Veretlen maradt a Sopron

Uniqa Euroeasing Sopron - UNI Seat Győr 69-62 (20-21, 15-12, 16-12, 18-17)
Sopron NB I-es női mérkőzés 800 néző  Földházi Győrffy Hegedűs

Látszott a két élcsapaton, hogy régen játszott igazán éles meccset. A hazaiak eladott labdákkal a vendég győriek pedig rossz dobásokkal indították a rangadót. Fegyerneky révén másfél perc elteltével a Sopron szerzett vezetést. A hazai szurkolók idegeire nem hatott túl megnyugtatólag hogy Horti hamar üsszeszedett két személyit. A győriekére pedig az nem hogy 3 és és fél percig képtelenek voltak a hazai gyűrűbe találni, ekkor Ciglar passzát Nagy-Bujdosó váltotta pontokra. A kezdetben szerzett szűk előnyét sok hibával tarkított ám nagyiramú játék mellett tartotta a Sopron. A negyed második felében azonban cserejátékosai jó dobóformája - Őri és Semsei triplát Laklóth duplát dobott - révén nemcsak feljött de a át is vette a vezetést tudott a védekezését is stabilizáló Győr.

A második szakasz Szabó a támadóidő lejártát jelző dudaszó pillanatában dobott kosarával kezdődött. Fej-fej mellett haladt a két csapat, a két Zsófi Fegyerneky és Simon szikrázó párharca mellett. Hollingsworth ugyan erőlködött hol Horti, hol Krnjics őrizetében de Simon kosaraival tartotta a lépést a Győr az ekkor Kuraszova vezette és büntetőkből eredményes bajnokkal. A félidő végén zónára állt át a Sopron Ciglar dobta át triplával. A szünetben 2 ponttal a Sopron vezetett.

Horti kihagyott ajtó-ablak ziccerével indult a második félidő Simon betörés után szinte a gyűrű előtt keresztben elrepülő elengedett dobással egalizált. Ismét Kuraszova rázta meg magát s Zavecz szerzett közelről kosarakat. a negyed közepén 7 ponttal megugrott a bajnok. Időt is kért Fűzy, s közben a személyi hibák is gyűltek Horti megkapta a negyediket Kuraszova 3-nál járt miként a túloldalon Hollingsworth és Nagy-Bujdosó. A Sopron Krnjics és Fűrész kosaraial akkor is tartotta előnyét amikor Fegyerneky és Kuraszova a padon pihent. A negyed hajrájában Semsei triplája után a játékvezetők a reklamáló hazai pad ellen technikait adtak, miközben igencsak felforrósodott a hangulat. A negyed Licskai bravúros kosarával s 6 pontos hazai vezetéssel zárult.

A negyedik pedig Hollingsworth kosarával kezdődött, erre felelt a hasznosan játszó Krnjics. Az izgalmakat fokozandó a hazaiak több labdát eladtak, az egyik ilyen után Rasheed dobott ziccert a következőnél pedig Licskai kapott sportszerűtlen hibát s a 34. percben 1 pontra jött föl a Győr. Ismét Kuraszova tolt egyet a soproni szekéren, a túloldalon viszont Nagy-Bujdosó előbb ziccert rontott majd megkapta a 4. hibáját. A negyed közepén Horti kipontozódott ám a vendégek továbbra is futottak az eredmény s a bajnok után mert rendre csak egy-egy büntetőt értékestettek. Fűrész hármasa után viszont ismét 7 pontra nőtt a soproni csapat előnye s ezt növelte tovább Zavecz.

A sok személyi miatt - Hollingsworth Nagy-Bujdosó és Semsei is 4-4 hibával állt győri részről - zónázott a vendégcsapat - ezt Kuraszova is átdobta hármassal. 10 pont fölé nőtt a soproni csapat előnye. A 39. percben kialakult az őszi meccs végeredménye. A hajrában még egy a hazaiak ellen télt technikai borzolta a kedélyeket, de ez sem fenyegette a kritikus helyzetekben jobban koncentráló soproni csapat sikerét amelyben több kulcsember nőtt föl a feladathoz.

Érdekességek a statisztikából.
Sopron: Kuraszoa (17 p. 5/9 dupja 1/2 tripla. 4/6 bünt. 9 lep. 8 kih. fault. 5 ea.) Fegyerneky (14 p. 3/7 dupla. 0/1 tripla, 8/8 bünt., 3 lep. 6 kih. fault 4 gp.), Krnjics (9 p., 2/4 dupla 5/6 bünt., 4 lep.)
Győr: Hollingswoorth (14 p. 6/13 dupla. 2/4 bünt. 16 lep. (8 támadó). 3 gp.) Ciglar (10 p., 2/4 dupla 2/5 tripla 5 lep.. 2 gp.).  Semsei (8 p., 0/1 dupla 2/6 tripla. 2/4 bünt. 4 gp.)