Amikor három dupla-dupla is kevés a sikerhez

Folyamatosan zajlanak, sőt egyre élesednek a küzdelmek az egyetemi és főiskolai bajnokságban. A "nagyüzem" közben, a mérkőzésdömpingben akadnak egyoldalú találkozók és akadnak szoros, izgalmas mérkőzések egyaránt. Akadt egy olyan meccs is, amelyen az egyik résztvevő fél számára az is kevésnek bizonyult a győzelem megszerzéséhez, hogy három játékosa is dupla-duplát ért el. Nézzük a részleteket!

Nők, keleti csoport

Nyíregyházi FSE - ELTE BEAC 78-41 (22-12, 27-6, 7-10, 22-13)

Nyíregyháza: GÖMZE 13/3, POPENKO 10, FÖLDESI 16, Soós 6, PÁLL 8. Cs: SÁNDORFI D. 17, Domonkos 8, Szabó.

ELTE-BEAC:  Csajkó 8/3, Új 2, WIESNER 11/3, ÁRVAY 10, Wunderlich 6. Cs: Mátravölgyi, Farkas 4, Debreczeni.

A hazaiak kezdtek jobban, egységes csapatmunkával 10 pontos előnyt szereztek a nyitó szakasz végére. A második negyed elején a hazaiak rátettek még egy lapáttal, ekkor a nyíregyháziak szinte átrohantak a sok labdát eladó fővárosiakon. A hazai csapat egy 16-2-es 5 perces száguldást "repesztett" a második negyed elején. Ez a szakasz végig nagyon egyoldalú játékot hozott. Szünetig el is döntötte a meccset a maga javára a Nyíregyháza, félidőben 31 ponttal vezetett a vendéglátó.

Térfélcsere után a hazai szakvezető azoknak a játékosainak is lehetőséget adhatott, akik ritkábban jutnak szóhoz. Az alacsony színvonalú harmadik negyedet ugyan '"elvitte" a Wiesner és a dupla-duplát (10 pont, 11 lepattanó) elérő Árvay vezette ELTE, ám a befejező 10 percben ismét a hazaiak akarata érvényesült. A nyíregyháziaknál Popenko ért el dupla-duplát (10 pont, 12 lepattanó), Páll pedig nagyon közel volt a tripla-duplához (8 pont, 9-9 lepattanó és gólpassz).

USC Szeged - DEAC 83-60 (16-17, 16-19, 25-12, 26-12)

Szeged: SZABÓ B. 27/3,  10, MÉSZÁROS 15/3, MARTONOSI 19, Tóth C. 5. KECSKÉS 10 Cs: Kőházi, ZSÍROS 7, Barabás.

DEAC: Gál 4, Szabó R. 8, Jávor 2, GÖTTLINGER 14/3, FÖLDVÁRI 14. Cs: Új 7/6, PAPP A. 8/6, Chvatal.

A tavalyi ezüstérmes látogatott a bronzérmeshez. A rangadó kiegyenlített, színvonalas játékkal kezdődött, váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Az egyik legjobbját, Földi Alexandrát nélkülöző, Szabó Bettina vezette Szegeddel abszolút partiban volt a Göttlinger-Földvári kettős "húzta" DEAC. A félidő vége a debreceni együttesnek sikerült jobban, a szünetben 4 ponttal vezettek a vendégek.

Térfélcsere után a Szeged igazi csapatjátékot nyújtott, szépen megoszlottak a pontszerzés "édes terhei" a hazaiaknál. A hazaiak a második és a harmadik negyed közepe között döntötték el a rangadót. A 25. percben még 44-44-re állt a meccs, a harmadik negyed közepén viszont mér 73-50-re vezetett a Szeged, ebben a 10 perces időszakban tehát egy parádés, 29-6-os száguldást mutattak be a vendéglátók, ezt a ritmusváltást nem tudták átvenni a debreceni lányok, s az ebben az időszakban nyújtott remek játékának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a szegedi együttes.

EKF-EVSI - NKE KTK 35-124 (8-21, 13-35, 13-33, 1-36)

Eger: NOVÁK 19/3, Mizser 3, Kovács Zs. 6, Takács P. 2, Szöllősi 3- Cs: Kovács B., Nádudvari 2.

