NCAA-s magyarjaink: Vereség vereség hátán

Finoman fogalmazva nem volt túl jó hetük az Egyesült Államokban kosarazó magyar lányoknak s csapataiknak. Az együttesek kikaptak, ifjú honfitársnőink közül ugyan egyénileg akadtak biztató teljesítmények, de ezek nyilván nem vigasztalják őket

Két vereséget szenvedett a múlt héten a Balla nővérek csapata, az ORU. A Houston Baptist otthonában 84-75-re elveszített találkozón Dorottya 9 percet játszott, volt egy sikertelen triplakísérlete és egy blokkja. Bernadett 27 percet játszott, 2/7-es dupla és 3/8-as büntető mutatóval 7 ponttal zárta fellépését. Lekapott 10 lepattanót (4 támadó), volt 1 blokkja és 1 szerzett valamint 3 eladott labdája.

A Texas Corpus Christi otthonában 61-53-ra kapott ki az Oral Roberts University együttese. Balla Dorottya 3 percet játszott s a statisztikai lapján 1 eladott labda olvasható, Bernadett 27 percet töltött a pályán, 5 pontot (2/9-es dupla és 1/3-as büntető) dobott, leszedett 13 lepattanót (2 támadó), volt 1-1 blokkja és szerzett, valamint 3 eladott labdája.

A FIU csapata hazai környezetben kapott ki 65-58-ra a Middle Tenessee-től. Lábady Zsófi játszott az együttesben, s 35 perc alatt 8 pontig (3/4 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető) jutott. Leszedett 7 lepattanót (4 támadó), volt 1-1 gólpassza és blokkja, valamint 2 szerzett labdája. A Tulane otthonában 66-55-re elveszített találkozón Zsófi 18 percet játszott. Pontot nem dobott, volt 2 sikertelen dupla s egy pontatlan triplakísérlete. Volt 1-1 lepattanója és szerzett labdája.

14 pontos félidei vezetés után maradt alul egyetlen ponttal (63-62) a Duquesne a St. Bonaventure otthonában. Szécsi Orsi 39 percet játszva 3/9-es dupla és 1/3-as tripla mutatóval 9/3 pontot dobott. Leszedett 8 (1 támadó) lepattanót, és eladott 2 labdát. Szamosi Amadea 2 percet játszott, s ezalatt leszedett 1 lepattanót.

Szabó Fanni csapata, a Dartmouth 78-59-re kapott ki a Cornell együttesétől. Szafi 4/10-es dupla és 2/5-ös tripla mutatóval 14/6 pontig jutott 37 percet a pályán töltve. Leszedett 1 lepattanót, volt 2 gólpassza, 3 szerzett és 4 eladott labdája. Egy napra rá a Columbia ellen 65-59-re elveszített összecsapáson Szafi 2/4-es dupla és 1/7-es tripla mutatóval 7/3 pontot dobott ezen a találkozón.Faultproblémák miatt ezúttal csupán 24 percet játszott, s leszedett 3 lepattanót.

Csutorás Fanni csapata az Iowa Western a gyenge első félidei játéka miatt kapott ki 70-62-re a Moberly együttesétől. Szünetben 31-17-re vezetett az ellenfél...A magyar lány 7 pontot dobott.

A helyi rangadót, amelyet az Iowa Western 95-82-re elvesztett az Iowa Central ellen "számszakilag még nem dolgozta fel az Iowa Western honlapja.