Rangadók az egyetemi bajnokságban

Folyamatosan zajlanak az egyetemi és főiskolai bajnokság küzdelmei. Február első felében több rangadóra is sor került, mind a csoportok élén, mind pedig az "alsóbb régiókban". Nézzük a részleteket!

NŐI KELETI CSOPORT

NyF SE - Közgáz 79-58 (20-13, 27-12, 11-18, 21-15)

Nyíregyháza: TAKÁCS 16/6, Gömze 7/3, Popenko 10/6, FEKETE 16/3, PÁLL 14. Cs.: LIZÁK 15/3, Boros 1.

Közgáz: KOVÁCS P. 11/3, Vásárhelyi 5, SHIRIAN 15, Donkó 10, ABAHÁZY 14. Cs.: Péter 3.

Az elsősorban irányító poszton erősen tartalékos Közgáz a meccs első perceiben tudta tartani a lépést a hazaiakkal. Az 5. perctől az első félidő végéig egyértelműen a remek csapatmunkát bemutató hazai együttes akarata érvényesült. Ebben az időszakban a Nyíregyháza - amelyben Páll Vivien, Fekete Dóra, Lizák Klára és Fekete Dóra is nagyot játszott - 22 pontot vert fővárosi riválisára, a részeredmény 38-16 volt. A második félidő kiegyenített játékkal kezdődött. A harmadik neged második felében elkapták a fonalat a vendégek, és Shirian Fatime, valamint Abaházy Anna vezérletével 15 pontra feljöttek. A záró szakasz elejét nagyon "megnyomták" a hazaiak, s egy 16-6-os futást bemutatva végleg edöntötték a meccset a maguk javára.

MEAFC - EKF-EVSI 87-38 (18-6, 15-11, 27-13, 27-8)

MEAFC: KOSTYÓ 17/9, VERES 13, Papp Sz. 8, Kovács K. 7/3, ARAD 30/3. Cs.: Faragó, BAKOS 12, Balogh.

Eger: Zsoldos 8, Takács P. 6, Druzsba 4, TÓBIÁS 18/3, Szöllősi. Cs.: Győrössy 2, Mizser, Nádudvari.

Arad Zsófia vezérletével 10-0-s repülőrajtot vett a MEAFC a női alsóházi rangadón, amelynek "odavágóján" hosszabbításban nyertek Egerben a miskolciak. Tóbiás Orsolya jóvoltából kezdett lábra kapni az Eger, ám még mielőtt igazán szoros lett volna a meccs, Kostyó Vivien triplával törte meg a vendégek lendületét, s 10 pont fölötti hazai előnnyel végződött az első 10 perc. A második negyed elején próbált rátenni még egy lapáttal a MEAFC, s a szakasz közepén már több mint 20 ponttal, 29-8-ra vezetett. A félidő végén a triplát is szerző Tóbiás, valamint Druzsba Dalma jóvoltából kicsit közelebb került a hazai csapathoz az Eger.

Térfélcsere után Kostyó vezérletével 8-0-lal kezdett a MEAFC, majd Kovács Kinga és Kostyó is beemelt egy-egy triplát, s a különbség 30 pont fölé nőtt. Az egriek Tóbiás és Zsoldos Mónika révén szórványosan feleltek a hazai kosarakra. A záró szakaszban a hazaiak már pihentették kulcsembereiket, de az érkező friss erők növelték az előnyt az erejével elkészülő egri együttessel szemben.

USC Szeged - EKF EVSI 68-34 (13-12, 23-4, 17-9, 15-9)

Szeged: Barabás, MÉSZÁROS 11/3, KECSKÉS 16, Balog T. 6, NAGY L 11/3. Cs.: KŐHÁZI 10, Lugosi, Boros, FÖLDI 12, Szabó B. 2.

Eger: Vinczepap 5/3, Takács 4, DRUZSBA 9, Mizser 2, SZÖLLŐSI 14. Cs.: Nádudvari.

Szokatlan összetételű, felforgatott ötössel kezdtek a hazaiak, amely ellen Druzsba Dalma és Szöllősi Dóra eredményessége révén kimondottan jól tartották magukat az egriek. A második negyedben már a megszokott alapcsapat volt a pályán szegedi részről, s ez az "egység" jól "muzsikált". A negyed első felét, nagyobb tudásukat érvényre juttatva, 14-2-re nyerték a hazaiak, s megnyugtató előnyt szereztek. Szünetben 20 ponttal vezetett az USC. Két triplával indult a második félidő, Mészáros Vivien távoli találatára Vinczepap Zsófia felelt távolról. A negyed első felében állandósult a 20 pont körüli szegedi előny.

