Egy meccsen két 37 pontos játékos

Javában zajlanak a küzdelmek az egyetemi és főiskolai bajnokságban (MEFOB). Akadnak egészen sima, nagy különbségű találkozók, s remek, végsőkig kiélezett szoros meccsek egyaránt.

NŐI KELETI CSOPORT

TFSE - MEAFC 82-54 (23-6, 17-15, 26-13, 16-20)

TF: Miháczi 4, MÁNYOKY 21/18, KARLÓCAI 21/3, NÉMETH A. 11, Sándorfi R 8.  Cs: Bodnár 4, Kováts G. 2, MAGYAR B. 5/3, CZIVINGER 4.

MEAFC: Kostyó 3/3, Faragó 2, PAPP SZ. 12, Kovács K. 8/3, ARAD 22/6. Cs: Bakos 7, Balogh.

A 4. perc elején az is állhatott volna az eredményjelzőn: Mányoky-MEAFC  8-0. Bajnokhoz méltó, lendületes, gyors, pontos játékkal kezdett a TF, a miskolciak a nyitó negyed közepén, 13-0-nál szerezték első pontjaikat Kostyó Vivien révén egy tripla formájában. Ezzel a jó kezdéssel alapozták meg megnyugtató előnyüket a hazaiak. A folytatásban elsősorban Arad Zsófia (22 pont, 15 lepattanó) és Papp Szonja (12 pont, 11 lepattanó) jóvoltából a vendég miskolciak időnként felnőttek a feladathoz, s egyenrangú partnerei tudtak lenni a címvédőnek. A TF csapatában Karlócai Júlia 21 ponttal és 10 lepattanóval zárt, Mányoky Juditnak 21 pontja mellé - igaz 20 mezőnykísérletből - volt 7-7 lepattanója és gólpassza.

NyF SE - MEAFC 87-35 (21-6, 28-11, 22-6, 16-12)

Nyíregyháza: Gömze, POPENKO 27/9, Fekete D. 13, TAKÁCS A. 30/6, PÁLL 10. Cs: BOROS 7/3, Szabó Zs., Domokos.

MEAFC: Kostyó 4, Veres 2, PAPP SZ. 10, Bakos 10, Kovács 4. Cs: Faragó 3/3, Bacsó.

Hamar kiderült, hogy egy a hazaiak jóval nagyobb játékerőt képviselnek. Az első negyed második felében egy 11-2-es rohammal megnyugtató előnyt szerzett a Takács Anna és Popenko Alexandra vezette nyíregyházi csapat. Három negyeden át nyomasztó volt a hazai csapat fölénye a tartalékos miskolciakkal szemben. A záró 10 percben már együttese kevesebb szerephez jutó játékosainak is adott lehetőséget Farkasinszki Gyuláné, s velük szemben a MEAFC elsősorban a 10 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát elérő Papp Szonja jóvoltából kiegyenlítetté tudta tenni a játékot. A hazaiaknál Popenko ért el dupla duplát (27 pont, 10 lepattanó).

EKF EVSI - DEAC 22-123 (8-28, 3-38, 5-28, 6-29)

Eger: Vincepap, Takács P., Zsoldos 2, TÓBIÁS 10, Győrössy 6. Cs: Szöllősi 2, Kovács B., Mizsér, Nádudvari 2.

DEAC: ORBÁN 14, MÁRIÁS 15/3, Jávor 9, STEKLER 14, Chvatal T. 10. Cs: Szabó R. 6, GÁL 16/9, GÖTTLINGER 21/3, PAPP 18.

A 18-4-es DEAC rohamot hozó első 5 perc már sejtetni engedte, hogy egyoldalú lesz a találkozó. A negyed második felében többet rontottak a vendégek, ezt a periódust csak 10-4-re nyerte a lényegesen nagyobb tudású debreceni együttes, amely nem a legerősebb ötösével kezdte a meccset. A második negyedben aztán jöttek a legjobbak, akik egy 18-0-s első 5 percre még rá tudtak tenni egy lapáttal a második negyedben,  s a félidő hajrájában 20 pontot dobtak, igaz ekkor 3-at a lelkes hazaiak is szereztek. Szünet után is végig egyoldalú volt a játék, a DEAC végig hajtotta a meccset, megtisztelve ezzel ellenfelét.

NŐI NYUGATI CSOPORT

UNI Győr - PE Petőfi SE 94-44 (25-8, 22-11, 26-9, 21-16)

Győr: ERŐS 13, Vas P. 2, TÖRÖK B. 29, Vass F. 4, LÁSZLÓ 28. Cs: NAGY R. 13, Kiss Cs. 2, Dobronyi, Papp, Böcskei 2, Mádl.

Veszprém: Takács A. 14/3, Gergácz 6, STIER 14/6, Vass V., GUTAI 8. Cs: Károlyi, Kanik, Takács V. 2, Gyócsi.

