Következnek a negyeddöntők

Befejeződtek a csoportmérkőzések az egyetemi és főiskolai bajnokságban (MEFOB), a legjobbak számára pedig következik az egyenes kieséses párharc a négyes döntőbe jutásért. Érdekesség, hogy a férfiaknál a tavalyi ezüstérmes TFSE csapata nyugaton még a legjobb négy közé sem jutott be. A TF női együttese, valamint a férfi bajnok DEAC veretlenül menetelt végig a csoportmeccseken. A visszafogottan kezdő szegedi fiúk remek hajrájukkal, a nyíregyháziakat kétszer legyőzve kvalifikálták magukat a negyeddöntőbe. Lássuk részletesen, mi történt a csoportmérkőzések utolsó időszakában, valamint a negyeddöntők párosításait, amelyek győztesei a négyes döntőbe jutnak!

Nők, keleti csoport

DEAC-Nyíregyházi Főiskola 67-64 (27-20, 13-17, 9-17, 18-10)

DEAC: GÁL 14, Szabó R. 9/6, Jávor 5/3, GÖTTLINGER 13/9, FÖLDVÁRI 18. Cs:  Máriás, Papp A., Szendrei 4, Chvatal 4.

Nyíregyháza: Gömze 3/3, POPENKO 13/3, Soós, Páll 8, SÁNDORFI 31. Cs: TAKÁCS 9/3.

Pazar, roppant magas színvonalú első negyedet produkált a két szomszédvár női együttese. Az első 10 percben mindkét csapat játékosai remek dobóformát nyújtottak, a hazaiak 7 pontos előnnyel zárták a nyitó negyedet. A két középső szakaszban a küzdelem dominált, Sándorfi Dóra jól használta ki, hogy magasságához képest mozgékony. A nyírségi védekezés is feljavult, a második és a harmadik negyedben egyértelműen a vendégek akarata érvényesült. Fordult a kocka, a harmadik negyed után már 5 ponttal a vendégek vezettek.

A záró szakaszban azonban frissebbek maradtak a debreceni lányok, akiknél sokat számított a hosszabb kispad, hogy a hajrához érkezve a kulcsemberek pihentebben játszhattak. Az izgalmas hajrában ez döntőnek bizonyult, valamint, hogy Sándorfi kipontozódott. A pontosabban játszó DEAC végül a maga javára fordította ezt a remek találkozót, s nagy riválisa fölé tudott kerekedni. A hazaiaktól Földvári Annamária (18 pont, 12 lepattanó) és Göttlinger Anna (13 pont, 10 lepattanó) ért el dupla-duplát, a szabolcsiaknál Sándorfi mondhatja el magáról ugyanezt a 31 pontja mellé szerzett 12 lepattanójával.

ELTE-BEAC - DEAC 41-76 (5-20, 12-19, 9-26, 15-13)

ELTE-BEAC: Csajkó 2, HALÁSZ 11, Új A. 3, Wiesner 9/3, Farkas 4. Cs: Mátravölgyi 4/3, Debreczeni, Árvay 3, Mangliár 2, Roik 3.

DEAC: Gál 8, SZABÓ R. 8, Jávor 7, GÖTTLINGER 32/12, Szendrei 4. Cs: Új E. 7/3, PAPP A. 6/3, Chvatal 4.

Kapkodó-csapkodó játékkal kezdődött a meccs, a két ideges csapat mérkőzésének 6. percében 7-5-re vezettek a vendégek. A DEAC Göttlinger vezérletével ekkor szinte "állva hagyta" a hazai együttest, s egy 13-0-s rohammal megnyugtató előnyre tett szert.

A második negyed elején kiegyenlített volt a játék, majd a szakasz közepén 20 pont fölé nőtt a DEAC előnye. 33-12-es debreceni vezetésnél egy 5-0-s "részhajrát" ugyan bemutattak a hazaiak, de a félidő végén a vendégek mutattak be egy 6-0-t, s a szünetben 22 ponttal vezetett a DEAC.

Térfélcsere után a debreceniek rátettek még egy lapáttal, s Göttlinger, Új és Papp vezetésével a negyed első felében egy 16-0-s "száguldással" fölényessé tette a sikerét a vendégcsapat.

Nyíregyházi Főiskola - USC Szeged 81-65 (21-16, 25-9, 17-15, 18-25)

Nyíregyháza: Soós 4, POPENKO 14, GÖMZE 15/6, Páll 7, SÁNDORFI 34. Cs: TAKÁCS 7/3.

Szeged: SZABÓ B. 17/6, MÉSZÁROS 16/3, MARTONOSI 17/3, Tóth C. 5, Földi 8. Cs: Kőházi 2, Barabás, Boros.

