Vincze Viktória győzelemmel kezdett

Több olyan európai bajnokság is elkezdődött a hölgyeknél, amelyekben magyar játékosok is szereplenek.

Sajnos Szlovákiából elég "nagyvonalú" az adatszolgáltatás. Az eredmények mellett csak a legjobb dobók nevét s az általuk elért pontszámokat adják közre szomszédaink. Az pedig pár eredményből már az első fordulók után is látszik, északi szomszédainknak talán még fontosabb lehet a színvonal emelkedéséhez a közös bajnokság, mint nekünk.

A Tijana Krivacsevicset és Quigley Alexandriát is felvonultató Good Angels Kosice a nyitó fordulóban 100-30-ra verte a városi "rivális" Cassovia csapatát, a magyar center 14 pontot tett a közösbe az "angyaloknál".. A Szondy Dórát soraiban tudó somorjai együttes 97-39-re verte kezdésnek a poprádiakat.

Azokat a poprádiakat, akiket a második körben - döbbenetes eredmény - a Good Angels 124-13-ra győzött le.. Quigley 15, Krivacsevics pedig 14 ponttal vette ki a részét a "kivégzésből". A második negyed  27-0, a negyedik pedig 31-1 -es részeredményt hozott... A somorjaiak e körben a Good Angels mellett a másik bajnokesélyest, a rózsahegyi együttest fogadták. Küzdelmes meccsen végül az esélyes rózsahegyiek 68-55-re nyertek.

A múlt hét végén rendezett harmadik fordulóban máris sor került a Ruzomberok (Rózsahegy) - Good Angels csúcsrangadóra. A meccs pikantériája hogy ezúttal egymás ellen küzdött a magyar női nemzeti csapat szövetségi kapitányának, Stefan Sviteknek (Rózsahegy) s a nemzeti együttesünknél az ő munkáját segítő Maros Kovaciknak (Good Angels) csapata. Bár szünetben még kapitányunk együttese vezetett 41-40-re, szünet után a kassaiak csak 15 pontot engedélyeztek legnagyobb riválisunknak, így végül 68-56-ra győztek. A rangadó megnyerésében Quigley játszott jelentős szerepet a maga 13 pontjával.

A némi bosszankodás mellett, hogy a meccsekről csak a legjobb dobókat adják közre e mérkőzés tudósításában a kassai csapat honlapján egy igazi magyar szemet gyönyörködtető látványra bukkantunk, Quigley nevének szlovák átiratára: Quigleyová...

Sajnos a Szondy(ová) nevet a somorjaiak a harmadik körben Iglón 78-64-re elvesztett összecsapáson sem találtuk a legjobb dobók között, csapata egy győzelem mellett 2 vereséggel áll.

Kicsit északnyugatra ugorva a múlt hét végén a német bajnokság is elkezdődött a hölgyeknél. A bajnok Wolfenbüttel - soraiban a magyar bajnokcsapat Győrtől kiszerződő Vincze Viktóriával - biztos 83-60-as győzelemmel kezdte a pontvadászatot a Herner nevű alakulat otthonában. Vincze csereként pályára lépve 17 játékperce alatt 3/5-ös "találati aránnyal" 6 pontot és 2 lepattanót szedve s 1 gólpasszt kiosztva hasznos tagja volt együttesének.

A francia másodosztályban Fritz Judit debütáló meccsén inkább a mezőnymunkában, mint a pontszerzésben jeleskedett a Dunquerqu együttesében. Csapata remek meccsen 90-86-ra verte a Pau Orthez-t. A magyar bedobó 28 perc alatt 2/4-es mezőnymutatóval, 2 pattanója mell 4 gólpasszt adott társainak.

Fotó: origo.hu