A 6 játékossal érkező egriek fáradni látszottak a negyed második felében, s ekkor a Szeged egy 9-2-vel közel 30 pontosra növelte előnyét. A befejező 10 perc forgatókönyve hasolított a harmadik negyedéhez. A szakasz második felét 13-4-re "hozták" a hazaiak, akik így éppen kétszer annyi pontot szereztek, mint az egyes időszakokban ügyesen játszó, lelkes egriek, akik egyébként 52-42-re megnyerték a lepattanóharcot. Szöllősi volt az egyetlen, aki dupla-duplát ért el a meccsen (14 pont, 13 lepattanó), s Druzsba egyetlen ponttal maradt el ettől (9 pont, 13 lepattanó). Szegedi részről egy különleges dupla-duplához került nagyon közel Kőházi Fanni (10 pont, 9 szerzett labda, 6 gólpassz).

NŐI NYUGATI CSOPORT

UNI Győr - ELTE-BEAC 70-47 (25-8, 13-8, 9-15, 23-16)

Győr: ERŐS CS. 14/9, KISS CS. 12/6, NAGY R.9 /3,  TÖRÖK 7, LÁSZLÓ 24. Cs.: Erős F. 2, Fritz 2, Vass, Mádl, Dobronyi.

ELTE: CSAJKÓ 10/3, WIESNER 16/3, Árvay 2, Roik 2, Wunderlich 1. Cs.: MANGLIÁR 10, Mátravölgyi 6.

A közelmúltban a fővárosban csapott össze a két együttes, akkor az ELTE-BEAC mindössze 5 játékossal tudott kiállni. Most azért létszám tekintetében jobb volt a helyzet a fővárosiaknál, ám a Győr remek, egységes csapatmunkát bemutatva lehengerlő, 22-3-as 8 perccel indította a találkozót. A negyed végén Wiesner Fanni révén kezdtek "éledezni" a fővárosiak. Olyannyira, hogy egy, a második negyed elejére is átnyúló 9-3-as részhajrával a 10 pontos határ közelébe küzdötték vissza magukat. 25-12-nél aztán megrázta magát a győri csapat, s egy László Boróka, Kiss Csenge és Erős Csilla vezette 13-0-lal egyrészt megduplázta, s közel 30 pontosra növelte előnyét, másrészt pedig gyakorlatilag el is döntötte a találkozót.

A második félidő elején állandósult a 20 pont körüli győri vezetés. A 3. negyed második felében kicsit "leült" a győriek játéka, pár hazai eladott labda után Wiesner és a hármast dobó Csajkó Dóra jóvoltából egy 8-2-vel 16 pontra feljöttek a vendégek. A befejező negyed elejét ismét "megnyomta" a Győr, amely az előzetes esélyeknek megfelelően végül rövid időn belül másodszor is magabiztosan győzte le az ELTE csapatát. Érdekesség, hogy a mérkőzés egyetlen dupla-duplát elérő játékosát a vendégeknél találjuk Mangliár Vanda személyében (10 pont, 11 lepattanó). László Borókának (24 pont, 9 lepattanó) ehhez egyetlen pattanó hiányzott, Török Barbara pedig hatalmas mezőnymunkával (7 pont, 21 lepattanó, 7 gólpassz) járult a győri csapat sikeréhez.

NKE SE - ELTE-BEAC 63-34 (15-6, 26-8, 8-13, 14-7)

NKE: Hájer 4, URBÁN 12/3, TARNAI 27/12, SUPPÁN 14, Bodnár. Cs.: KOTTÁN 6, Togyeriska.

ELTE-BEAC: Csajkó 2, Mangliár 4, Árvay 8, ROIK 6, Wunderlich 5. Cs.: Debreczeni 4, Mátravölgyi, Sziráki 5.

Wunderlich Anna büntetőjével, majd az ő és druszája, Roik kifejezetten ügyes akciója végén szerzett kosarával 5-0-lal indított az egy nappal korábban Győrben "fellépő" ELTE-BEAC. Az idegesen, kapkodva kezdő hazaiak bár rendre kialakították, ki is hagyták tiszta helyzeteiket ellenfelük területvédekezésével szemben. A nagy áttörést a 4. perc végén Tarnai Kata triplája jelentette. Ezt követően "beindult" Gyarmati István amúgy tartalékos, Szabó Annát és Aradi Zsanettet is nélkülöző alakulata, amelyben most debütált az MTK NANB-csapatában is meghatározó Suppán Anna. Tette mindezt óriási lelkesedéssel, alázattal, nagy kedvvel. Elsősorban kettejüknek volt köszönhető, hogy az első negyed második felétől a félidő végéig igen egyoldalúvá vált a játék, Urbán Vanda és Kottán Alexandra is villogott hazai oldalon. Az ELTE játékosait a szívük ugyan vitte előre, de érződött rajtuk: sokat kivett belőlük az előző napi meccs, a kezek, lábak már nem igazán akartak engedelmeskedni, tiszta ziccereket is khagytak a vendégek. A jóval frissebb hazai együttes nagy fölényben játszva szünetig közel 30 pontos előnyt szerzett.