Jó, színvonalas játékkal kezdődött a mérkőzés, a palánkok alatt magassági s erőfölényét kihasználó Sándorfi vezérletével a hazaiak a nyitó szakasz közepén 15-9-re megugrottak. A negyed második fele kiegyenlített játékot hozott. A második szakaszban nyomasztó fölénybe került a hazai együttes, különösen a félidő hajrájában. A 15. és a 20. perc közötti időszakot 11-2-re nyerve szünetig 20 pont fölé nőtt a hazai előny.

Térfélcsere után összekapták magukat a mezőnyembereik vezette szegediek, s egy 10-3-as rohammal kezdve a játékrészt a 10 pontos lélektani határ közelébe kerültek. A hazaiak azonban újítani tudtak, s a lepattanókat sokkal jobban szedve ellenfelüknél egy 14-5-ös rohammal ismét 20 pont fölé növelve előnyüket gyakorlatilag el is döntötték a meccset a maguk javára.

A szegediek némi túlzással "lepattantak" a nyíregyháziakról, a lepattanó harcot 44-24-re nyerték a hazaiak, akik közül Sándorfi Dóra figyelemre méltó 34 pontos, 15 lepattanós dupla-duplával vezette győzelemre csapatát, és Popenko Karolina is dupla-duplát ért el (14 pont, 12 lepattanó). A padról beszálló Takács Anna 7 pontja mellé 8 gólpasszal járult a szabolcsi sikerhez. A szegediektől Martonosi Zita 17 pontja mellé 11 lepattanót szerzett.

Nők, nyugati csoport

PEAC-Közgáz 46-59 (11-15, 14-16, 8-16, 13-12)

PEAC: Schönhardt 4, Raus 5/3, Baka 7, SZABÓ E. 10, Késői 7/3. Cs: Oros 4, KOMLÓDI 8, Mayer 1.

Közgáz: Kovács P., SHIRIAN 17/3, GYIMESI 12/3, HOFFMANN 12, Imre 6. Cs: Szóráth 6, Augusztin, Légrádi 4, Péter 2.

Több szempontból is pikáns volt az összecsapás. A tavalyi bajnok látogatott a tavaly előttihez, ráadásul Kovács Petra korábban a pécsi, Késői Melinda pedig a fővárosi csapat színeiben kosarazott. Kezdetben váltva vezettek a csapatok. A PEAC Raus triplájával, a Közgáz pedig Hoffmann Flóra 3 duplájával indított. A negyed hajrájában Imre Nóra vezérletével egy 6-0-s futással a Közgáz zárta előnnyel a nyitó etapot. Shirian Fatime zsinórban 8 pontot szerzett a vendégeknek a második negyed elején, vezérletével 10 pont fölé nőtt a vendég együttes előnye. A félidő hajrájában Baka triplája adott lökést a PEAC-nak, amely egy 7-0-lal szorossá tette a meccset. Félidőben 31-25-re vezetett a Közgáz.

A második félidőt lendületes, jó játékkal kezdte a hazai együttes, amely a zsinórban 6 pontot szerző Szabó Enikő eredményességére alapozva 3 pontra feljött a PEAC. Ezzel azonban "el is lőtte puskaporát" a tavaly előtti bajnokcsapat. Gyimesi Krisztina vezérletével új erőre kapott a Közgáz, a negyed végén ráadásul ő és Shirian is beemelt 1-1 demoralizáló triplát. A záró szakasz elején lendületben maradtak a vendégek. A PEAC a 25. és a 34. perc között képtelen volt kosarat szerezni, miközben a Közgáz 17-et dobott, s kerek 20 pontosra növelte előnyét. A végén Késői triplája késői lökést adott a PEAC-nak, amely a hajrában ugyan valamit tudott "kozmetikázni" veresége arányán, ám igazán szorossá tenni a meccset nem volt esélye.

Közgáz-TFSE 70-80 (16-21, 14-11, 26-23, 14-25)

Közgáz: Légrádi, GYIMESI 11, SHIRIAN 16, HOFFMANN 17/3, Imre 6. Cs: KOVÁCS P. 11/3, Péter 2, Lantos 5, Szóráth 2.

TFSE: MIHÁCZI 13/3, MÁNYOKY 23/15, BODNÁR 12, Varga 9, NÉMETH A. 21. Cs: Sándorfi R., Balsay 2, Magyar.

A csaknem a legerősebb keretével felálló Közgáz játékosait nyilván fűtötte a visszavágás vágya az Alkotás úton az első körben tartalékos összetételben elszenvedett súlyos vereségért. A TF-ből két meghatározó játékos, Vukov és Karlócai is hiányzott ezúttal. Kiegyenlített játékkal kezdődött a mérkőzés, a nyitó szakasz hajrájában Mányoky triplája, valamint Németh 4-ből 2 jó büntetője 5 pontos vendég vezetést eredményezett. Két gyors kosárral 9-0-ra növelte előnyét a második szakasz elején a TF, majd Gyimesi Krisztina vezetésével egy 10-1-es rohammal beérte riválisát a Közgáz. A félidő hajrájában Mányoky két triplájára két dupla érkezett válaszul hazai részről, így 2 pontos vendég vezetéssel tértek szünetre a csapatok.

