Vasas: Így kell megnyerni az elsőt!

Bejött, amire egyesek számítottak, vagyis a még nyeretlen, de mostanában igen jó formában lévő Vasas elkapta a grabancát az egyébként esélyesebb ZTE-nek. A vendégek vezettek már több mint tíz ponttal is a találkozón, de már a félidő előtt lemorzsolta ezt a szépen, állhatatosan küzdő Vasas, sőt, ekkor már ők vezettek egy darabon át. Ezután igaz ki-ki meccs vette kezdetét, és szó szerint az utolsó másodpercekig várni kellett arra, hogy kiderüljön, ki nyeri meg ezt a kiélezett mérkőzést. Nos, a Vasas, amely stílusosan szerezte meg első győzelmét az idényben.

NŐI NB I A 14. forduló

2012. december 15.

MKB Euroleasing Vasas – ZTE NKK
73-72 (19-26, 24-18, 16-15, 14-13)

Vasas: Pusztai 8/3, Katona 8/3 , Bajnóczi 8, Mansare 15, Barnai 5. Csere: Határ 13, Mányoki 6/6, Hegedűs 3/3, Müller, Koch 7/3, Vezetőedző: Diósdi Deák Éva.

ZTE: Szélesy 4, Czank 15, Varga Z. 4, Vida 19/3, Crasnoscioc 17. Csere: Szalay 8, Horváth 5, Gensler, Ambrus. Vezetőedző: Gáll Tamás.

STATISZTIKA ITT

A Vasas az utolsó helyről, addig nulla győzelemmel fogadta a 8 sikert és 5 vereséget felmutató, 5. ZTE-t. Az előzmények azonban már sejttették, hogy a pasarétiek többre képesek, mint amit az eredménysoruk jelez, ám ezt, úgy látszik, a ZTE nem vette elég komolyan, vagy ha igen, nem tudott ellene mit tenni. A hazaiak ugyanis megtartották maguk számára a lehetőséget, hogy megszerezzék első sikerüket, s a véghajrában meg is ragadták a szerencse üstökét.

Az első 5 perc után elkezdett olyan színezetet felvenni a meccs, amilyet a vendégek szerettek volna. Crasnoscios révén, aki magasságát kihasználva játszott, hirtelen 10-22-re mentek el a zalaiak. A végére kicsit kozmetikázni tudott ugyan a hazai gárda, de arra, hogy a második negyedben gyakorlatilag visszaadják ellenfelüknek azt, amit az elsőben kaptak, kevesen számítottak volna.

Pedig ez történt. Határ, majd Bajnóczi egyenlített (28-28), sőt, 42-39-nél Katona egy trojkával a vezetést is megszerezte a Vasasnak. A ZTE ezután is csak szenvedett ellenfelével, s a harmadik negyedben váltakozva vezettek a csapatok. A negyedikben Barnai, majd Határ volt az, aki 64-59-re "varázsolta" az eredményjelzőt, vagyis 7 perccel a vége előtt érett a meglepetés.

Czank visszavette a fórt a ZTE-nek, de erre meg Mányoki tromfolt rá egy hármassal, tehát érezte a vér szagát a hazai együttes, és nem akarta engedni, hogy a vendégek kimásszanak a csávából. Az utolsó két percnek 71-69-es Vasas előnnyel mentek neki a csapatok, de Szalay változtatott ezen. Ekkor már eggyel a vendégek mentek megint, és több hiba követte mindezt. A legvégső szó azonban Mansare nevéhez fűződött, aki két büntetőt dobhatott, s egyszer sem remegett meg a keze, így végül szó szerint az utolsó pillanatokban nyerte meg szezonbeli első meccsét a Vasas.

Fotó: zaol.hu (kékben látható a két méter feletti Határ Bernadett, a Vasas kitűnősége)