A félidei phenő jót tett a vemdégeknek, a hazaiak játéka pedig nagyon "leült", lassúvá, körülményessé vált. Sziráki Edit és a közben egy a játékvezetőnek címzett "kiszólással" egy technikait is összeszedő Árvay Júlia eredményességének köszönhetően az ELTE-BEAC "elvitte" a harmadik negyedet, ám a hazai csapat biztos vezetését nem fenyegette veszély. A befejező negyedben újra sokat rontottak a vendégek, fölényes hazai győzelem született. Suppán Anna közel volt egy különleges tripla-duplához, hiszen 14 ponttal, 18 lepattanóval és 9 szerzett labdával zárta a találkozót! A lepattanózást amúgy 53-44-re az ELTE-BEAC nyerte, ám játékosai 26 labdát adtak el.

FÉRFI KELETI CSOPORT

NyF SE - Közgáz 79-67 (20-20, 17-10, 23-23, 19-14)

Nyíregyháza: BUS 16/9, CZURA 25/9, Vida 9/9, OLÁH 11/9, SZONDI Á, 10. Cs.: FÖLDESI 8/6, Szondi K.

Közgáz: VÁGVÖLGYI 25/15, Fazekas 3/3, Nagy Sz. 9/3, SEBŐK 18, DEBRECENI 11. Cs.: Szatmári.

Tartalékosan, különösen a mezőnyposztokon "foghíjas" alakulattal utazott le a Közgáz a szabolcsi megyeszékhelyre. A hazaiak kezdtek jobban, majd Vágvölgyi Ádám vezérletével a szakasz végégig ledolgozta hátrányát a Közgáz, s a második negyed közepéig tudta tartani a lépést az egyértelműen a triplákra építő hazaiakkal. Szünet után még rátett egy lapáttal a Nyíregyháza, amely a szakasz elején Bus Iván, Czura Attila, valamint Vida Zoltán jóvoltából alaposan megszórta triplákkal a Közgázt, s 14 ponttal ellépett. A negyed második felében aztán a fővárosiaktól - elsősorban Vágvölgyitől - is beesett néhány távoli dobás. A vendégek a záró szakasz közepéig jól tartották magukat, állandósult a Nyíregyháza 5 és 10 pont közötti előnye. A hajrá a hazaiaké volt, s végül 14 hárompontos kosarat szerezve "legyűrték" a 6 játékossal játszó vendégeket.

DEAC-TFSE 83-62 (30-18, 21-14, 12-10, 20-20)

DEAC: NAGY BENEDEK 11/6, NAGY BOTOND 21/15, GÁL 4, Patkovics 10, KISS L. 10. Cs.: Pék 5/3, Lippai 6, ASZTALOS 8, Szarka 2, Szakács 2, Jávor 2.

TF: Répási 4, Németh 5/3, MOHAY 15. BÓDI 10, Világi 12. Cs.: Erdész 9, MOLNÁR B. 7/3, Faragó.

Az erősen tartalékos TF az első percekben tudta tartani a lépést a debreceni együttessel. 5-5 után Nagy Botond tripláira építve, valamint a TF sorozatos eladott labdáiból könnyű ziccereket dobva, egy 19-2-es száguldást "repesztve" jelentős előnyre tett szert a hazai gárda. A folytatásban elsősorban Erdész Dávid büntetőivel kezdett kapaszkodni a TF, s ez olyannyira sikerült, hogy a második negyed elején 10 ponton belülre kerültek a vendégek. Állandósult a 10 pont körüli DEAC-vezetés, majd a szakasz közepén egy 6-0-s futással már egy stabil "tízen túli" előnyt állandósítottak a hazaiak, a TF-et Bódi Bence próbálta versenyben tartani. A félidő végét pedig megnyomta a DEAC, s szünetig közel 20 pontosra növelte előnyét.

Térfélcsere után alacsony színvonalú játék mellett tartotta 20 pont körüli előnyét a DEAC. A záró negyedet 7-0-lal kezdve Mohay Péter vezérletével 15 ponton belülre került a szívósan küzdő TF. Ezután azonban elsősorban a dupla-dupláig jutó Kiss Lajosnak köszönhetően újított a DEAC, amely egy 16-2-es rohamot bemutatva végképp lerázta magáról fővárosi riválisát, amely az utolsó pillanatig szívósan küzdött, de a hazai győzelmet nem tudta kétségessé tenni.