Térfélcsere után Németh Alma vette vállaira a TF csapatát, a Közgáz azonban Shirian jóvoltából folytatta rivállisa üldözését. A negyed hajrájában 7 pontos előnyre tett szert a TF, ám a játékrész végén Hoffmann és Kovács is beemelt egy-egy hármast, a hazai együttes egy 8-0-s rohammal megfordította az állást, s a záró negyed előtt 1 ponttal a Közgáz vezetett. A negyedik negyed elején gyorsan visszaszerezte a vezetést a TF, elsősorban Bodnár eredményességének köszönhetően, ám a Közgáz továbbra is "tapadt" riválisára. Egészen a hajráig, amikor is 67-65-ös vezetésénél Mányoky triplájára és duplájára alapozva egy 9-0-s rohammal végképp lerázta remekül küzdő ellenfelét, s megnyerte a remek rangadót a TFSE együttese.

Férfiak, keleti csoport

USC Szeged - Nyíregyházi Főiskola 93-77 (23-17, 27-27, 17-12, 26-21)

Szeged: Gyuricskó 10/3, Takács G. 6, FEHÉR 26/12, JÁHNI 11/3, SZŐKE B. 16. Cs: HORVÁTH R. 15/6, VARGA D. 9.

Nyíregyháza: CZURA 18/6, Takács M. 5/3, OLÁH 16, GÁSPÁR 17/9, SZONDI Á. 19. Cs: Szarvas 2, Szondi K., Horányi.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, de az első percekben mindkét csapat kapkodott. A nyitó szakasz közepén 9-6-ra vezettek a hazaiak, akiknél a negyed második felében Fehér jóvoltából beestek a triplák, így a szakasz végén 6 ponttal megléptek a hazaiak. A második negyed ritkán látható nagy dobópárbajt hozott, s bár ebben a szakaszban mindkét oldalon csupán 1-1 tripla esett be, a hazaiak 60, a vendégek pedig 65%-kal dobták ekkor a duplákat. Az egész meccs, de azon belül ez a roppant látványos negyed különösen jó hírverése volt az egyetemi kosárlabdának, bár valószínű, sem Szablics Péter, sem pedig Hegedűs Ferenc nem dicsérte meg fiait a védekezés kapcsán.

Térfélcsere után óriási elánnal jött ki a folytatásra a hazai együttes, amely egy 11-4-es 5 perces rohammal kezdte a második félidőt. Ekkor elsősorban a lepattanók megszerzésében voltak határozottabbak a vendéglátók, a Jáhni, Szőke B., Varga center trió jóvoltából többnyire megszerezte a lepattanókat, a vendég játékosok elől. A szegedi előny ekkor 10 pont fölé nőtt. A folytatásban bár Gáspár triplái révén próbált felzárkózni a szívósan küzdő, helyenként jól is játszó nyírségi legénység, abban, hogy újra 10 ponton belülre kerüljön a szabolcsi legénység, megakadályozta a sok - összesen 21 - eladott labda játékosai részéről.

Összességében egy látványos, kosarakban gazdag mérkőzésen a Szeged végig vezetve biztosan győzött. Hazai részről a két Bence, Jáhni és Szőke ért el dupla-duplát, előbbi 11-11 ponttal és lepattanóval, utóbbi pedig 16 ponttal és 11 pattanóval. A 14 lepattanót - közte 11-et a nyíregyházi palánk alatt - begyűjtő Varga egyetlen ponttal maradt el a dupla-duplától. A túloldalon Szondi Ákos ért el 19 pontos 13 lepattanós dupla-duplát, a mezőnyből az övé lett a legjobb, 28-as teljesítményindex, bár gyaníthatóan a győzelemnek jobban örült volna.

NKE KTK - MEAFC 77-79 (16-20, 18-19, 19-20, 24-20)

NKE: MUZSIK 9/3, Mérköly 4/3, BALLA 33/12, Fülöp 4, SZAKÁCS 23. Cs: SOMODI 4, Nagy J.

MEAFC: Kiss 11/3, NÁDASI 16/9, SZEPESI 17, TAKÁCS 18/6, Veres 10. Cs: TAMÁS 7.

Nádasi triplája után Szepesi vezérletével a vendégek kezdtek jobban, a szakasz közepén 12-6-ra megugrottak. A negyed második fele Szakács-Takács dobópárbajt hozott, a hazai  centert nem tudták megállítani a vendégek, ugyanakkor a miskolci magasbedobó jó dobóformát kapott el. A második szakaszban a NKE "dobógépe" Balla is meg-megvillant, Somodinak és Mikecznek is akadtak ügyes megmozdulásai, a negyed közepén 3 pontra feljött a hazai együttes. Hazai oldalon gyűltek a személyik, Szakács kapott egy sportszerűtlen hibát. Miskolci részről továbbra is Takács vitte a prímet. A félidő hajrájában a roppant harcos Veres villant, lepattanókat szerezve személyi hibákat kiharcolva. A küzdelmes első félidő után 5 ponttal a miskolci gárda vezetett.