NKE:  KOKAVECZ 23/6, GLAVINICS 24/6, TARNAI 33/3, URBÁN 14/3, KARLÓCAI 16. Cs: Bodnár 2, SZABÓ 12, NÉMETH.

Az első negyed közepéig jól tartotta magát Novák vezérletével az Eger, ám 8-4 után Tarnai eredményességére alapozva egy 11-0-s futással megnyugtató előnyt szerzett az NKE. Meg is nyugodtak a vendégek, akik a második negyedet az Urbán-Szabó kettős ponterősségének köszönhetően egy 11-2-es rohanással kezdték. Kezdett egyre nyomasztóbbá válni a vendég fölény. Kokavecz triplája a félidő hajrájában egy olyan 18-7-es NKE roham kezdetét jelentette, amelynek köszönhetően szünetben már több mint 30 pont volt a vendégek előnye.

A lelkes egri csapat lényegében a 27. percre "fogyott el" szinte teljesen fizikailag. A harmadik negyed első felében még kiegyenlítetté tudták tenni a játékot. A már említett időpontban a Glavinics triplára válaszul szerzett Szöllősi kosár után 74-34-re vezetett a NKE. A hátralévő 13 perc aztán borzasztó egyoldalú játékot hozott, a vendégek 50 pontot szereztek, míg az erejükkel elkészülő hazaiaknak egyetlen büntetőre futotta.

Nők, nyugati csoport

Közgáz-SzOESE 75-69 (21-18, 16-19, 21-13, 17-19)

Közgáz: Légrádi 6, GYIMESI 16, Vásárhelyi 4, HOFFMANN 17, IMRE 12. Cs: FILIPOWICZ 13/9, Augusztin, Bodnár 5, Péter 2

SzOESE: GUSZTAFIK 12, CZINDER 24/9,  Gyuricza 12/6, HANDLER 12/6, Uszkai 2. Cs: NÉMETH K. 7, Tóth T.

A hazaiak kezdtek jobban, és Légrádi, valamint Hoffmann eredményessége révén a 7. percben 7 ponttal megugrott a bajnok. A negyed hajrájában azonban Czinder találataival feljöttek a vendégek. A második szakaszt is a Közgáz kezdte jobban, Filipowicz két triplájára építve hamar ellépett 10 ponttal a hazai együttes. A szívós szombathelyiek azonban nem hagyták magukat, ismét "felálltak" a padlóról. A két Kitti, Gyuricza, valamint a csereként beállt Németh pontjaival megkezdték a felzárkózást. A félidő hajrájában Gyuricza és Handler is beemelt egy-egy triplát, így szünetre ledolgozta hátrányát a félidő végére kissé "leülő" Közgázzal szemben a SzOESE.

A második félidő elsősorban Gyimesi Krisztinának köszönhetően remekül indult a Közgáznak, amely 13-3-at "repesztve" gyorsan 10 pontos előnyre tett szert. Vezetett már 56-43-ra is a Közgáz, a negyed hajrájában Handler triplája egy 7-2-es SzOESE roham kezdetét jelentette, amellyel 10 ponton belülre került a vasakarattal küzdő vasi társulat. A záró szakaszban kétszer feljött Czinder vezérletével 6 pontra a Szombathely, de Hoffmann vezetésével a bajnok rendre visszaverte a vendégek felzárkózási kísérleteit. Az utolsó perc elején Gusztafik triplájával 5 pontra csökkent a hazai csapat előnye, de két Hoffmann-büntető, valamint egy Gyimesi-dupla megpecsételte a jól küzdő szombathelyi lányok sorsát, még akkor is, ha az utolsó szó Gyuricza triplájával az övék volt. Imre Nóra nagy mezőnymunkát végezve 12 pontos és 12 lepattanós dupla-duplával járult a hozzá a Közgáz sikeréhez.

TFSE - PTE PEAC 80-63 (20-15, 23-17, 11-18, 26-13)

TFSE: Balsay 3, BODNÁR 14, KARLÓCAI J., Németh A. 8, VARGA B. 11. Cs: MIHÁCZI 18, MAGYAR B. 10/6, Czivinger 5/3, Sándorfi R., Rakolczai 2.

PTE-PEAC: Raus 3/3, SCHÖNHARDT 10/3, Baka 7/6, SZABÓ E. 22/9, KÉSŐI 13/3. Cs: Oros 6/3, Komlódi 2.