Az Erős, Török, László trió jóvoltából a Győr hamar megpróbálta a vendég együttes értésére adni, hogy túl sok babér nem terem számára Győrben. 7-0-ra, majd 21-3-ra vezettek a hazaiak, az első 8 percben veszprémi részről csupán Takács Andrea talált a hazai kosárba - igaz ő triplát dobott.Az első negyed hajrájában Stier Katinka is megtette ezt, s a második negyed elején a 10 pontos lélektani határ közélébe küzdötte fel magát a Veszprém. 27-14 után azonban László és Török eredményessége révén "döntő csapást" mért a Győr a Veszprémre egy 20-1-es roham formájában.

Szünet után - főleg a negyedik negyedben - már többnyire a cserejátékosok játszottak, ekkor a vendégeknek sikerült kiegyenlítetté tenni a játékot, de a Győr, a két igen "izmos" dupla-duplát elérő játékosa, Török Barbara (29 pont, 19 lepattanó) és László Boróka (28 pont, 14 lepattanó) vezérletével fölényesen nyert. A hazaiaktól egyébként Nagy Rebeka (13 pont, 10 lepattanó) és Erős Csilla (13 pont, 11 gólpassz) is dupla-duplát ért el, sőt előbbi egyetlen gólpasszal maradt el a tripla duplától.

PTE-PEAC - NKE SE 67-60 (14-16, 16-12, 19-16, 18-16)

PEAC: OROS 9/3, Krikler 2, Herendi 7, SZABÓ E. 22, KÉSŐI 19. Cs: Krikler 2, Meszarics 4, Raus 2, Pécsi 2, Máyer

NKE: Szabó A.13, URBÁN 15/9, HÁJER 18/6, Tarnai 3, Regedánszki 2. Cs:CZAKÓ 9, Togyeriska.

Urbán Vanda és Hájer Tamara vezérletével a meccs elején állva hagyta a vendég NKE a pécsieket. A hazaiak a negyed közepén 10-3-as fővárosi vezetés után kezdtek ébredezni, de amikor megközelítették riválisukat, az ismét ellépett. Már 9 ponttal is vezettek a vendégek, ám a negyed hajrájában Szabó Enikő egy 7-0-s futást vezényelt a hazaiaknak, akik így 2 pontra feljöttek. A második szakasz elején Hájer és Szabó E. pontpárbaja mellett tartotta szűk előnyét a NKE. A szakasz közepén Szabó kosár plusz büntetős akcióját követően először vezettek a hazaiak. A félidő hajrájában váltott vezetéssel haladtak a csapatok, a szünet előtt Oros Laura előbb két büntetőt, majd egy triplát is bedobott, így 2 pontos hazai vezetéssel tértek pihenőre a felek.

Ahogy a meccset, a második félidőt is a vendégek kezdték jobban. Ismét jött az Urbán-Hájer kettős, amelynek ponterejére építve egy 8-0-lal nyitott szünet után az NKE. Szabó Enikő állította meg a vendégek rohanását, ám a túloldalon is villant egy Szabó, Anna. A negyed közepe egyértelműen a PEAC csapatáé volt, a Késői Melinda-Szabó E. duó egy 11-2-es rohamra vezette a hazai alakulatot, amelynek eredményeként a pécsi lányok 5 pont előnnyel várhatták a záró 10 percet. Ennek elejét nagyon "megnyomta" a PEAC, a vendégek több, mint 4 percen át eredménytelenek maradtak. Az ekkor bemutatott 9-0-s "száguldással" 14 pontosra nőtt a pécsi előny. A szívósan küzdő NKE innen már fordítani nem tudott, csak "kozmetikázni" az eredményen, s végül 10 ponton belülre került. A PEAC nagyon megdolgozott ezért a győzelméért.

Késői Melinda 19 pontos, 16 lepattanós "izmos" dupla-duplával zárta a találkozót, és Szabó Enikő is csupán 2 pattanóval maradt el ettől (22 pont, 8 lepattanó). A magassági fölényben lévő pécsiek 51-35-re nyerték a lepattanóharcot, így még az is "belefért" nekik, hogy igen gyengén (1/17, 5.9%) dobják a triplákat. A vendégeknél Hájer Tamara zárt 18 ponttal és 8 lepattanóval.

Pannon Egyetem Petőfi SE - ELTE-BEAC 67-72 (22-13, 7-16, 20-17, 18-26)

Pannon Egyetem: FÖLDI 12/6, Takács A. 5, STIER 19/6, Kanik 4, GUTAI 18. Cs: Takács E. 5/3, Gyócsi 1, Nagy V., Frank 1, Vass V. 2.

ELTE-BEAC: Csajkó 6, Wiesner 8, ÁRVAY 23, Debreceni Zs., WUNDERLICH 17. Cs: WIRNHARDT 6, Balogh D. 2, Mátravölgyi 5/3, Mangliár 5.

Váltott vezetéssel kezdődött a találkozó, aztán 8-8 után Földi Gyöngyvér két triplájára alapozva egy szédületes, 13-1-es "száguldást" bemutatva ellépett a hazai együttes.A második szakasz elején Árvay Júlia és Wunderlich Anna révén próbáltak közelíteni a hazaiakhoz a fővárosiak, ám jó ideig nem tudtak 5 pontnál közelebb kerülni hozzájuk - erről elsősorban Gutai Flóra "gondoskodott" veszprémi részről. A félidő hajrájában Árvay vezérletével egy 10-3-as rohammal ledolgozták hátrányukat a vendégek.

