Egyetemi Eb: Nem a mi napunk volt

A pécsi lányok reggeli veresége után este a debreceni fiúk is alulmaradtak. Három negyedben teljesen egyenrangú ellenfele volt a Debrecen a spliti egyetemi Eb-n a rigai együttesnek, ám a második tíz percben semmi nem sikerült a fiúknak, s ebben a szakaszban a remekül dobó rivális eldöntötte a meccset a maga javára. Holnap reggel a 15. helyért lépnek pályára a srácok.

Debrecen - Riga 69-84  (18-22, 5-26, 24-21, 22-15)

Egy igen stílusos, kulturált kosárlabdát játszó, ám elég balszerencsés, több meccset is minimális különbséggel elbukó együttessel csaptak össze a debreceniek a 13-16. helyért.

Ahogy reggel a pécsi lányok, este a debreceni srácok "ragadtak be" a rajtnál, 2 és fél perc elteltével 6-0-s lett vezetésnél szerezte büntetőkből Nagy Botond az első debreceni pontokat. Két perc alatt dobott 9-et, majd amikor Asztalos Soma is betalált, 1-re jöttek föl a srácok. Ezt követően azonban beesett 2 lett hármas. Mezei László villant szép középtávoli tempóval, majd egy remek szereléssel. Két pontra feljöttek dr. Nagy Ágoston fiai, ám ahogy az előző felzárkózás után, ezúttal is jöttek a lett triplák az előbbiekhez hasonló koreográfia után - dühöngött is egy sort a debreceni edző.

Kiss Lajos remek szerelése vezette fel a második negyedet, utána azonban kihagyott közeli dobások, eladott labdák miatt egy 11-0-s rohammal 15 ponttal megugrott negyed közepére a néhány könnyű kosarat szerző balti "brigád". Támadásban esetleges volt a debreceniek játéka, egyénileg erőlködtek a srácok, nem igazán tudtak kibontakozni, a félidő hajrájára 20 pont fölé nőtt a hátrányuk.

Szünet után 6-0-lal kezdtek a debreceni egyetemisták. A negyed közepén az egymást remekül érző s megjátszó lettek újabb triplákat szereztek. A szakasz második felében Balogh András és Asztalos ügyes megmozdulásai után Nagy Botond újabb triplájával 20 ponton belülre kerültek a srácok.

Kegyetlen egy egylet ezen lett sereglet. Ahogy ez első félidőben is, amikor megcsillant a felzárkózás esélye, rögtön bevertek 2-3 hármast. A debreceniek a harmadik negyedben több pontot szereztek, mint az egész első félidőben.

A szurkoló srácok a nagy hátrány ellenére végig űzték-hajtották kedvenceiket. Hangulatukon sokat dobott a záró szakasz elején a Nagy fivérek egy-egy hármasa. 71-55 után azonban megint jött egy 8-0-s lett roham. Nagy Botond ugyan szórta a kosarakat, de ez arra volt elég, hogy nagyon ne szakadjanak le a hajdúsági fiúk. A második negyedben úszott el a hajó, az a tíz perc lényegében egy hosszú rövidzárlat volt.

Debrecen: Nagy Botond 32/15, Asztalos 12, Balogh 7, Bács 2, Reizer 2. Cs: Kiss, Mezei L. 4, Nagy Benedek 3/3, Nagy Á., Gál, Tankó 3/3, Mezei B 2.

Dr. Nagy Ágoston: - Úgy érzem, a kisebb kosaras múlttal rendelkező játékosaink, a magasembereink elfáradtak. Egy-egyben nem tudtuk megfogni a letteket, s hiába kockáztattunk védekezésben a jól dobó ellenféllel szemben, ez nem jött be, sok triplát kaptunk. Szünet után alacsonyabb szerkezetben, de kicsit férfiasabban kosarazva sikerült labdákat szerezve s jobban dobva megnyerni 10 ponttal a második félidőt, remélem, holnap sikerült javítani.