A tavaly előtti, ám azóta elég jelentősen átalakuló bajnok az egyik idei trónkövetelő, a tartalékosan, Mányokyt, Vukovot és Lakatost is nélkülöző TF otthonában lépett pályára. Ez utóbbi, azaz a TF kezdett jobban, s a Bodnár-Németh duó eredményessége révén hamar ellépett 16-7-re. A negyed hajrájában azonban Schönhardt és Késői is beemelt 1-1 triplát, így feljött a PEAC.

A második szakasz Magyar Bianka duplájával indult, majd Szabó és Karlócai tripla váltása következett. Színvonalas, élvezetes volt a meccs, Karlócai találataival tartotta néhány pontos előnyét a TF. A félidő hajrája a hazai csapatnak sikerült jobban. Baka triplájával 31-26-ra feljött a PEAC, ám ekkor a Bodnár, Miháczi, Varga trió vezetésével egy 10-1-es rohanást mutattak be a hazaiak, akik így 10 pont fölötti előnnyel várhatták a második félidőt.

Ennek elején gyorsan 15 pontosra növelte előnyét a hazai csapat, amely a negyed hajrájáig tartotta előnyét. 54-40 után azonban Szabó két triplájára építve egy 10-0-s "száguldással" a negyed végére 4 pontra feljött a PEAC. A záró szakaszt Miháczi vezérletével egy "lehengerlő", 13-2-es rohammal kezdte a TF. Ezzel végképp megtörte helyenként jól játszó ellenlábasa ellenállását, s végül magabiztos győzelmet aratott egy színvonalas mérkőzésen.

Férfiak, keleti csoport

EKF ESE - NKE 85-64 (32-9, 13-19, 19-18, 20-19)

Eger: TÓTH Z. 24/18, Csabák 14/3, Fülöp 1, Nemes 10, VARGA 8. Cs: Gyurcsó 2, Horváth 2, KIS 9/9, Tasnádi, FREY 9/3, Meggyes 2.

NKE: Mikecz 1, MÉRKŐLY 9/3, Muzsik 6/3, Balla 20/3, Szakács 12. Cs: Horváth L. 2, FÜLÖP L. 14, Somodi 1.

Az Eger "nekiesett" a megilletődötten kezdő fővárosi együttesnek. A nyitó negyed közepén a Tóth vezette hazai gárda 19-4-re vezetett, s a szakasz végén már több mint 20 pont volt az egri legénység előnye. A második negyedben kezdtek "ébredezni" a fővárosiak, igaz, hazai oldalon a megnyugtató előny birtokában ekkor többnyire a cseresor tagjai voltak a pályán. A lelkes, szívós, s helyenként ügyesen játszó NKE a féldiő utolsó 5 percében jó csapatmunkával egy 11-4-es futást produkálva szünetre 20 ponton belülre került.

És a második félidő elején lendületben is maradt, a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte fel magát. Ekkor azonban újítani tudtak a hazaiak, növelték előnyüket, 18 ponttal vezettek a befejező negyed előtt. Ebben pedig végig őrizték 15 és 20 pont közötti előnyüket a jól küzdő fővárosiakkal szemben. Összességében döntő volt a remek egri kezdés, amelynek köszönhetően gond nélkül aratott magabiztos győzelmet a keleti csoport második helyére aspiráló hevesi együttes.

Nyíregyházi FSE - ELTE-BEAC 103-84 (32-22, 20-11, 17-34, 34-17)

Nyíregyháza: CZURA 31/9, TAKÁCS M. 23/3, OLÁH 21/3, Gáspár 8, SZONDI Á. 13. Cs: SZONDI K. 7/3, Szarvas, Soltész P., Horányi.

ELTE-BEAC: FÖLDI 24/6, Gyurcsányi 11/3, VARGA ZS. 27/12, MARJAY 12, MAYER 10. Cs: Soltész I.

A szezon során nem először "ragadt be" kezdésnél az ELTE-BEAC együttese, amely most meglehetősen tartalékosan utazott el Nyíregyházára. A nyitó szakasz közepén 19-8-ra vezettek a lendületesen kezdő hazaiak. A negyed második fele óriási dobópárbajt hozott. Érezhető volt, hogy a nagy iram mellett olyan remek dobóformát, mint az első 10 percben mutattak a csapatok, sokáig nem lehet bírni. A második szakaszban már több volt a hiba, a rontott dobás. Ebben a szakaszban is a hazaiak játszottak pontosabban, szünetig közel 20 pontos előnyre tettek szert.