Szünet után 6-0-lal indított a veszprémi együttes, ám utána az ELTE-BEAC percei következtek, egy Wunderlich Anna vezette 12-2-es "részhajrával" átvették a vezetést a vendégek. Folytatódott a "hullámvasutatzás", Stier Katnika vezényelt egy 6-0-s hazai rohamot. A negyed végén váltva vezettek a csapatok, Mátravölgyi Dorottya tripléja ugyan átmenetlieg ELTE-előnyt eredményezett, ám a szakasz vége a hazaiaké volt, akik 3 pontos előnnyel várhatták a befejező 10 percet. Földi találatával 5-re nőtt a hazai előny, ám ekkor egységes csapatmunkával egy 8-0-s rohammal fordítottak a fővárosiak. Takács Eszter triplájával egalizáltak a vendéglátók, ám közben egyik legjobbjuk, Földi kipontozódott. 56-56 után egy 10-2-es "száguldást" követően már győztesnek tűnt az ELTE. A végjátékban ugyan Stier két triplája fokozta az izgalmakat, de Árvay büntetőivel megnyerte ezt a fordulatos meccset az ELTE-BEAC csapata.

A hazaiaknál Gutai Flóra 18 pontos, 15 lepattanós "izmos" dupla-duplával fejezte be a meccset, de volt 8 eladott labdája. A vendégeknél Árvay Júlia amellett, hogy dobott 23 pontot, 11 faultot is kiharcolt, s volt 7 lepattanója, a padról beálló Wirnhadt Zsófia pedig 7 gólpasszal vétette észre magát.

SzOESE - Uni Győr 92-44 (26-12, 16-8, 23-13, 27-11)

SzOESE: CZINDER 26/9, GUSZTAFIK 22, GYURICZA 17/3, FEIGL 7, USZKAI 8. Cs: Hansági 4, Németh K. 4, Kovács K. 4.

Győr: Erős 1, Sipos, Böcskei, TÖRÖK B. 13, LÁSZLÓ 21. Cs: Dobronyi, Kiss 4, Vas 3/3, Mádl 2, Vass.

Török Barbara és László Boróka jóvoltából az első percekben még tartani tudták a lépést a győri lányok a Czinder Adrienn vezette hazaiakkal. A szakasz közepén aztán Czinder két triplát is beemelt, s egy 14-3-as rohammal megnyugtató előnyt szerzett a hazai együttes. A második negyed elején is váltva estek a kosarak, majd a félidő végén egy 7-0-lal 20 pont fölé növelték előnyüket a hazaiak. A második félidő úgy indult, ahogy az első befejeződött: 7-0-s szombathelyi rohammal. A lényegében kétszemélyes győri alakulat csak időszakonként nőtt föl a hazaiakhoz, biztosan győzött, s szerezte meg első győzelmét az első 2 összecsapását idegenben szoros küzdelemben elveszítő szombathelyi együttes.

A hazaiaktól Gusztafik Lilla 1-1 lepattanóval és gólpasszal maradt el csupán a tripla duplától (22 pont, 9-9 lepattanó és gólpassz), Feigl Fanni pedig 4 blokkjával védekezésben tett sokat a sima szombathelyi sikerért. A győrieknél Török Barbara (13 pont, 11 lepattanó) dupla-duplával zárt, de nála kicsit ront az összképen a 3/9-es büntetőzés.

FÉRFI KELETI CSOPORT

EKF SE 2 - MEAFC 46-83 (9-22, 11-20, 14-19, 12-22)

Eger 2: Tasnádi, GYURCSÓ 16/6, Szűcs 8, Marton 5/3, Kathi 2. Cs: Duvancic, Nagy P., Ribár 6, SÁROSI 6, Tuba, Perczel 3/3.

MEAFC: Orliczki 9, OROSZ B. 15/3, HORVÁTH M.12/3, Sörlei 8, KOROKNAI 15. Cs: Jurányi 9, NAGY Z. 11, Pavlik, Djahnit 4, Tamás.

Minden kezdő játékosa kivette részét abból a 16-2-es 7 perces rohamból, amellyel esélyeshez méltón a vendég MEAFC elkezdte a mérkőzést. A nyitó negyed hajrájában Gyurcsó Dániel eredményességére építve kiegyenlítetté tette a meccset az Eger. A második negyedet 6-0-lal kezdve közel 20 pontosra nőtt a MEAFC előnye, ám ekkor a hazaiak egy 7-2-es rohammal megakadályozták, hogy "hengereljen" a miskolci legénység. A félidő hajrájában azonban egy 10-0-lal 20 fölé növelte előnyét a miskolci gárda. Ezzel el is dőlt a meccs, a harmadik negyedtől a vendégeknél többet játszottak a kiegészítő emberek, a lelkes egri gárda pedig egyes időszakokban fel tudott nőni ellenfele szintjére de annak biztos győzelmét nem tudta kétségessé tenni. Koroknai Gergő a miskolciaktól 15 pontos, 13 lepattanós dupla-duplával járult csapata fölényes győzelméhez.