Térfélcsere után az izgalmak fokozódtak. Egy esetnél a miskolci Kiss sportszerűtlen, Szakács technikai hibát kapott. Az NKE a második negyed közepére elvesztette kipontozódó két magas játékosát, a 23 pontig és 13 lepattanóig jutó Szakácsot, valamint Fülöpöt. Ezt követően zónára állt át a hazai együttes, s ez a kényszer szülte húzás célravezetőnek tűnt: a vendégek nem találtak be távolról. Balla vette vállaira az NKE csapatát, betöréseivel nem igazán tudtak mit kezdeni a miskolciak, a szakasz közepén 1 pontra felzárkózott az MKE. A negyed hajrájában aztán Nádasi emelt be két triplát a sarokból, "lélegzethez jutott" az igen gyengén büntetőző MEAFC.

A befejező negyedben ismét Balla parádézott, beemelt két triplát. Hogy nem fordult a kocka, a MEAFC ekkor Szepesinek és Tamásnak köszönhette, előbbi ekkor, a végjátékban már értékesítette büntetőit. Az NKE-ben Balla mellett Mikecz is ügyes megmozdulásokkal vétette magát észre, s Mérkőly is bevágott egy hármast. Kiélezett, szoros volt a végjáték, az utolsó pillanatokban a szünet után brillírozó Balla tört kosárra, ám ekkor szorongatott helyzetből eleresztett dobása leperdült a gyűrűről, így hatalmas küzdelemben miskolci siker született.

A MEAFC 17/30-as büntetőzésével "tett azért", hogy ilyen kiélezett legyen a végjáték. Szepesi 17 pontos és 10 lepattanós, Veres pedig 10-10 pontos és lepattanós (8 támadó) dupla-duplát ért el a vendégektől. Hazai részről Szakács dupla-duplájáról már szóltunk, Ballának 33 pontja mellett 10 kiharcolt faultja volt, Muzsik pedig 9 ponttal és 10 lepattanóval zárta az élvezetes, izgalmas mérkőzést.

ELTE-BEAC - DEAC 56-83 (10-29, 13-19, 18-22, 15-13)

BEAC: FÖLDI 11/3, Kereszti 2, Varga 11/3, Molnár 2, MARJAY 13. Cs: Vajda 8, Gyurcsányi 7/3, Mayer 2.

DEAC: NAGY BOTOND 13/6, Nagy Benedek 3/3, Pék 10/3, Szarka 6, KISS L. 8. Cs: KALUHA 15/9, Szendrei 6, Lippai 6, BOBEK 14/3, Bács 2.

Jó néhány debreceni játékosnak ötödik nap alatt ez volt az ötödik mérkőzése. Az NB I B-s Tiszaújváros elleni csata után következett 3 meccs az egyetemi Európa-kupában, s ezek után érkeztek meg dr. Nagy Ágoston fiai a Tüskecsarnokba. Ha azt nézzük, hogy a tavalyi bajnok a bronzérmeshez látogatott, akár a rangadó jelzőt is "ráhúzhatnánk" a találkozóra, ám a fővárosi alakulatot egész évadban példátlan sérüléshullám sújtotta, időnként a távol maradó maródiakból "ütősebb" csapatot lehetett volna összeállítani, mint akik Sipos Tamás edző rendelkezésére álltak.

A DEAC azzal a lendülettel kezdte a meccset, ahogy a nemzetközi egyetemi tornán játszott. 4-2-es ELTE vezetés után Nagy Botond és Pék egy-egy triplájára építve egy 13-0-s rohamot mutattak be. A negyed második felében a szlovén Anze Bobek villogott, hazai oldalon pedig ekkor csupán Földi tudta felvenni a versenyt a debreceniekkel. Az első negyed végére csaknem 20 pontos előnyt szerzett a DEAC.

A második 10 perc amolyan Kaluha show-val kezdődött, az élvonalat is megjárt hátvéd a mérkőzésre kilátogató fővárosi ismerőseiből spontán módon alakult  "fan-club" tagjainak legnagyobb örömére. Két tripla után két gólpasszal jelentkezett a kosaras, az ő és Bobek villogása révén 11-0-lal indítva a második negyedet a különbség 30 pontra nőtt. Dr. Nagy Ágoston a folytatásban sokat forgatta csapatát, a DEAC-től senki nem játszott 25 percnél többet, de 15-nél kevesebbet sem.

