Világbajnoki bronzérem a magyarok nyakában!

A 25. Középiskolás Kosárlabda Világbajnokságon a Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium tanulói képviselték Magyarországot. A Cipruson rendezett kosárlabda bajnokságban remekül haladt a soproni csapat - ír erről bővebben a 9400hir.hu portál.

Már a csoportmérkőzéseket is veretlenül nyerték meg a lányok, így a csoportjuk első helyén jutottak tovább. Horváth József tanítványai először a középdöntő első mérkőzésén kaptak ki, cserébe a másodikon legyőzték a jó erőkből álló horvát csapatot. Szoros mérkőzés volt, bár az első negyedben 5 ponttal mi vezettünk, a félidőre is csak egy pontot tudott visszaszerezni az ellenfél. A második félidőben rá is húztak a soproniak, egy 24-13-as meneteléssel megnyugtató előnyre tettek szert, ám a hajrában megindult a horvát csapat, de a végére 3 pontos győzelmet arattak a mi lányaink, 57-54.

Tegnap délelőtt a németek ellen játszottak a soproniak, a tét a világbajnoki bronzérem volt. Az első negyedben az ellenfél 6 ponttal, 18-12-re meglendült, de szerencsére a soproni lányok a második tízpercben felélénkültek, így a félidőre 33-33 lett az állás, kezdődött minden előlről.

Ellenfelünk megtört! A harmadik negyedben összesen 5 pontot szereztek, míg a soproni lányok 15 ponttal lettek gazdagabbak, így 48-38-nál kezdhették meg az utolsó negyedet a csapatok. Itt még nem volt vége a csatának, hisz a német egyesület is akarta a bronzérmet, ennek megfelelően elkezdték ledolgozni a hátrányukat. Amit kaptak, most visszaadták: a Berzsenyis csapat összesen 5 pontot tudott termelni, de ez még nem volt elég az ellenfélnek, hiszen ők 13 pontig jutottak a záró szakaszban. Ez pedig azt jelentette, hogy a harmadik negyedben begyűjtött 10 pontos előnyből még éppen 2 egység maradt a magyar csapatnál, ezzel pedig 53-51-re megnyerték a mérkőzést, ezzel együtt a világbajnoki bronzérmet is!