Universiade: Felülmúltuk a finneket

Második mérkőzésén megszerezte első győzelmét az oroszországi Kazanyban zajló Universiade-n a magyar női kosárlabdacsapat. Gáll Tamás és Magyar Gergely tanítványai nagy küzdelemben verték a finneket!

Magyarország - Finnország 64-59 (17-13, 11-24, 20-16, 16-6)

Közel másfél perc elteltével Őri triplájával a mieink szereztek vezetést. Nem sokkal később Krivacsevics is beköszönt az északiaknak, ám ezt követően megtorpantak lányaink s egy 7-0-s futással fordított Finnország. Egy ideig felváltva vezettek a csapatok. A negyed végén Krivacsevics megrázta magát, ennek köszönhetően 4 pontos előnnyel zártuk az első szakaszt.

A második elején Ambrus Szandra kosara majd jó büntetője révén ha szűken is, de vezettünk. A negyed közepén aztán leblokkoltak lányaink, a finnek egy 14-0-s 4 percet produkálva jelentős előnyt szereztek. A hosszú magyar kosárcsendet az ebben az időszakban a finn kosarat szinte egyedül veszélyeztető Krivacsevics törte meg, szünetben 9 ponttal "mentek" a skandinávok.

A harmadik negyed elején elmentek 12-vel a finnek. Szerencsére a negyed második felében a kiegészítő emberek - Ambrus, Baksa, Mansaré - is megvillantak, a védekezést pedig sikerült rendezni, így a szakasz végéig sikerült 5 pontra csökkenteni a hátrányt.

A záró szakasz magyar részről egy újabb kiegészítő játékos, Kobolák fontos kosaraival indult.  Ezekre még tudtak felelni az északiak, ám 57-52-es finn vezetés után remek csapatmunkával egy 11-0-srohamal lányaink a maguk javára fordították a meccset, s nagyot küzdve megszerezték eső győzelmüket az Universiade-n.

A magyar csapat pontszerzői: Krivacsevics 28, Bálint, Baksa 6 6, Őri 5/3, Varga Ambrus, Mansaré, Kobolák 4-4, Mányoky 3.