttal zárta a mérkőzést.