Ahogy nem először kezdett gyengén, úgy nem először mutatott be látványos "feltámadást" a szünet után az ELTE-BEAC. A harmadik negyed első felének küzdelmes játéka után a szakasz második felében a Földi-Varga kettős nagyon "beindult", ekkor képtelenek voltak hibázni a vendég játékosok. A szakasz második felében 25 pontot szereztek a fővárosi együttes játékosai, és utolérték a megtorpanó szabolcsi legénységet.

A befejező 10 percben aztán a hazaiak külső triója lendült bele, a Czura, Takács, Oláh hármas, ahogy a meccs elején, ismét alaposan megszórta a fővárosiakat. A fordulatos, nagy iramú, látványos játékot hozó találkozó remek hírverése volt az egyetemi kosárlabdának. Érdekesség, hogy az ELTE-BEAC három játékosa is dupla-duplát ért el (Varga 27 pont, 13 lepattanó, Marjay 12-12 pont és lepattanó, Mayer 10 pont, 13 lepattanó) és ez sem volt elég a sikerhez... A hazaiaknál Szondi Ákos ért el 13 pontos 10 lepattanós dupla-duplát.

Miskolci EAFC-NKE KTK 76-68 (17-18, 18-20, 26-10, 15-20)

MEAFC: Kiss 13/3, NÁDASI 18/3, Sörlei, SZEPESI 21/3, Takács 15. Cs: HORVÁTH M. 9, Jurányi, Pavlik.

NKE: Mikecz 2, MUZSIK 9/3, BALLA 33/3, Horváth L., SZAKÁCS Á. 21. Cs: Mérkőly 2, Somodi 1.

Nehezen pörgött föl az esélyes MEAFC, így az első negyedben a parádézó Balla Soma - Szakács Ádám kettős vezette NKE csapatánál volt az előny az első negyedben 7 labdát eladó hazaiakkal szemben. Nem sokat változott a játék képe a második negyedben sem, a  MEAFC továbbra is pontatlanul játszott, s a negyed közepén a felszabadultan, bátran és ügyesen kosarazó NKE 6 ponttal elhúzott. A félidő hajrájában Szepesi Szabolcs zsinórban dobott 6 pontjával utolérte a fővárosi együttest a MEAFC, de a játékrész 3 NKE ponttal és 3 pontos fővárosi vezetéssel zárult. A Balla-Szakács duó az első félidőben 33 ponttal terhelte meg a MEAFC kosarát.

A második félidőt Nádasi villanásaira építve 8-2-vel indította a MEAFC és átvette a vezetést. A vendégek kulcsjátékosain érződött a fáradtság, már nem sikerült olyan pontosan, eredményesen az akciók befejezése az NKE együttesének, mint az első félidőben. Megnyugtató előnyt szerzett a MEAFC, de az NKE nem esett szét, volt tartása, s a végén 10 ponton belülre kerülve szorossá tette a meccset, bár fordítani nem volt esélye. Mindkét csapatban volt egy-egy olyan játékos, aki dupla-duplát ért el. Hazai részről Szepesi Szabolcs 21 ponttal és 14 lepattnóval, a vendég NKE csapatából pedig Szakács Ádám 21 ponttal és 12 lepattanóval "tett le dupla-duplát az asztalra".

DMSE - MEAFC 79-93 (12-32, 20-18, 22-16, 25-27)

DMSE: PALI 20/15, Oláh 12, Dajka 4, Vidó 10/6, VARNYÚ 21. Cs: KALAS 9/9, File 3/3.

MEAFC: KISS 20, NÁDASI 26/12, Szepesi 16, TAKÁCS 18, TAMÁS 9. Cs: Horváth 2, Sörlei 2, Jurányi, Pavlik.

Az NKE elleni tompa, visszafogott kezdéshez képest Debrecenben lendületes, gyors és pontos játékkal rukkolt elő a felsőházba igyekvő miskolci együttes, s ekkor a védekezésben is nagyon odatették magukat Takácsék. A folytatásban magukra találtak a hazaiak, s Pali, valamint a csereként beállt Kalas jóvoltából elkezdték szórni a triplákat, Varnyú pedig közelről veszélyeztetett. A miskolci védekezés a nagy előny birtokában kicsit lezserebb lett, s ezt kihasználva csökkentették hátrányukat a hazaiak.

