Vajda Nusiék búcsúztak az Európa-kupától

A hazai környezetben elszenvedett 8 pontos vereség után Moszkvában nagy verést kapott az Európa-kupában Vajda Anna csapata, a török Botas Adana, amely így kiesett.

A moszkvai találkozón a korábban a PEAC-ot búcsúztató moszkvai Dinamo 79-53-ra nyert. Az első negyed után 27-15-re vezetett az orosz csapat, s hiába játszott kifejezetten hasznosan Nusi, nem tudta megakadályozni a többek között remek amerikai kosarasok (Lindsay Whalen, Tina Charles), a szerb Ana Dabovics és orosz válogatott játékosok - Vidmer, Grisaeva - alkotta Dinamo fölényes sikerét.

A magyar válogatott kosaras közel 30 perc alatt 12/6 pontig (3/9 dupla, 2/6 tripla) jutott, a dupla duplához egyetlen lepattanó hiányzott neki, 3 támadó s 6 védő pattanót kaparintott meg. Nusinak volt még 1-1 gólpassza, blokkja, szerzett és eladott labdája.