Hazai részről Marjay Ádám igyekezete és eredményessége érdemel elismerést, ő 13 pontos és 11 lepattanós dupla-duplával zárta az összecsapást. A DEAC fölényes sikerében ha nem is látványosan, de jókora mezőnymunkával, 8 pontja mellé 14 lepattanót "lekapó" Kiss Lajosnak is jelentős szerep jutott, a szlovén fiú, a már említett Anze Bobek pedig úgy ért el 14 pontját, hogy nem hibázott dobást: (5/5 dupla, 1/1 tripla és büntető).

DEAC-Nyíregyházi Főiskola 117-77 (39-23, 30-11, 31-20, 17-23)

DEAC: NAGY BOTOND 15/9, NAGY BENEDEK 9/9, PÉK 14/3,  Szendrei 6, Lőrincz 6. Cs: SZARKA 11/9, Gál K., Gál B. 2, ASZTALOS 16, BOBEK 19/6, BÁCS 9.

Nyíregyháza: CZURA 28/12, TAKÁCS 17/15, Szarvas, Cserny 9, Gáspár 4. Cs: Oláh 8, Szondi Á. 7, Szondi K. 4, Soltész, Horányi.

Elképesztő (dobó)formában kezdte a meccset a DEAC, amely elsősorban a két Nagy fivér, valamint Pék jóvoltából az első percekben nagyon "megszórta" a vendég nyíregyházi legénységet: a nyitó negyed közepén 30-8-as DEAC vezetést mutatott az eredményjelző. A negyed második felében Czura és Takács révén 20 ponton belülre került a Nyíregyháza. A folytatásban is elsősorban a DEAC akarata érvényesült, a hazaiaknál a kispadról érkező játékosok közül többen is kifejezetten jól "szálltak be" a mérkőzésbe. A félidő utolsó 5 percét 19-5-re nyerve szünetben 69-34-re vezetett a DEAC. A mérkőzés eldőlt, mindkét szakvezető sokat, bátran cserélt. A nyíregyházi csapat becsületére legyen mondva, hogy a triplákat remekül dobó Czura és Takács révén megnyerte a záró negyedet egy olyan meccsen, amely annak ellenére, hogy igen sima, nagyon látványos is volt, köszönhetően elsősorban annak az összesen 22 triplának, amennyit a két együttes játékosai "összehoztak".

Nyíregyházi Főiskola - USC Szeged 75-86 (21-26, 12-22, 20-26, 22-12)

Nyíregyháza: CZURA 20/3, OLÁH 20/3, Takács M. 7/3, Gáspár 10, Szondi Á. 7. Cs: Földesi 9, Szondi K., Szarvas.

Szeged: Gyuricskó, TAKÁCS G. 23/9, FEHÉR Á. 30/9, Jáhni 9/3, VARGA D. 16. Cs: SZŐKE B. 8, Horváth R., Halász.

Egy héttel korábban Szegeden csapott össze a két együttes, a nyíregyházi találkozó a legjobb nyolc közé jutásért ki-ki meccsé lépett elő. Óriási dobópárbajjal kezdődött a mérkőzés, az 5. percben 22-20-ra vezettek a vendégek. A szakasz második felében már érthető volt, hogy nem tudták a mérkőzés elején látott pazar dobóformát tartani a csapatok, küzdelmes játék mellett 5 pontos szegedi előnnyel zárult a szakasz. A második negyed elején Fehér és Takács G. vezérletével szinte állva hagyta a hazai együttest, egy 14-4-es rohammal 15 pontos előnyt szerzett, amelyet szünetig meg is tartott.

Szünet után is hatékonyan működött a szegedi támadó gépezet, a hazaiakon talán érződött, hogy egy nappal korábban is meccset játszottak, méghozzá a DEAC otthonában. A záró szakasz közepén 20 pont fölé nőtt a hazaiakat triplákkal "megszóró" vendég együttes előnye, a szegediek 21 pontos vezetéssel várták a záró szakaszt. Ennek elején hosszú hajrát nyitott a Nyíregyháza, amely támadósban óriásit javult, s egy 20-7-es 5 perccel indítva a záró negyedet 10 ponton belülre kerültek. Ezzel azonban "el is lőtték puskaporukat", a felzárkózás sokat kivett a szabolcsi legénységből, az utolsó 5 percben mindössze 2 pontra telt tőlük, így a mérkőzést a játékidő nagy részében irányító Szeged megérdemelten nyert.

Férfiak, nyugati csoport

Szombathelyi ESE - Veszprémi Egyetem SC 95-80 (26-13, 24-19, 19-26, 26-27)

Szombathelyi ESE: TÓTH D. 9; SIMON K. 11.; Mészáros M. 2; Karagity M. 16; SZABÓ B. 17. Cs: Földesi M. 9; PERÁK D. 8; HORVÁTH A. 13/9; Bereczki M. 4; Zsebe Á. 6; Balogh R.

Veszprémi ESC:  Novák P. 7; GÁLL D. 18/6; TAKÁCS A. 19/6; Sipos Á. 11/3; CZAKÓ T. 19; Cs.: Nagy G. 6; Szeifert Z.

