Végéhez közeledik az Amatőr Női Bajnokság alapszakasza

A befejezéséhez közeledik az alapszakasz az Amatőr Női Bajnokságban. Élesedik a pozícióharc a két csoportban, nagy a küzdelem a legjobb négy közé jutásért, és persze a középmezőnyben, valamint az alsóházban egyaránt. A legérdekesebb mérkőzést Miskolcon játszották, ahol a Nyíregyháza egy drámai végjátékban kerekedett a diósgyőri fiatalok fölé. Nézzük a részleteket!

MTK-Kecskemét 73-59

Ahhoz képest, hogy a lepattanóharcot 46-26-ra nyerték a hazaiak, hízelgő az eredmény a kecskemétiekre nézve. Az MTK-nak így bőven "belefért", hogy az eladott labdák kategóriát is "megnyerje" (20-13). Böröndy "megszórta" a kecskemétieket, 28/9 pontot és 8 lepattanót szerzett. Vukov, igen erős dupla-duplát mutatott fel (15/3 pont 18 lepattanó). A Kecskemétnél Dobos dupla-dupláját kell kiemelni (15 pont, 10 pattanó, 3 gólpassz) Pogány 15 pontot dobott.

Nyíregyháza-DEAC 87-61

A 24-10-es első negyed alapjaiban határozta meg az észak-keleti szomszédvárak összecsapását. A Papp (23/6 pont 9/20 mezőnyből, 5 lepattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett, 0 eladott labda), Farkasinszki (18 pont (7/10 mezőnyből), 11 lepattanó) duó mellé felnőtt Sándorfi (14 pont, 7 lepattanó) és a mezőnymunkában jeleskedő Páll (7 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 gólpassz). A DEAC-ban Földvári ugyan dobott 18 pontot, de a 7/9-es mezőnymutató mellett furán fest a 4/12-es büntetőzés, s csak 4 pattanót tudott megkaparintani, 6 eladott labda mellett. Göttlingerre nagyon figyeltek a szabolcsi lányok, ő 14 ponttal és 9 lepattanóval zárt. Gál 13/3 pont és 4 szerzett labda mellett, 5 eladott labdát is jegyzett. A lepattanó 42-26, a gólpassz pedig 20-8 lett a Nyíregyháza javára.

ELTE-BEAC Újbuda - MTK Budapest 81-57

A BEAC-nak sikerült a visszavágás az eddigi egyetlen vereségért a Barnai Juditot nélkülöző MTK ellen. Jó alap volt a 25-13-as első negyed. Pusztai pazar dobóformával rukkolt ki (10/15 mezőnyből: 26/6 pont), Sülétől megint érkezett egy dupla-dupla ( 20/6 pont, 11 lepattanó), Pál játékát nagy mezőnymunka jellemezte (11/3 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz), Szabó F. pedig 10 pontot, 7 lepattanót tett a közösbe. Az MTK dobóformája rangadóhoz méltatlan volt: 1/15 tripla. Zsilinszky dupla-duplája (18 pont, 10 lepattanó) és Szabó (10/3 pont 8 lepattanó) hatékony palánk alatti játéka kevés volt az üdvösséghez, többek között azért, mert a BEAC a Böröndy-Vukov kettőst (együttvéve, összesen) 16 ponton tudta tartani.

DVTK U23-Nyíregyháza 74-75

A Diósgyőr-Sopron élvonalbeli rangadó után lejátszott meccsen a legerősebb felállásban játszó Diósgyőrt is legyőzte a Nyíregyháza. Az utolsó percben négyszer változott a vezető csapat kiléte. A hazaiaktól Dubei Debóra úgy ért el 22 pontos, 13 lepattanós dupla-duplát, hogy mind a 9 triplakísérlete sikertelen volt, Horváth Bernadett 16/12 ponttal - 4/10 a tripla - 4-4 lepattanóval, szerzett labdával és gólpasszal zárt. Arad Zsófia 19 pontos, 12 lepattanós dupla-duplával zárt, és a végjáték egyik főszereplője volt technikaijával, majd két duplájával. A Nyíregyházánál Farkasinszki volt a vezéregyéniség 35/3 pontos, 15 lepattanós dupla-duplával, remek, 12/18-as mezőnymutatóval. Papp 7/23-as mezőnymutatóval - igaz, ebből 3/5 a tripla - 18/9 pontig jutott. Hogy a "szellőlábú" irányítónak volt 4 gólpassza, nem meglepő, de hogy 2 blokkja is, az már bravúros. A meccs legvégén Farkasinszki egyetlen gólpasszából Popenko egyetlen kosarával született meg a nyíregyházi siker.

Kecskemét-Kiss Lenke KS 75-48

Itt is az elején eldőlt, az első negyed után 28-14-re vezetett a Kálló Dóra (20/3 pont, 5-5 gólpassz és eladott labda), valamint Dobos (18 pont, 6 lepattanó) "húzta" Kecskemét. Érdekesség, mindkét nyerőember 8/11-es, kitűnő mezőnymutatóval zárt. A vendégek hiába dobták kiválóan a triplákat (3/5, 60%), nem volt mérvadó, mert csupán ötször kísérleteztek. Nagy Andrea (15 pont, 5 lepattanó) jutott egyedül 10 pont fölé.

