Vincze Viktóriáék rangadót nyertek

Az európai élcsapatokban szereplő magyar kosaras hölgyek csapatainak - tekintettel a múlt heti két Euroliga összecsapásra - nem volt bajnoki mérkőzésük. Szlimák Hajni csapata assziszt-királynője lett, Vincze Viki pedig a padról beszállva tett sokat csapata győzelméért. A hétvége legeredményesebb magyar játékosa Fritz Judit lett - csapata azonban kikapott.

Romániában a Szatmárnémeti egy pontokban igen gazdag meccsen 107-72-re verte a Brassó együttesét. Szlimák Hajni ezúttal inkább társai kiszolgálásában, mint a pontszerzésben jeleskedett. 22 perc alatt 0/4-es dupla 1/2-es tripla valamint 2/2-es büntető mutatóval dobott 5 pontja mellé leszedett 5 lepattanót s kiosztott 6 gólpasszt - ebben a kategóriában csapata legjobbjának bizonyult. Statisztikai lapján még 1 eladott labda látható.

A Sepsiszentgyörgy - ezúttal is Kajdacsi Judit nélkül - magabiztosan 76-45-re nyert az Alexandria otthonában. Vincze Andrea 6 percet játszott a csapata, a Kolozsvár által a Rapiddal szemben 88-71-re elvesztett mérkőzésen. E rövid idő alatt kosárra nem dobott, viszont leszedett 3 lepattanót s blokkolt 1 bukaresti dobást, valamint volt 1 eladott labdája.

Nővére, Viktória rangadó megnyerésének örülhetett a német bajnok Wolfenbüttel színeiben. Viki ha nem is játszott sokat, fontos szerepet játszott együttesének a Freiburg elleni 55-48-as sikerében. 11 játékperce alatt 7 pontig (3/5 dupla, 1/2 büntető) jutott s emellett volt 1-1 lepattanója és gólpassza. Csapata ezzel a sikerrel felzárkózott a 3. helyre.

Nagyot játszott a francia másodosztályban Fritz Judit. A bedobó csapata, a Dunkerque 79-65-re kikapott a Reims otthonában, ami nagyjából megfelel a papírformának, mivel a Reims a 6., Judit csapata pedig a 10. helyen áll. A magyar bedobó hibátlanul dobta a duplákat (5/5), a triplákat (1/2) és a büntetőket (2/4) pedig 50%-kal. Az ily módon szerzett 15 pontja mellé leszedett 2 lepattanót, megszerzett illetve eladott 1-1 labdát.