A mérkőzés első 5 percében felváltva estek a kosarak. Hazai oldalon Szabó, míg a vendégeknél Czakó vitte a vállain saját csapatát. A negyed második felében ritmust és védekezést váltott a SZOESE, és egy 15-3-as rohammal nyomatékosította győzelmi szándékát. A második 10 percben nem sokat változott a játék képe. A SZOESE pontjait ebben az időszakban Perák szállította. A vendégek nem nagyon tudtak mit kezdeni az agresszív szombathelyi védekezéssel, így a SZOESE megnyugtató, 23 pontos előnnyel (50-27) zárta a félidőt.

Talán túlságosan is megnyugodtak a szünetben a hazaiak, lehet, a kelleténél fejben kicsit tovább "maradtak az öltözőben". (F)elpuhult a SzOESE védekezése, ezt kihasználta a veszprémi gárda, és Takács vezetésével elkezdte a felzárkózást. A szakasz első felét 16-8-ra nyerő VESC harmadik negyed végén azért még elég tetemes, 16 pontos (69-53) hátrányban volt. Az utolsó játékrészben a csapatok mindkét oldalon a támadásra helyezték a hangsúlyt. Bár a Veszprém a 35. percben fel tudott zárkózni 12 pontra, ennél közelebb nem tudott kerülni. Hazai részről Kéri Péter minden játékosának lehetőséget tudott adni, és végül 15 pontos hazai siker született.

Széchenyi Egyetem Győr - SzOESE 60-96 (21-25, 17-27, 16-24, 6- 20)

Győr: Palavics 6, HLINYÁNSZKY 10/6, Kovács T. 6, Horváth Á. 3/3, BARUTA 29/12. Cs: Bokor 4, Bosnyák, Fodor, Horváth M. 2, Bartalus.

Szombathely: TÓTH D. 4, Simon B. 5/3, MÉSZÁROS 14/3, SZABÓ B. 17, Karagity 10. Cs: Horváth A., PERÁK 15, Földesi M. 8, SIMON K. 13, NOVÁK 6, Zsebe 2.

Mészáros vezérletével 9-2-vel indítottak a vendégek, ám Baruta eredményessége révén a negyed közepén 2 pontra feljött a Győr. A folytatásban elsősorban Szabó találataival tartotta szűk előnyét a Szombathely, ám a negyed hajrájában Horváth Á. triplájával egyenlítettek a hazaiak. A negyed Perák büntetőivel, valamint Simon K. zsákolásával, s 4 pontos szombathelyi vezetéssel zárult.

A második negyed Hlinyánszky triplájával kezdődött, s a Győr Bokor, valamint Kovács egy-egy ügyes megmozdulásával "tapadt" az esélyes szombathelyi gárdára. 32-28-as vezetése után azonban a Mészáros-Szabó kettős révén egy 8-2-vel 10 pontra nőtt a távolság a felek között. Baruta révén még próbáltak zárkózni a hazaiak, ám a félidő utolsó 3 percében csupán Hlinyánszky révén egy triplára futotta erejükből, míg a vendégek 10 pontot szereztek, így megnyugtató, 14 pontos előnnyel térhettek pihenőre.

Ez a harmadik negyed közepére 20 pontra nőtt. Egyre nyomasztóbb fölénybe kerültek a vendégek, hosszabb kispadjuk révén fokozatosan őrölték fel ellenfelük ellenállását. A záró szakasz már nagyon egyoldalú játékot hozott, a végén közel 40 pontra "nyílt az olló" a két csapat között.

SMAFC-NYME – Közgáz 58-69 (16-10, 12-17, 18-16, 12-26)

SMAFC: NAGY G. 16, Szabó 2, Jávor 5, Berneczei 8/3 TÖRÖK 12/6. Cs: Szekeres 3, Bali 6, Czeller 6, Szála.

Közgáz: SZALAY 17, SARP 19/9, Vágvölgyi 9/3, Kardos 6, BÁNOS 9/6. Cs: Németh 2, Tóth, Papp, Szatmári 7/3.

Bános triplája indította a találkozót, amire Török és Szabó révén érkezett válasz hazai részről. Felváltva vezettek a csapatok a lüktető iramú mérkőzésen, majd a negyed derekán Berneczei vezérletével ellépett a SMAFC. Nagy dupláját követően 16-10 állt az eredményjelzőn az első tíz perc után. A folytatásban is nagy volt a küzdelem, távolról egyik együttes sem célzott pontosan, inkább a palánkok alatt bontakoztak ki nagyobb csaták. Sarp rendre jól bontotta meg a hazai védelmet, kiosztásai után szerzett kosarakkal fokozatosan feljött a Közgáz. A SMAFC távoli dobásai nem (siker)ültek. A félidő végén Bali eredményessége révén egyetlen pontot megtartott előnyéből a soproni gárda.

