Universiade: sok két meccs 12 órán belül

Hősiesen helytállt, de sajnos kikapott női Universiade-válogatottunk az 5-8. helyért "hajnalban" lejátszott csehek elleni meccsen. A második negyedben sajnos semmi sem sikerült a lányoknak. A csapat tartását bizonyítja, hogy ezt követően még fel tudott állni, s tisztesre kozmetikázni a vereséget, amelyről bizony szünetben úgy nézett ki: akár nagyon súlyos különbségű is lehet.

Csehország-Magyarország 77-67 (18-21, 21-4, 19-18, 19-24
)

Lányaink - magyar idő szerint - tegnap este fél 8 magasságában fejezték be a Tajvan elleni negyeddöntőt, ma pedig reggel fél 8-tól játszották a helyosztót. Több kisebb sérülés, betegség is hátráltatta az együttest.

Az első percek tompasága (9-2-vel kezdtek a felnőtt Eb-n is szereplőn Alena Hanusová vezérletével a csehek) után a negyed közepén magára talált csapatunk, Krivacsevics Tijana egy 7-0-s rohamot vezényelt, sőt a negyed végén is jól, pontosan játszottak a lányok. Két kiegészítő játékosunk, Mansaré Manty és Adamecz Lilla remek megmozdulásai révén 3 pontos előnnyel zárták lányaink a negyedet!

A másodikban aztán kijött az összes fáradtság a csapaton, érződött még az előző esti meccs hatása, valamint az, hogy betegségek és kisebb sérülések miatt nem tudta terveinek megfelelően frissen tartani csapatát a Gáll-Magyar edző kettős. Semmi nem sikerült ebben a 10 percben, a cseh csapat könnyedén szerezte kosarait. Félő volt, hogy e gyenge szakasz után a második félidő valóságos vesszőfutásba megy át és nagy verésbe szalad bele a csapat.

Szerencsére nem így történt, nem véletlenül hangoztatta mindenki az együttes háza táján, hogy ez a 12 lány nagyon szépen egy hullámhosszra hangolódott. Volt tartás a társaságban és bár igazán szorossá már nem, de többek között Velkey Krisztina és Ambrus Szandra megmozdulásai révén kiegyenlítetté azért sikerült tenni a játékot - ez sem kis tett az előzmények ismeretében. A meccs hajrájában a záró szakaszt megnyerve, elsősorban megint Krivacsevics eredményességének köszönhetően sikerült 10 pontra felzárkózni - így végül mentálisan jól jött ki a gárda az összecsapásból.

Lányaink a 7. helyért a kanadai-svéd meccs vesztesével játszanak.

A magyar csapat pontszerzői: Krivacsevics 31, Mansaré 10, Mányoky 5/3, Ambrus 5, Adamecz, Bálint, Velkey 4-4,  Őri, Varga 2-2.