USC Szeged - DMSE 69-68 (17-17, 9-23, 17-12, 26-16)

Szeged: Gyuricskó 5/3, MASA 13/3, Kovács 6/6, HALÁSZ 7, Jáhni 6. Cs: HORVÁTH R. 18/6, Jon, Fehér 12/9, Gura 2.

DMSE: HANZEL 20/6, Pali 9/9, Vidó 2, VARNYÚ 18, MEZEI 14. Cs: File 5/3.

Már az is meglepő volt, hogy az első negyed kiegyenlített játékot hozott. Arra pedig - az erőviszonyok ismeretében - nem igazán lehetett számítani, hogy a második negyedben a tartalékosan érkező vendég debreceni medikus legénység szinte állva hagyja a felpörögni nem igazán képes szegedi gárdát. Pedig ez történt, Varnyú András (18 pont, 12 lepattanó) és Mezei László (14 pont, 20 lepattanó) révén uralták a palánkok alatti területet a vendégek, akik 14 pontos előnnyel vonulhattak szünetre.

A harmadik negyed első felében ha csak 1 ponttal is, de tovább nőtt a szegedi együttes hátránya, amelyből több kulcsjátékos is gyenge dobóformát fogott ki. A szakasz második felében a védekezésen szilárdítva egy 9-3-as rohammal 10 ponton belülre került az USC. A 9 pontos Medikus-előny a záró szakasz közepéig megmaradt. Izgalmasan alakult a a végjáték, fokozatosan dolgozta le hátrányát a Horváth Róbert vezette hazai gárda, s a végén óriási izgalmak közepette a maga javára tudta fordítani a meccset, s minimális különbséggel nyert, de a DMSE csapata minden elismerést megérdemel.

NYF SE - TFSE 73-85 (19-16, 22-33, 17-19, 15-17)

NyF SE: Vida 11/3, OLÁH Z. 31/18, FÖLDESI10, Szondi K. 5, SZONDI Á. 14. Cs: Horányi 2, Jánkfalvi.

TFSE: PALÁNK 16/12, RÉPÁSI 15/6, Németh K. 11/3, BÓDI 13/3, Világi 8. Cs: PETRUCSIK 20/9, Faragó 2.

A veretlenek rangadóján mindkét csapatból több meghatározó játékos hiányzott. A szoros első 10 perc végén a hazaiak vezettek, ám a második negyedben remek dobóformát fogott ki a TF csapata, amely Palánk és Petrucsik vezérletével triplákkal alaposan megszórta a nyíregyházi legénységet, így félidőben 8 ponttal már a vendégek vezettek. Szünet után ugyan elsősorban Oláh tripláira építve próbált közeledni ellenfeléhez a hazai legénység, ám a fővárosiak a hatalmas mezőnymunkát végző, s 13 pontos, 12 lepattanós dupla-duplát elérő Bódi Bence vezetésével rendre visszaverte a hazai csapat felzárkózási kísérleteit. Nyíregyházi részről Földesi ért el dupla-duplát (10-10 pont és lepattanó).

Közgáz - EKF SE 2 67-33 (21-7, 9-14, 16-6, 19-6)

Közgáz: Pap B. 4, PAPP G. 11/3, Tóth Sz. 5/3, LOSONCI 8, Tárnok. Cs: VÖRÖS M. 7/3, Gőczi 4/3, Németh P. 6/3, Fazekas 4, VÁGVÖLGYI 11/3, Nagy Sz. 5/3.

Eger 2: GYURCSÓ 16/3, Ribár 7, Szűcs 2, Tasnádi, Marton 1. Cs: Perczel, Sárosi 2, Kathi 3, Nagy P. 2.

Az egriek második csapatával szemben több meghatározó játékosát is a következő, az első számú egri együttes elleni meccsre tartalékolta a hazaiak edző-kettőse. Papp Gábor vezérletével 16-1-gyel indította az összecsapást a Közgáz az eléggé megilletődötten kezdő vendégekkel szemben. A Közgáz szakvezetése a nagy előny birtokában amolyan "rookie-castingot" tartott, azaz több újonc, elsőéves kosarast is mély-vízbe dobott a Kováts-Vladár kettős. A kezdeti lendület megtört a hazaiaknál, kapkodtak, ritmust (tért)vesztettek. A vendégek pedig ezt kihasználva a magát több igen ügyes betöréssel, valamint triplával is észrevétető apró termetű Gyurcsó Dániel ponterősségével a második negyed elején 10 ponton belülre kerültek. A Közgáz hosszú kosárcsendjét ugyan Vörös Miklós triplája megtörte, de ez sem lendítette át a holtponton a hazaiakat. Szünetben 9 ponttal vezetett a Közgáz.

