Vajda10 perc alatt lett a legjobb lepattanózó

Újabb mozgalmas hetet tudhatnak maguk mögött légióskodó kosaras lányaink - váltakozó eredményekkel. A múlt hét végének nagy híre, hogy Vajda Anna átesett a tűzkeresztségen, bemutatkozhatott a spanyol Rivas Ecopolis együttesében.

Immáron két magyar válogatott kosaras hölgyért szoríthatunk a spanyol Rivas Ecopolis csapatában,amely Honti Kata mellett ezúttal már Vajda Nusit is a soraiban tudva fölényes, 86-51-esgyőzelmet aratott a Burgos ellen, ami azért jó előjel a Schio elleni Euroliga-párharc előtt.

A két magyar hölgy leginkább a mezőnymunkájával tűnt ki az összecsapáson. Kata kezdőként 23 perc alatt 1/6-os dupla s 1/2-es tripla mutatóval elért 5 pontja mellé szedett 3 lepattanót s kiosztott társainak ugyanennyi gólpasszt. Volt még 1-1 szerzett és eladott labdája.

Vajda Nusi csereként 10 percet játszott s azért csupán ennyit, mert ezalatt kipontozódott. A személyik gyűjtése mellett azért a kosárlabdázás egyéb "szakterületein" is igen tartalmasan töltötte rövid idejét a pályán. Amellett, hogy 1/4-es dupla s 1/2-es büntető-mutatóval 3 pontot tett a közösbe, leszedett 7 lepattanót s ezzel e tekintetben új csapata legjobbjának bizonyult, ami 10 játékperc alatt több, mint dicséretes... A statisztikai lapján ezen túlmenően még 1-1 gólpassz és szerzett, valamint 2 eladott labda olvasható.

A Wisla Krakkó 2 meccset játszott a lengyel bajnokságban múlt héten, s az 1-1-es mérleg nyilván nem tette túl boldoggá Horti Dórát és társait a Bourges elleni Euroliga-párharc előtt. A lengyel bajnok hét közben Tina Charles nélkül is fölényesen 83-56-ra nyert a Pabiancie otthonában. Horti Dóra 26 percet játszott, 2/6-os dupla s 6/7-esbüntető-mutatóval 10 ponttal zárta az összecsapást, 8 lepattanóval, 5 kiharcolt faulttal, 3-3 gólpasszal és eladott, illetve 2 szerzett labdával.

Tina Charles-t a hétvégi csúcsrangadóra pihentette a Krakkó spanyol mestere - mindhiába. Az olimpiai bajnok amerikai center ugyan remekelt, csaknem csapata pontjainak felét 30-at szerezve 7 pattanóval, a Wisla azonban simán kikapott 75-61-re a Polkowicétől. "Dodi"esetében nem érheti szó a ház elejét, hiszen a padról beszállva 25 perc alatt 9 pontot (3/7 dupla, 3/4 büntető) tett a a közösbe, Charles után csapata második legeredményesebb játékosának bizonyulva. Lepattanózásban csapata legjobbja lett 8 rossz dobás után megkaparintva a labdát. A magyar középjátékos statisztikai lapjára 1-1 gólpassz s eladott, valamint 2 szerzett labda került.

Romániában Kajdacsi Judit nélkül is biztosan, 70-47-re nyert a Sepsiszentgyörgy a Craiova ellen. Vincze Andrea klubja, a Kolozsvár szinte átgázolta nyeretlen sereghajtó Nagyvárad együttesén, s 80-34-re győzött. A magyar középjátékos 12 percet játszott, 4 pontot dobott (2/6 dupla) leszedett 2 támadó pattanót, volt 1-1 gólpassza szerzett labdája s blokkja, s eladott 2 labdát.

A második hely volt a tét Halléban a német női bajnokság rangadóján, amelyen Vincze Viktória csapata, a Wolfenbüttel váratlanul sima, 75-54-es vereségbe futott bele. A magyar center 16 perce alatt dobott 2 pontot (1/2), leszedett 4 védő pattanót, volt 1 gólpassza s sajnos 5 eladott labdát regisztráltak nála.