Vajdék újra nyertek, Hontiék először kaptak ki

Vegyes hetet zártak külföldi csapatokban pattogtató kosaras hölgyeink. Vajda Anna csapata, a Samsun 10 vereség után érezhette újra a győzelem édes izét. Honti Kata együttese, a Rivas Ecopolis  a győri Euroliga-vereség után a spanyol  bajnokságban is kikapott, elvesztette a Salamanca elleni csúcsrangadót.

Horti Dóra csapata, a lengyel Wisla Krakkó szabadnapos volt az Euroligában, így két bajnokit is lejátszott a múlt héten, a mérlege egy győzelem és egy vereség volt. A "feketeleves" azaz a vereség a hétközi rangadó volt, amelyen a krakkóiak hazai pályán kaptak ki csúnyán 65-49-re a listavezető Artego Bydgoszcz együttesétől. Centerünk egyetlen lepattanóval maradt el a dupla duplától, 3/9-es dupla s 4/4-es büntető-mutatóval elért 10 pontja mellé leszedett 9 lepattanót, amelyek közül 5 volt támadó. Emellett Horti Dóra 3 gólpasszt is kiosztott társainak. Hét végén egy olyan meccset nyert meg magabiztosan a Wisla, amely 1-2 éve még óriási rangadónak számított volna: 83-59-re verte a Gdyniát. "Dodi" 17 percet játszott s 2/3-as mezőnymutatóval, egy elrontott büntetővel 4 pontig jutott s ugyanennyi lepattanót szerzett. Volt még 2-2 gólpassza, valamint szerzett és eladott labdája.

Két és fél hónap, tavaly november 3-a és 10 vereség után győzött újra Vajda Anna csapata, a török Samsun, amely az Edremit együttesét verte 86-79-re. Vajda Nusi csereként beszállva 18 percet a pályán töltve is sokat tett csapata győzelméért. 4/6-os dupla, valamint 1/2-es tripla és büntető-mutatóval 12 pontig jutott. Emellett 6 lepattanó, 3 gólpassz 1 szerzett és 2 eladott labda került el statisztikai lapjára.Játéka folyamatosan javul, csapata is győzött - reméljük megindulnak felfelé...

A francia másodosztályban Fritz Judit csapata, a Dunkerque nagy csatában, 61-60-ra  kikapott a Laveyrontól. Judit csereként 19 percet játszott, s 1/1-es dupla, valamint 0/4-es triplamutatóval 2 ponttal zárta a meccset. A mezőnyben hasznos volt, 1 lepattanója mellé 4 gólpasszt is kiosztott. s szerzett 3 labdát.

Szlovákiában befejeződött az alapszakasz. Bár a tabellán a feldolgozottság még nem teljes, az biztos, hogy a Kassa veretlenül nyert, Krivacseviccsel és Quigley-vel a soraiban, de az még kérdéses, hogy a Somorja, Szondy Dórával a soraiban bejön-e a magyar-szlovák bajnokságba...

Német földön Vincze Viktória csapata a Wolfenbüttel a BG 89 Avides otthonában nyert 78-62-re. Viki 11 percet játszott - megfázás miatt edzéseket hagyott ki - s 2/4-es mezőnymutatóval dobott 4 pontja mellé 1-1 labdát szerzet illetve adott el. .

Húga, Andrea Achilles-in sérülés miatt nem játszott a Kolozsvár csapatában a Szatmárnémeti ellen. Ez utóbbi együttesben, amely fölényesen, 95-49-re nyerte a meccset, Szlimák Hajnalka 18 percet játszott. Az 1/3-as dupla és 1/4-es tripla-mutatóval szerzett 5 pontja mellett 1-1 gólpassz, szerzett labda és blokk olvasható a statisztikai lapján.

Küzdelmes jó kis meccset nyert meg a Sepsiszentgyörgy Brassón. Déri Csaba együttese 81-76-ra győzött. Kajdacsi Judit fault problémák miatt 18 percet játszott s ez alatt 4 személyit ítéltek ellene. 2/4-es dupla és 0/2-estriplamutatóval 4 ponttal zárta az összecsapást. Emellett volt 1-1 támadó lepattanója s gólpassza, s 5 eladott labdája.

Végül, de korántsem utolsósorban jöjjön a spanyol női csúcsrangadó, amelyet sajnos Honti Katáék 74-63-ra elvesztettek a Salamanca együttesével szemben, s ezzel oda lett bajnoki veretlenségük, makulátlan mérlegük.. Úgy tűnik, a Rivas nem tudta túltenni magát a győri Euroliga-vereségen. Három negyeden át kiegyenlített volt a játék, ám a záró szakaszt 25-15-renyerte a Salamanca. Kata 28 percet játszott, 1/2-es hárompontos találati aránnyal. A kitűnő magyar kosaras hatalmas mezőnymunkát végzett, irányító létére csapata legjobb lepattanózója lett 7 a gyűrűről lecsorgó labda megszerzésével. és kiosztott társainak 3 gólpasszt. Veresége ellenére a Rivas továbbra is vezeti a spanyol bajnokságot.