Támadásban igazán a második félidőre sem tudtak felpörögni a hazaiak, de védekezésüket rendezték, s Papp, valamint a hatalmasat zsákoló Tóth Szabolcs jóvoltából fokozatosan elhúztak ellenfelüktől. Az egriek a negyed első felében eredménytelenek maradtak. A szakasz második felében Ribár Martin jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot a vendégek. A befejező 10 percre amolyan bemelegítésként a következő meccsre, az előző kiírás bronzérmesének és 4. helyezettjének rangadójára a hazaiaktól 3 kulcsember is pályára lépett. Közülük különösen Vágvölgyi Ádám villogott. A lelkesen küzdő egri legénység nnek a negyednek az első felében is pont nélkül maradt, így végül a papírformának megfelelően biztosan győzött a Közgáz.

Közgáz - EKF SE 80-53 (24-12, 25-9, 8-14, 23-17)

Közgáz: SZALAY 13/3, SARP 9/3, VÁGVÖLGYI 17/9, NAGY SZ. 21/15, Teremy 6. Cs: Bános 2, Papp G. 4, SEBŐK 6, Tóth Sz. 2.

Eger: Tóth Z. 4, Csabák 2, Jakab 5/3, Varga I., CSÁKVÁRI 12/3. Cs: FREY 10/6, Kis S. 6/3, Szabó D. 2, Megyes 3/3, Szabó G. 4, Horváth R., Beák 5.

Az előző meccs utolsó negyedével melegítő Nagy Szabolcs remek sorozatára építve egy 9-0-s 3 és fél perccel indítottak a hazaiak. Az egri "izomember" Varga Imre hamar összeszedett két személyit. A helyére érkező Frey Patrik triplája, valamint egy gyors ellentámadás végén Csákvári Csaba óriási zsákolása felrázta az egrieket. A 7. percben 13-12-re feljöttek a vendégek, akik labdákat s könnyű kosarakat szereztek. Ami ezután történt az egészen hihetetlen volt - tekintettel a meccs rangadó jellegére, hogy az előző kiírás négyes döntőjének két résztvevője játszott

Nagy vezérletével, aki mellé Szalay Ákos és Vágvölgyi Ádám is felnőtt, miközben a török Sarp szinte emberfeletti védőmunkát hajtott végre Tóth Zoltánnal szemben az első negyed utolsó 3, valamint a második szakasz első 6 perce között egy 30-0-s (!) szédületes száguldást produkáltak a hazaiak a széteső egri gárdával szemben.A 15. percben Nagy Szabolcs 18/12 pontnál tartott. Az igen hosszú egri kosárcsendet Frey törte meg triplával. A félidő hajrájában letámadással, s abból zónába rendeződve a vendégek kissé megzavarták a fölényesen vezető Közgázt, amely így is tetemes, 28 pontos előnnyel térhetett pihenőre.

Térfélcsere után maradt a vendégeknél az első félidő végén bevált taktika, s az Eger 8-0-lal indított szünet után, Jakab Zsolt és Csákvári is beemelt 1-1 triplát. A hazaiak első pontjait szünet után több, mint 3 perc elteltével ügyes centermunka után Teremy Zsombor szerezte. Ettől kezdve küzdelmes, alacsony színvonalú játék folyt a pályán, állandósult a 20 pont körüli hazai vezetés. A záró szakaszban már mindkét szakvezető többnyire csapata kevesebbet játszó játékosait küldte pályára, a meccs ugyanis már az első félidőben eldőlt. Nagy Szabolcs 21 pontos, 14 lepattanós dupla-duplával volt a vezére a fölényesen diadalmaskodó Közgáznak.

TFSE - MEAFC 89-54 (16-14, 31-9, 19-20, 25-11)

TF: Sinkovits 4, Németh 5/3, Haris 5/3, DEBRECENI 11, VILÁGI 11. Cs: TÓTH D. 21/6 BÓDI 11, Répási, Petrucsik 9/3, Faragó 6, Szollár 6/6.

MEAFC: Orliczki 8, Horváth M. 2, OROSZ 30/15, KOROKNAI 8, Tamás 4. Cs: Sörlei 2, Nagy Z., Jurányi, Djahnit.

Németh Kristóf 5 pontjával kezdett a TF, de Orosz Bence vezetésével tartotta vele a lépést a MEAFC. Az első negyedben szinte végig váltott vezetéssel haladtak a csapatok, a szakasz Debreceni Dániel zsákolásával, s 2 pontos hazai vezetéssel zárult. A második negyedben döntésre vitte a dolgot a TF. A hazaiak a Petrucsik Bence, Tóth Dávid duó ponterős játéka révén egy 19-2-es 7 percet "repesztettek" az ekkor elég szétesően kosarazó MEAFC ellen. Ennek a rohamnak, no meg a félidő végén Szollár Gergő triplájának köszönhetően a TF megnyugtató, 22 pontos előnnyel mehetett pihenni. A harmadik negyedben Orosz Bence triplákkal próbálta versenyben tartani a miskolci gárdát, állandósult a 20 pont körüli TF-vezetés. A záró etapra felőrölte ellenfelét a TF, "elfogyott" a MEAFC, így végül fölényes hazai siker született.