A második félidő elején hazai részről  Török és Berneczei ugyan már távolól is betaláltak, de a Közgáz Sarp és Szatmáry révén két triplával felelt. Jávor duplája után hatpontosra növelte előnyét a SMAFC-NYME, ismét Sarp tartotta versenyben a vendégeket. A negyed hajrájában Török büntetőivel „lépkedett előre”  a SMAFC, és abban, hogy a záró negyed előtt 3 pontos hazai vezetést mutatott az eredményjelző, a vendégcsapat gyenge büntetőzésének is jelentős szerepe volt.

Élesedett a csata, a záró etapban hamar meglett a csapatfault mindkét oldalon, a büntetők még inkább előtérbe kerültek. Sarp szerzett zsinórban 8 pontot, átvette a vezetést is a Közgáz. Hazai részről szinte mindenki eredményes volt a pályán lévők közül. A szépszámú soproni közönség pedig egyre jobban buzdította a hazaiakat. Két perccel a vége előtt azonban „elfogytak” a soproniak, a SMAFC  továbbra is a távoli dobásokat erőltette - eredménytelenül (a negyedik negyedben 0/8 volt a hazai triplamutató), a végjátékban pontosabb Közgáz így megérdemelten nyert.

Közgáz-TFSE 73-61 (22-21, 10-10, 23-14, 18-16)

Közgáz: Jurászik 6/3, SZATMÁRI 21/15, Korzitska 6, LOSONCI 15, KARDOS 10. Cs: Papp G. 6, Dinnyés 6, Tóth Sz. 3/3.

TFSE: Jókai 7, Horváth M. 11/3, Bonitzer 5, BÓDI 12/3, Világi. Cs:  BOGNÁR 16/6, Takács 4, Palánk 2, Oláh 2, Krajnyák 2.

A honvédosok mindkét csapatból hiányoztak, mivel az NB I B-s gárdának mérkőzése volt a találkozó napján, ráadásul a Kováts-Vladár edzőkettős a mezőnysorból Vágvölgyire és Sarpra sem számíthatott.

Ideges, kapkodó kezdés mellett Bódi duplájára Jurászik hármassal felelt. Váltott vezetéssel haladt a két csapat, majd a negyed közepén Kardos és Szatmári villanásaival 14-7-re elléptek a hazaiak. A szakasz hajrájában a Horváth-Bódi kettős próbálta versenyben tartani a vendégeket - sikerrel, hiszen a negyed végén egy Szatmári tripla ellenére 1 pontra feljött a TF. A második negyed elején egymás hibáiból éltek a csapatok, mindkét oldalon rengeteg volt az eladott labda, és ez nem a jó védekezés érdeme, hanem mert "túlpörögtek" a csapatok, s a nagy rohanásban rengeteget hibáztak. A Bódi vezette TF 6-3-ra nyerve a negyed első 6 percét átvette a vezetést. A félidő hajrájában az újabb triplát szerző Szatmári vezérletével egy 7-0-s rohamot vezetett elő a Közgáz, s szünetben 1 ponttal vezetett.

A második félidő Palánk TF-vezetést jelentő kosarával kezdődött. Továbbra is sok volt a hiba, időnként ész nélküli ámokfutás folyt a pályán. A Közgáz centerének, Kardosnak indításokból szerzett kosaraira építve a szakasz közepén egy 6-0-lal elléptek a hazaiak. Bognár triplával ugyan faragott a TF hátrányán, ám erre válaszul a remek dobóformát kifogó Szatmári két triplával felelt. A szakasz végén Losonczi lépett elő vezéregyéniséggé hazai részről, a TF nem tudta átvenni a ritmusváltást. A záró szakaszban a szinte extázisban kosarazó Bognár próbálta "visszahozni" a TF-et a meccsbe, ám a hazai csapatnak mindenre volt válasza. A hajrában Dinnyés három duplája megadta a kegyelemdöfést a TF-nek.

Hazai részről Szatmári - ha nem is hagyományos módon - ért el dupla-duplát 21 pontja mellé 11 labdát szerezve, a TF-től pedig a pontjai jelentős részét az első félidőben szerző Bódi 12-12 ponttal s lepattanóval zárt.

Széchenyi Egyetem Győr - Pannon Egyetem Veszprémi ESC 90-121 (24-40, 21-28, 27-25, 18-28)

Győr: Erdész 10, Palavics 6, HLINYÁNSZKI 19/15, HORVÁTH Á. 14/6, Baruta 24/6. Cs: Bartalus 7/3,  Bosnyák 2, Horváth M. 4.

Veszprém: Mónus 3/3, NOVÁK 28/9, GÁLL 23/6, CZAKÓ 30/3, TAKÁCS 32/9. Cs:  Sipos 5.

