Világbajnoki bronzért játszanak lányaink!

Ma délelőtti győzelmével éremért küzdhet a magyar színeket képviselő Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium lány csapata a 25. Középiskolás Kosárlabda Világbajnokságon. A csoportküzdelmeket veretlenül megvívó hölgyek a középdöntőbeli első meccsüket elbukták, ma azonban a jó játékerőt képviselő horvátok ellen javítottak, győztek, így a bronzéremért csatázhatnak a folytatásban!

Horvátország – Magyarország 54-57  (12-17, 11-10, 13-24, 18-6)

Jól kezdett a magyar csapat, az 5. perc elejére már hat pontos előnyre tettek szert. (4-10) A horvát időkérés sokat nem használt, lányaink folytatták jó játékukat, s a negyed végéhez közeledve Feigl 2+1-es akciójával már több mint tíz egységnyi előnyt mutatott az eredményjelző. (4-15) A kemény védekezés amellett, hogy ellenfelünknél eladott labdákat, a mi oldalunkon személyi hibákat eredményezett. Az utolsó két percben nem szereztek pontot a lányok, így 5 pontra olvadt az előny. A negyed feléhez érve úgy festett, hogy utolérnek minket a horvátok. (19-21) A félidőhöz közeledve visszaverték a lányok az ellen rohamait, s ismét lélegzetvételnyi fórhoz jutottak. (21-27) Az utolsó két perc ismét magyar pont nélkül pergett le, de előnnyel vonulhatott nagyszünetre a soproni csapat. (23-27)

Jól indult az összecsapás második fele a mieink számára. Kuttor pontjaival már 9 pontos differencia állt a két csapat között, de a horvát hölgyek próbáltak, s közelebb is tudtak kerülni. (33-37) Smoke Szilvia második triplája megnyugtatta a gárdát, s Kuttor negyed végi büntetői újra 10 egységnyire duzzasztották a magyar előnyt. (36-46) Összeállt a védekezés, mely szerzett labdákat hozott, „futhatott” a magyar gárda. Kocsis 2+1-es akciója pedig az addigi legnagyobb, 15 pontos vezetést hozott a negyed végére. (36-51) Keleva hátán vitte a horvát gárdát, de szerencsére a soproni lányok közül rendre be-betalált valaki, így a vezetésük nem forgott veszélyben. Két magyar időkérés között, bő két minutum alatt 6-0-ás rohamot vezetett az ellenfél, mellyel tíz egységen belülre jöttek. Kevesebb mint négy perc maradt a találkozóból. (47-55) A horvátok belekapaszkodtak az utolsó szalmaszálba, kemény védekezésükkel három támadás alatt háromszor vették el tőlünk a labdát, de csak 6 pontos közelségbe tudtak kerülni. (49-55) Jordanics triplájával meccsben maradtak szomszédjaink, s 13 másodperccel a lefújás előtt horvát időkérés következett. (54-56) Smoke büntetőzhetett, az első kimaradt, a második bement, a horvátok pedig elhibázták a dobási lehetőségük, így ha a vége körömrágós is lett, de nyertek a magyar lányok!