NyFSE - DEAC 52-117 (16-24, 8-29, 15-33, 13-31)

NyFSE: Vida 5/3, Czura 14/3, Földesi 5, Szondi K., SZONDI Á. 14. Cs: OLÁH 14/3, Horányi, Jánkfalvi.

DEAC: NAGY BENEDEK 14/12, NAGY BOTOND 13/9, Pék 4, PATKOVICS 14, LIPPAI 22. Cs: SZARKA 14, Szendrei 8, Szakács 4, Gál B. 4, JÁVOR 20/6.

"Repülőrajtot" vett a vendég DEAC a keleti rangadón, s 13-4-re elhúzott a nyitó negyed közepén. A legjobb játékosát, Bus Ivánt nélkülöző Nyíregyháza a nyitó etap második felében kiegyenlítetté tudta tenni a játékot. A második negyedben átrohant a hazai csapaton a debreceni legénység, a szakasz első felét 16-2-re nyerték Dr. Nagy Ágoston tanítványai. A vendégek lendülete a folytatásban, egészen a mérkőzés végéig megmaradt. Megmutatkozott az is, hogy a DEAC kispadja jóval "hosszabb", a vendégektől a padról beálló játékosok közül többen is kitettek magukért, jó teljesítménnyel "nehezítették" edzőjük dolgát a következő összecsapás kezdő ötösének kijelölése kapcsán.Összességében az amúgy is esélyesebb DEAC óriási fölénnyel nyert Nyíregyházán.

FÉRFI NYUGATI CSOPORT

ELTE-BEAC - PTE-PEAC 74-66 (16-13, 15-20, 17-22, 26-11)

BEAC: MOKOS 9/9, BUZA 26/6, Czimer 2, Bognár 7, DÉVÉNYI 10. Cs: GYURCSÁNYI 13/9, SZENTESI 7, Czermann, Cseri, Soltész.

PEAC: Tálos 5, BUDAY-SÁNTHA 20/9, FŰZY 11, BERKICS 16/9, KIS M 9. Cs: Ács, Koltai 2, Perényi 3/3.

A küzdelmes első negyedben jobbára a vendégek vezettek. A szakasz hajrájában fordított az ELTE együttese, ám a negyed egy Bognár Domokos vezette 6-0-lal fordított. Lendületben maradtak a hazaiak, s 6 ponttal elléptek. A szakasz közepén Berkics Bence 3 és Buday-Sántha Attila 1 triplájára alapozva egy szédületes, 16-2-es rohamot mutattak be a vendég pécsiek. A félidő végén Gyurcsányi Péter triplát mahd duplát dobott, szünetig 2 pontra hozta fel csapatát.

Térfélcsere után 5-0-lal indított a PEAC. A szakasz közepén Mokos Dániel triplájával, valamint Dévényi Gábor büntetőivel 3 pontra felzárkózott a BEAC, sőt Gyurcsányi újabb hármasával 2-re csökkent a vendég előny, ám a negyed Buday-Sántha, valamint Füzy Marcell jóvoltából egy 5-0-s pécsi "részhajrával", s 7 pontos vendég előnnyel zárult. A záró etap elején több, mint 2 percig nem esett kosár, majd Tálos Benedek büntetői után már 9 ponttal "ment" a vendég PEAC. Bár Bzza dobott egy duplát és egy triplát, Tálos, valamint Kis Milán révén visszaverte a BEAC felzárkózási kísérletét a PEAC. 60-53 után azonban Buza vezérletével, s megtoldva egy Mokos-triplával egy 9-0-lal fordítottak a hazaiak.

Füzy villanásaival visszaszerezte a vezetést a vendég PEAC, ám 66-64-es vendég vezetésnél Buza egymaga produkált egy 7-0-t, s ez, valamint, hogy az utolsó percben Szentesi Bendegúz 4 büntetőből hármat értékesíteni tudott, megpecsételte a helyenként jól játszó, derekasan küzdő vendégcsapat sorsát. Hazai részről Dévényi 10 pontja mellé 19 lepattanót szerzett, Mokosnak bár a dobás nem igazán ment, 9 pontja mellé volt még 9 pattanója, s 6 gólpassza. A vendégektől Berkics zárt 16 pontos, 12 lepattanós dupla-duplával, Kisnek pedig (9 pont, 13 lepattanó) 1 pont hiányzott a dupla-duplához.

Széchenyi Egyetem Győr - SMAFC 84-97 (20-22, 23-22, 18-29, 23-24)

Győr: Káli, PALAVICS 21/3, Hlinyánszky 8/6, Vida 21/3, BARUTA 20/6. Cs: Zabó, Kovács T. 6, Bosnyák 2, Iváncsics 3, Fazekas 3/3, Tóth Á., Bartalus.

SMAFC: NAGY G. 29/6, OLÁH 8/3, FORRAI 13/3, BERNECZEI 34, Szála 5. Cs: Gaál 5/3, Tukovits 3, Szlávik G.