A záró szakasz elején 10 ponton belülre kerültek a hazaiak, de a folytatásban a jó dobóformát nyújtó Nádasi, valamint a meglehetősen "izmos" dupla-duplát elérő irányító, Kiss Balázs (20 pont, 16 lepattanó) vezérletével új erőre kapott a MEAFC, s végül elsősorban a remek rajtjának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a 11 (!) triplát beemelő DMSE ellen.

Férfiak, nyugati csoport

Széchenyi Egyetem Győr - TFSE 63-82 (15-23, 13-23, 13-17, 21-19)

Győr: PALAVICS 18, HORVÁTH Á. 13/6, Hlinyánszky 3/3, Baruta 19/3, KOVÁCS T. 10. Cs: Bartalus, Bosnyák, Horváth M.,

TFSE: PALÁNK 9/9, HARIS 13/9, BÓDI 30/9, Világi 7, DEBRECENI 22. Cs: Krajnyák 1.

Fordulatos játékkal indult az összecsapás. A Bódi-Debreceni kettős révén 7-2-vel indított az erősen tartalékos TF, de utána jött egy Baruta vezette, Horváth Á. triplájával "alátámasztott" 9-2 a hazaiaktól. A negyed második felében Bódi 2, Palánk pedig egy triplát emelt be, s e jó távoli sorozatának köszönhetően 8 ponttal ellépett a TF. A második szakasz elején Horváth Á. és Baruta próbálta versenyben tartani a Széchenyi Egyetem csapatát, de Debreceni nem engedte közel övéihez a vendéglátókat. A második negyed közepe Palavics-parádét hozott, az irányító villanásaival 5 pontra feljött a Győr. 31-26-os TF vezetés után a félidő hajrája egyértelműen a vendégeké volt: Bódi vezérletével a félidő utolsó 4 percét 15-2-re nyerte és így szünetre megnyugtató előnyt szerzett a TF.

Bár a második félidő két győri kosárral kezdődött, erre két Bódi-duplával, valamint egy Haris-hármassal feleltek a vendégek, akiknek ezzel 20 pont fölé nőtt előnyük. Ezzel a lényegi kérdések eldőltek, a győri csapatban már nem volt annyi, hogy újra felzárkózzon, így a tartalékos fővárosiak több kiemelkedő egyéni teljesítményt is felmutatva megérdemelten arattak magabiztos győzelmet. Bódi Bence 30 pontját 61%-os mezőnymutatóval érte el, Debreceni pedig 22 pontos, 13 lepattanós dupla-duplával zárt. A hazaiaknál is volt egy dupla-duplázó Kovács T. (10 pont, 11 lepattanó) személyében.

Pannon Egyetem Veszprémi ESC – SMAFC-NYME 81-84 (21-10, 13-25, 27-32, 20-17

Veszprém: Novák 8,  SIPOS 14/6, GÁLL 21/3, CZAKÓ 24, TAKÁCS 14. Cs: Mónus, Nagy, Szeifert.

SMAFC: NAGY 14, Szabó 4, JÁVOR 12/12, BERNECZEI 30/15, Török 4. Cs: SZÁLA 8, BALI 12/3.

A csoport 4. helyének megszerzése szempontjából igen fontos összecsapáson 7-0-al kezdtek a hazaiak, közte egy triplával. A SMAFC-NYME "bent ragadt az öltözőben", a házigazda Czakó ponterős játékának köszönhetően tíz pont fölé növelte előnyét a negyed végére.

Amilyen rosszul kezdte az első negyedet, olyan jól indította a másodikat a sorait rendező soproni együttes, amely Jávor, Török és Szála pontjaival egy 8-0-t "repesztett" a szakasz elején, és  rögtön nyílt lett a találkozó. A koncentrált játékkal történő felzárkózés sokat kivett a vendégekből, amit a Veszprém Sipos és Takács kosaraival ki is használt, és 7 ponttal ismét megugrott. Jávor két triplája, valamint Nagy duplája egy újabb 8-0-s soproni futást eredményezett, hullámvölgybe kerültek a hazaiak, először került előnybe a látogató, amely szünetre megtartotta minimális előnyét.