DEAC-Diósgyőr U23 74-66

Fordulatos meccs volt, az első negyed második felében 9-6-os vezetése után egy 8-0-t bemutató, Dubeit és Horváthot ezúttal nélkülöző Diósgyőr még 11 ponttal vezetett, ám a második szakaszban fokozatosan dolgozta le hátrányát a DEAC, sőt, a 3. negyed közepén már 8-cal is vezetett. Ekkor Sikora vezérletével egy 10-0-t mutattak be, s fordítottak a vendégek. A záró szakasz döntetlenről indult. A "döntő csapást" a 4. negyed közepén egy 13-2-es futás formájában mérte a DEAC a Diósgyőrre, 54-57 után 67-59-re alakítva az állást. Göttlinger 24/9 ponttal s 6 gólpasszal járult a hazai sikerhez, a 20 pontig jutó Gál pedig óriási mezőnymunkát végzett, 6-6 lepattanóval és szerzett labdával, valamint 5 gólpasszal, s Szabó R. is hasonlóan hasznosan játszott (15/3 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz). Földvárinak ugyan a dobás nem ment (3/12 mezőnyből, 6 pont), de 13 lepattanójával ennyi új támadást indíthatott csapata. A Diósgyőrnél Sikora (20 pont, 11 lepattanó) és Arad (14 pont 12 lepattanó) is dupla-duplát ért el, bár a 6-6 eladott labda mindkettejük teljesítményén ront. Pappnak (10 pont, 4 lepattanó), Tihornak (8/3 pont) és Svidrónak (6 pont, 8 lepattanó) voltak a jövő szempontjából ígéretes megmozdulásai.

Kiss Lenke KS - Szolnok 62-41

Remek csapatmunkával nyert a Kiss Lenke Kosársuli, első sikerének értékét nem csökkenti, hogy tartalékos volt a Szolnok. Bár a vendégek 55-41-re megnyerték a lepattanóharcot, az eladott labdák tekintetében is sokkal "jobbak" voltak (28-14), ráadásul a vendégek 11 triplakísérletből nem tudtak betalálni. Hazai oldalon Nagy Andrea 16/3 ponttal és 5 lepattanóval zárt, Szabó Enikó 14/6 pontot tett a közösbe, Berényi Luca 13/3 ponttal, 6 lepattanóval és 5 szerzett labdával, Bartucz Daniella pedig 7 ponttal és 13 lepattanóval vette ki a részét a sikerből. Szolnoki oldalon két tapasztalt játékos teljesítménye kívánkozik az élre, Rátkai Kitti 15 ponttal s 8 lepattanóval fejezte be a meccset, Lőcsei Eszter pedig dobásban keveset vállat, de 2 pontja mellé 16 lepattanót szerzett.

Kecskemét-BEAC 47-72

Három negyeden át partiban volt az éllovassal a Kecskemét, 30 perc után 39-48-at mutatott a tábla, a záró szakaszra hazai oldalon elfogyott az erő, a BEAC felőrölte a Dobos (14 pont, 7 lepattanó) és Nagy Dóra (12/6 pont) vezette hazaiakat. A BEAC-nál Pál Szandra volt a vezér (23/6 pont, 8 lepattanó), Pusztai 15 ponttal s 4 pattanóval, Süle 11/6 ponttal és 5 lepattanóval, a visszatérő Reiner Dóra pedig 11 ponttal és 4 lepattanóval segítette győzelemhez csapatát.

Ez a helyzet a keleti csoportban:

Szombathely-Nagykanizsa 78-79

A  lepattanó csatát 44-24-re nyerte, gólpasszok tekintetében 23-18-ra múlta fölül ellenfelét a Szombathely, mégis kikapott. A dobószázalék, főleg a tripláknál jobb volt a vendégeknek, 2/16-tal (13%) szemben 6/17 (35%). A záró szakaszban fordított a Kanizsa, amelyben 5 játékos is 10 pont fölött "termelt". Hazai oldalon Gusztafik extra nagyot játszott (15 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz),  Szabó-Haklits 20/3 pontja dicsérhető még. A kanizsaiaknál igazi csapatmunka folyt, amint azt az alábbi számsor is mutatja: Fuisz 19 (6 pattanó, 4 gólpassz), Hegyi 19/12 pont, Kardos, Nagy egyaránt 11 pont, 5 lepattanó.

TF-MAFC 72-42

A 9-9-es első negyed után egyoldalú lett a játék, Karlócai J. 16/6 pontos, 16 lepattanós, "izmos" dupla-duplával vezette győzelemre a TF csapatát, a MAFC-ból senki nem jutott 10 pont fölé.