Sajnálatos sérülés történt a 3. perc elején, Káli Szabolcs, a Győr irányítója lábközépcsont törést szenvedett - jobbulást kívánunk neki! Az első percek váltott vezetése után egy a nyitó szakasz közepén egy 8-0-lal - amelyből Baruta 6 pontot "vállalt" - elléptek a hazaiak. A negyed második felében Nagy Gergő két triplájára alapozva próbálta tartani a lépést az egyik legjobbját, a center Török Balázst nélkülöző soproni gárda a lépést a hazaiakkal. Ez olyan jól sikerült, hogy a negyed utolsó percében egy 6-0-s rohammal fordítani is tudott. A második negyed elején Palavics Barnabás vette vállaira a győri együttest, s büntetőivel, kosaraival egy 9-2-t bemutatva 6 ponttal megugrott a házigazda. Forrai Dániel révén próbált versenyben maradni a SMAFC, amely ahogy az első, a második negyed végén is remekül hajrázott: a Berneczei-Nagy duó pontgerőssége révén egy 10-1-es futással és 1 pontos vezetéssel zárta az első félidőt.

Két győri duplával indult a második félidő, majd Gaál Ádám illetve Vida Tamás "váltott" triplát. Fej-fej mellett haladtak a csapatok Vida és Berneczei pontpárbaja mellett. A negyed hajrájában aztán a SMAFC állva hagyta ellenfelét, 56-56 után egy lényegében a meccset eldöntő 17-2-es "száguldással, amelyben Berneczei kosarai mellett volt egy-egy tripla Forraitól és Oláh Olivértől, valamint egy 2+1 Szála Benjámintól. A záró szakaszban már nem tudtak 10 ponton belülre kerülni a hazaiak, akiktől Baruta Richárd 20 pontos, 13 lepattanós dupla-duplát ért el. A túloldalon viszont két extra teljesítmény is volt, Nagy Gergő 29 pontja - igaz 30 mezőnykísérletből - mellé leszedett 6 lepattanót, s kiosztott 8 gólpasszt, Berneczei pedig 34 pontos, 14 lepattanós dupla-duplával fejezte be a megyei rangadót.

Pannon Egyetem Veszprém - MAFC 84-67 (22-21, 21-13, 20-16, 21-17)

Veszprém: Kacskó 3/3, HERBEL 7/3, NOVÁK 28/3, CZAKÓ 17, Takács 13. Cs: BLASKOVITS 9, Kovács D. 3, Naményi 2.

MAFC: BARTA 12/3, DOBOS 13, Bedőcs, MIHALICS 21/9, Gergely 8. Cs: Horváth M. 4, Miháczi, Nebahaj 5/3, Tóth L. 4.

Magas színvonalú, kiegyenlített első negyedet követően a második szakaszban a Novák Patrik - Czakó Tamás kettős vezérletével ellépett az ekkor gyengén dobó fővárosi alakulattól a Veszprém. A folytatásban ugyan Mihalics Gábor próbálta versenyben tartani a MAFC csapatát, ám veszprémi részről a padról érkező Blaskovits Balázs is sokat hozzátett csapata összteljesítményéhez, így a harmadik negyed végére 10 pont fölé nőtt a különbség. Távolról mindkét csapat játékosai elég gyengén dobtak, a MAFC-ban pedig ezúttal nem volt annyi erő, hogy felzárkózzon, Novákot nem tudták tartani a vendégek, Veszprém egy küzdelmes, jó mérkőzésen megfosztotta veretlenségétől a MAFC csapatát.

Széchenyi Egyetem Győr - ELTE-BEAC 93-91 (26-24, 17-16, 20-22, 30-29)

Győr: PALAVICS 25/9, Zábó, Hlinyánszky 7/3, VIDA 12, BARUTA 37/9. Cs: KOVÁCS T. 8, Bartalus.

BEAC: MOKOS 13/3, CZIMER 8, BUZA 37/3, Bognár 4, DÉVÉNYI 15. Cs: Szentesi 7/3, Gyurcsányi 7/3, Toppantó, Soltész, Czermann.

Jó iramú, kiegyenlített játékkal kezdődött a találkozó, az első negyedben felváltva vezettek a csapatok, két pontos hazai vezetéssel zárult a nyitó negyed. A második győri kosárral kezdődött, ám erre egy 8-0-s Buza Dániel vezette rohammal feleltek a fővárosiak. Ennek köszönhetően a negyed nagy részében a vendégek vezettek. A félidő hajrája azonban a Palavics Barnabás-Baruta Richárd kettős eredményességének köszönhetően a hazaiaké volt, a félidő egy 8-2-es győri futással, s 3 pontos hazai vezetéssel zárult. A második pedig Mokos Dániel és Palavics pontpárbajával indult, továbbra sem "eresztették" egymást a felek, amelyek ismét váltott vezetéssel haladtak. A szakasz közepén egy 8-1-gyel 5 ponttal megugrottak a vendéglátók. Ekkor Dévényi Gábor lépett elő a BEAC-nál, s vezényelt egy 6-0-s futást. A szakasz a roppant hasznosan kosarazó Kovács Tamás találatával, s 1 pontos hazai vezetéssel zárult.