A harmadik negyed elején fej-fej mellett haladtak a felek. A szakasz közepén a Nagy-Berneczei-Jávor trió révén egy 7-0-t "futva" tíz pont fölötti előnyt csikart ki magának a SMAFC. A hazaiak ekkor több büntetőt hagytak ki, jó ideig csak Gáll triplája jelentett előrelépést veszprémi részről a pontokban, így tetemes lett az ekkor egységesen, jól játszó soproni együttes előnye. Az, hogy 16-tal is "ment", talán túlságosan is megnyugtatta a SMAFC-ot. A negyed hajrájában csak Berneczei volt veszélyes a magára találó hazai együttes gyűrűjére, amely egy 15-5-ös rohammal a negyed végére szorossá tette a meccset.

A záró szakasz elején lendületben maradtak a hazaiak, Gáll vezérletével egy 9-0-s futással  - az előző negyed hajráját is beszámítva ez már 24-5 - indítva a negyedet, visszavette a vezetést a Veszprém a tökéletesen leblokkoló soproniakkal szemben. Ekkor lépett elő a soproniaktól a csere irányító, Bali, akinek pontjaival a folytatásban már "tapadt" ellenfelére a SMAFC. A végjáték pedig a soproniak magasbedobójának, Berneczeinek a parádéját hozta, aki ekkor képtelen volt hibázni. Vezérletével a hajrában a maga javára fordította ezt a hullámzó, változatos, fordulatokban igen gazdag összecsapást a SMAFC, amely e sikerével jelentős lépést tett a csoport 4. helyének megszerzése felé.

Közgáz-SzOESE 70-64 (17-23, 16-13, 14-13, 23-15)

Közgáz: SZALAY 20/3, Sarp 3/3 Vágvölgyi 7/3, Korzitska 4, LOSONCI 22. Cs: DINNYÉS 10, Németh P. 2, Orbán 1, Szatmáry 1.

Szombathely: TÓTH D. 13. Simon B. 2, MÉSZÁROS 12, Szabó B., KARAGITY 19/9. Cs: Földesi M., Horváth A. 4, Zsebe Á. 6/3, Perák 8.

Korzitska és Szalay révén 7-3-mal indított a Közgáz, ám utána a két triplát beemelő Karagity gyakorlatilag egymaga fordított. A negyed második felében Mészáros kosaraival, valamint Zsebe hármasával növelni is tudta előnyét a Szombathely. A második szakasz elején lendületben maradt a vendég együttes, s 10 ponttal megugrott. A Közgáz ekkor Szalay és Dinnyés 2-2 duplájával egy 8-0-lal feljött, s a negyed közepén Vágvölgyi villanásával egyenlített. A félidő hajrája Karagity vezetésével a Szombathelynek sikerült jobban, szünetben 3 ponttal a vendégek jártak előrébb.

A második félidő elején Losonci két duplájával ugyan fordítottak a hazaiak, de Mészáros és Tóth D. 2-2 duplájával erre 8-0-lal felelve ismét meglépett a SzOESE. A folytatásban Szalay és Dinnyés villant a Közgáznál, amely ismét felzárkózott, de a vendégek a harmadik negyed hajrájában Perák két villanásával 2 pontot megtartottak előnyükből.

A záró szakaszt Losonci két duplájával és Szalay triplájával 7-0-lal indítva visszaszerezte a vezetést a Közgáz. A vendégeket a Tóth-Karagity kettős próbálta versenyben tartani. Losoncit azonban képtelenek voltak megállítani a szombathelyiek, 8 ponttal elhúzott a negyed közepén a Közgáz. Az izgalmakat fokozta, hogy a hajrában a hazaiak 4 büntetőt is elhibáztak. Karagity triplájával az utolsó percben 3 pontra feljött a Szombathely, de a legvégén az addig pont nélkül álló török fiú, Sarp 4 büntetőből hármat értékesített, így küzdelmes, kemény, férfias meccsen kerekedett felül a Közgáz a sokáig vezető vendégekkel szemben.

Losonci Gergely 22 pontját közel 85%-os mezőnymutatóval (11/13) érte el, ráadásul leszedett 11 lepattanót, tehát dupla-duplával járult csapata sikeréhez a csoport rangadóján.