A 2. percben 11-6-ra vezettek a veszprémiek, s az egész negyed egy ilyen őrült rohanást hozott, s emellett - főleg a vendégek részéről - szédületes dobóformát. A vendégeknél Gáll, Novák, és különösen a két magas ember, Czakó és Takács egymást, s önmagukat múlták felül. Hiába volt hosszabb a győri kispad, az amúgy Baruta, Hlinyánszky és Horváth révén támadásban igen eredményes hazaiak képtelenek voltak megállítani a mind játékban, mind pedig dobóforma tekintetében extrát nyújtó vendég játékosokat. Czakó egyelen rontott mezőnykísérlettel juott el 30 pontig (13/14), Takács pedig 14/18-as, szintén kitűnő "találati aránnyal" 32-ig. Mindkét csapat 10-10 triplát dobott, tehát egy látványos, kosarakban gazdag meccset nyert meg végig vezetve a káprázatos napot kifogó veszprémi gárda.

TFSE - Szombathelyi ESE 56-47 (17-18, 11-9, 13-16, 15-4)

TF: Szollár 3/3, Bognár 5/3, Haris 3/3, BÓDI 8, MÁCSAI 22. Cs: JÓKAI 8, Horváth M. 7/3, Takács M., Palánk,. Oláh.

Szombathely: Tóth D. 4, SIMON B. 8/6, Mészáros 4, SZABÓ B. 10, Karagity 6. Cs: Horváth A. 5, Zsebe Á. 2, Földesi M. 4, Perák 2, Simon K., Novák B. 2, Bereczki.

A hazaiak a Szollár-Haris-Mácsai Honvéd-trióval "felturbózva" fogadták a csoport listavezetőjét.  Szabó Bence jóvoltából a vendégek kezdtek jobban, 6-0-lal, miközben a lendületesen, de kapkodva kezdő TF  több labdát is eladott, kezdetben bizony érezhető volt a hazaiakon az összeszokottság hiánya. Haris, majd Bognár triplájával próbált volna kapaszkodni a hazai együttes, de a két távoli találatot leszámítva játékában továbbra is sok volt a pontatlanság. Mácsai "túlpörgött", a hazaiak eladott labdáiból pedig könnyedén ziccerezhettek a szombathelyiek, akik Karagity jóvoltából 14-6-re elhúztak.

A negyed második felében nagyot fordult a játék: a cserék nem igazán tudták tartani a szintet szombathelyi részről, "leült" a vendégek játéka, Mácsai villanásaival feljött a TF. Fordított is volna, ám ezt Simon Kristóf egy magyar pályán ritkán látható káprázatos blokkal megakadályozta. Ami késik, nem múlik, gondolhatták a hazaiak, akik lendületben is maradtak a második szakasz elején, s átvették a vezetést. Hosszú percekig állt 21-18 az eredményjelzőn, majd Szollár triplával törte meg a közös kosárcsendet. Az első szakasz hajrájában még 18-12-re is vezetett a SzOESE, ám jó 8 perces kosárcsendet "produkált", amely alatt egy 12-0-lal 6 pontos hátrányát ugyanekkora előnnyé alakította a hazai gárda.

A negyed közepén egy szerencsétlen ütközésénél Tóth Dávidnak a könyöke kezdett vérezni, Szollárnak pedig az orra nyílt szét, percekig állt a játék, a hazai játékmester orrát le is kellett kötözni, már nem tudott visszatérni. A kis közjáték kizökkentette a ritmusból a hazai együttest, Mácsai mérgelődéséért technikait kapott. A félidő hajtájában a hazaiaktól Jókai révén egy jó büntetőre futotta, a Szombathely pedig 1 pontra felküzdötte magát Mészáros és Horváth A. jóvoltából szünetig.

Az agresszív védekezés mellett folytatódott az öldöklő küzdelem, a harmadik negyed első felét 3-3-ra hozták a felek. A szakasz második felében megélénkült a játék. Hazai oldalon Mácsai egyértelműen vezérré lépett elő, ekkor már hatékonyabban játszott, mint a meccs elején. Földesi ügyes kosarait követően a negyed hajrájában a nem sokkal korábban technikait kapó Simon Bence két triplájának köszönhetően vendég vezetéssel fordultak a záró szakaszra a csapatok.

A hihetetlen elszántsággal küzdő, a női együttesének néhány játékosa által buzdított - jelentős plusz motiváció lehetett - TF tapadt a gyengén dobó szombathelyiekre. Az utolsó 5 percre 45-45-ös állással mentek bele a csapatok. Mácsai hatalmas zsákolását a hölgyek látványos örömtánccal ünnepelték, s talán ez törte meg végképp a roppant pontatlan vasi legénység ellenállását. A végjátékban a hazaiak legjobbja, Mácsai, - 22 pontos, 14 lepattanós dupla-duplával zárt - miután 3 SzOESE játékos figyelmét is magára vonta, okos gólpasszt adott Jókainak, aki szép duplát dobott. A szombathelyieknek a kegyelemdöfést az utolsó percben 4 büntetőt is biztos kézzel értékesítő Bódi adta meg.