A befejező 10 perc egyértelműen a két vezérről, Barutáról és Buzáról szólt. A szakasz elején utóbbi kapott több segítséget, többek között Bognár Domokostól és Dévényitől, így egy 6-0-lal visszaszerezte a vezetést, sőt, bő 3 perccel a vége előtt 5 ponttal "ment" a BEAC. Ekkor azonban Baruta vezetésével egy 12-2-es roham formájában 5 egységnyi hátrányát ugyanekkora előnnyé változtatták a hazaiak, s már nem is engedték ki a meccset a kezükből.  A hazaiaknál Baruta 37 pontos, 12 lepattanós, Vida Tamás pedig 12 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát ért el, Kovács Tamás pedig 2 ponttal maradt el ettől (8 pont, 13 lepattanó). A nem kevesebb, mint 24 (!) támadó lepattanót szerző vendégeknél Dévényi Gábor zárt dupla-duplával (15 pont, 10 lepattanó) ezen a remek mérkőzésen.

PTE-PEAC - Pannon Egyetem Veszprémi KK 61-80 (17-17, 13-25, 14-10, 17-28)

PEAC: Buday-Sántha 3/3, Tálos 6, NAGY B. 26/18, Al-Farhat 4, KIS M. 11. Cs: Marczi 2, Perényi, Koltai 7, Thán 2.

Veszprém: Herbel 8, NOVÁK 14, KOVÁCS D. 10, CZAKÓ 15, TAKÁCS 25/6. Cs: Naményi 3/3, Soós-Nagy 5/3, Mónus.

Az első negyedben végig fej-fej mellett haladt a két együttes. A második elején "robbantott" a Veszpréém, amely a szakasz első felét egységes csapatunkát bemutatva 11-2-re nyerte, s jórészt ennek köszönhetően megnyugtató, 12 pontos előnyt szerzett szünetre. Nagy Bence vezérletével a második félidő elején szorossá tette a meccset a hazai gárda, amely "látótávolságon", azaz 10 ponton belülre került ellenfelétől. A Veszprém azonban újítani tudott, s tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét. A befejező negyedben ismét roppant hatékony, pontos támadójátékkal rukkoltak elő a vendégek, akiknél Kovács Dániel (10 pont, 10 lepattanó) és Takács András (25/6 pont, 10 lepattanó is dupla-duplával zárt. Czakó Tamás egyetlen gólpasszal s lepattanóval maradt el a tripla duplától, ő 15 ponttal, valamint 9-9 lepattanóval és gólpasszal járult hozzá a magabiztos veszprémi sikerhez.

SMAFC - Esély a Sportra Petőfi SE 74-70 (26-16, 14-25, 19-21, 15-8)

SMAFC: NAGY G. 10/3, FORRAI 13/9, BERNECZEI 22/3, Tukovits, TÖRÖK 22. Cs: Gaál 2, Oláh, Szőke, Szlávik 3/3, Szegedi 2.

ES Petőfi: DRAGASEVICS 19/6, Győr, MOÓSZ 17/12, FÖLDES 10/3, SÜMEGI 17. Cs: Sütő 7, Pungor.

A vendégek kezdtek jobban, és Veljko Dragisevics, valamint Sümegi András eredményessége révén kezdetben vezettek is. 11-7-es vendég előny után azonban a Berneczei László-Török Balázs kettős révén egy 14-2-s rohammal fordított a SMAFC és el is húzott, és az ekkor szerzett előnyét meg is tartotta a negyed végéig.A második 10 perc Moósz Milán triplájával kezdődött, amely egy hátrányfelező 7-2-es pécsi rohamot indított útjára. A szakasz közepén Forrai Dániel és Dragasevics "váltott" triplát, ez utóbbi ráadásul egy 8-0-s vendég futásra adott jelként volt értelmezhető, amellyel ledolgozta hátrányát a Petőfi SE. A félidő hajrájában "eleredt a triplaeső", Berneczei hármasára Moósz felelt távolról. A félidő végén ez utóbbi duplájával át is vették a vezetést a vendégek.

Térfélcsere után Forrai hármasával azonnal fordult a kocka. Váltott vezetéssel fej-fej mellett haladtak a csapatok. Élesedett a küzdelem, kevesebb volt a kosár. A szakasz közepén újra a két "nehéztüzér" jelentkezett: Moósz triplájára - amellyel 5 ponttal megléptek a vendégek - Forrai felelt hármassal. A befejező negyed előtt 3 ponttal a pécsiek álltak jobban. Ennek elején Dragisevics révén tartották előnyüket. A szakasz közepén 70-66-ra még a Petőfi SE vezetett, ám ettől, azaz játékmesterük, Dragisevics kipontozódásától kezdve a vendégek képtelenek voltak betalálni, a SMAFC pedig Berneczei vezérletével egy 8-0-s futással zárva a küzdelmes találkozót, a hajrában fordított, s győzött.