Tata-SMAFC 73-69

Alsóházi rangadó - extrákkal. Orsós-Bogdán Lívia 30 pontját érdekes összetételben hozta össze: mezőnyből 6/20, büntetőből viszont 18/19, volt még 14 kiharcolt faultja és 7 gólpassza is. Voltak tatai játékosok, akik a szorgos mezőnymunkájukkal tűntek ki: Pálmai Nóra (6 pont, 16 lepattanó) és Bodor Éva (8 pont, 18 lepattanó). Nem Orsós-Bogdán volt a mezőny legeredményesebb játékosa, hiszen a soproniaktól Szőke Szilvia 38/6 ponttal (13/24 mezőny, 10/13 büntető, 9 lepattanó, 10 kiharcolt fault) felülmúlta, de aligha bánta. Gyulai Dóra dicsérhető még a vendégektől (13/6 pont, 9 lepattanó).

Győr-Tatabánya 65-94

Legerősebb összetételben állt fel a győri utánpótláscsapat: Horváth K. és László B. U17-es vb-bronzérmes, Simon C. B3x3-ban ifjúsági olimpiai 4., Török Á. A-csoportban is gyakran bevetett fiatal játékos. Egy kész csapat játszott egy fejlődőképes, tehetséges fiatalokkal teletűzdelt együttessel, Győrben a fiatalok fejlődéséhez pontosan ilyen mérkőzésekre van vagy lenne szükség, minél többre. Hazai oldalon Horváth K. (19/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), László (12 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), és Török (14 pont, 5 lepattanó) emelkedtek ki. A  Tatabányában Fülöp és Mozsolics 24-24 ponttal zárt, előbbinek volt 9 pattanója.  Ruttner (12 pont 8 pattanó), Csicsai (14/3 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz), Szamosi (10/6 pont, 4 gólpassz) is sokat tett a fölényes vendég sikerért. A lepattanózást 33-24-re a gólpassz kategóriát 24-17-re nyerte a csapatként jobb Tatabánya.

Baja-Szigetszentmiklós 55-73

A hazaiaktól Kovács D. (17/3 pont, 7 lepattanó), Kucsora (11/3 pont, 8 lepattanó 5 eladott labda) és Mojzes (10 pont, 16 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) emelkedett ki. Eladott labdában a Baja 18-7-re "jobb" volt. A vendégeknél a tapasztalt Tarnai 19 pontos, 11 lepattanós dupla-duplával zárt, Lantos 10 (pont, 6 lepattanó) és Vándor (14 pont) is sokat tett a sikerért, de még három vendég játékos is 7-7 pontot ért el...

SMAFC-Győr 58-80

Két adalék a megyei ütközetben alulmaradó SMAFC vereségéhez: a lepattanópárharcot 27-57-re bukták el, a triplamutatójuk pedig 1/14 volt. A soproniaknál megint a Szőke (20 pont, 6 lepattanó) - Gyulai (17 pont, 10 lepattanó) duó vitte a prímet. A Horváthot és Törököt nélkülöző Győr tartalékosan, Simon (16/6 pont, 5 lepattanó) és László (12 pont, 10 lepattanó) vezérletével győzött biztosan, de Kovács (11 pont, 9 lepattanó), Dobronyi (9-9 pont és lepattanó), valamint Chromej (6 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda) mezőnymunkája is kellett a magabiztos győri győzelemhez.

Tatabánya-MAFC 68-40

A Tatabánya annyit adott ki magából, amennyi a biztos sikerhez kellett, Ruttner (18 pont, 7/8 mezőny, 4/4 büntető) és Fülöp (19 pont, 8/10 mezőny, 3/4 büntető, 10 lepattanó) vezetésével papírforma győzelmet arattak. A MAFC-ból Abaházy (18 pont, 5 lepattanó) csaknem csapata pontjainak felét szerezte.

TFSE-Tata 98-49

A lepattanócsapata végeredménye 56-20 lett a TFSE javára. Németh A. (24 pont, 5 lepattanó) volt a legeredményesebb hazai részről. A TF-ből ketten is tripla-dupla közelében "jártak": Varga B. (11 pont, 13 lepattanó 8 gólpassz) és Karlócai (7 pont, 15 lepattanó, 10 gólpassz). A Tatában Orsós-Bogdán kiemelkedett megint (23/6 pont, 7/11 büntető, 11 kiharcolt fault), és Veres Kinga is hatékonyan játszott (11/9 pont, 4/6 mezőny, 3/5 tripla).

Kanizsa-Baja 84-63

Minden negyedet pár ponttal nyertek a vendéglátók, így jött össze a 21 pontos különbség a végére. Fuisz dupla-duplát ért el (24 pont, 12 lepattanó), Hermann (20/3 pont, 7 szerzett, 6 eladott labda) és Fekete (15/9 pont, 6 lepattanó) is eredményes volt. A Bajában Kovács D. (27/3 pont, 7 lepattanó) pontszerzés tekintetében magára maradt, Mojzes (10 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) játszott még hasznosan.