EKF SE - DMSE 103-44 (36-9, 23-14, 21-12, 23-9)

Eger: UNGI 13/3, Csabák 9/3, JAKAB 13/3, FREY 8/6, CSÁKVÁRI 19. Cs.: Megyes 2, FÜLÖP G. 11/9 HORVÁTH R. 4, Beák 2, Kis S, 5/3, SZABÓ G. 8/6, SZABÓ D. 9.

DMSE: Hanzel 1, Szűcs b. 7, Oláh, Kalas, Mezei 6. Cs.: PALI 8, Varnyú 4, Kőrösi 3, BUJDOSÓ 7/3, Törköly 8.

Az Eger szerette volna hamar döntésre vinni a dolgot, szinte nekiesett megilletődötten kezdő riválisának. Az első negyed közepén elsősorban Csákvári Csaba és Jakab Zsolt vezérletével 15-3-ra vezettek, s a folytatásban sem "lassítottak". Remek dobóformát mutatva, az első negyed második felében 3 triplát dobva az első 10 perc végén közel 30 pontos előnyt szereztek a hazaiak, s ezzel gyakorlatilag el is döntötték a találkozót. A folytatásban Váczi Péter sokat cserélt, igyekezett minden játékosának bőven lehetőséget adni. Ha nem is volt annyira egyoldalú a játék, mint az első negyedben, de a folytatásban is egyértelműen a hazai együttes akarata érvényesült, amely a papírformának megfelelően nagy különbségű győzelmet aratott.

EKF SE 2 - DMSE 37-69 (6-21, 12-16, 11-22, 8-10)

EKF 2: GYURCSÓ 11/3, Tasnádi 4, SÁROSI 4, Szűcs Bogdán 4, Kathi 5. Cs.:  Ribár 3/3, Perczel 3/3, Nagy P., Herczeg, Duvancic 2.

DMSE: HANZEL 7, Pali 7/3, OLÁH 12/3, TÖRKÖLY 16/6, Mezei 6. Cs.: File, Varnyu, BUJDOSÓ 8, Kalas., SZŰCS BENCE 13.

Kezdésnek Törköly Péter "pörkölt be" egy triplát a keleti alsóházi rangdón, majd Oláh Márton talált be. Az első hazai pontok Gyurcsó Dániel nevéhez fűződtek. Törköly újabb triplát dobott, 5-2 után Törköly és a debreceni Szűcs, Bence vezérletével egy 14-2-es rohamot bemutatva jelentős előnyt szerzett a vendégcsapat. A második negyed Gyurcsó, valamint Kathi Imre jóvoltából két hazai találattal indult, s a 10 pontos határ közelébe küzdötte vissza magát az egriek második csapata. Egy 6-0-t bemutatva ismét megnyugtatóvá vált az egri előny, majd állandósult a 15 pont körüli Medikus vezetés, a hazaiakat ekkor Szűcs Bogdán és Kathi próbálta versenyben tartani. A félidő végén Oláh triplájával egy híján 20 pontosra nőtt a különbség.

Térfélcsere után a DMSE próbálta gyorsan döntésre vinni a dolgot, s ez egy 10-2-vel indítva sikerült is a vendégeknek. A triplát is szerző Gyurcsó ugyan mindent megpróbált, hogy versenyben tartsa övéit, ám ekkor már más igazán nem tudott felnőni mellé. A negyed végére 30 pontra nőtt a debreceni csapat előnye. A záró 10 perc alacsony színvonalú játékot hozott, a DMSE játékosai második meccsük végére elfáradtak, ám így is biztosan nyertek, a meccs azonban egy szép hazai megmozdulással, Ribár Martin triplájával zárult.

Közgáz - TFSE 60-83 (7-18, 22-23, 17-24, 14-18)

Közgáz: Vágvölgyi 11/3, Kovács A. 4, , Szatmári 4, Nagy Sz. 8, DEBRECENI G. 16.  Cs.: SZALAY Á. 11/3, Vörös 2, Losonci 4, Gőczi.

TF: SZOLLÁR 8/6, HORVÁTH K. 24/6, Bonitzer 6, BÓDI 12, DEBRECENI D. 12.  Cs.: NÉMETH K. 8/6, Petrucsik 9/3, Mostbacher 2, Világi 2.

Úgy tűnik, nem ártott a TF-nek, hogy egy nappal korábban, Debrecenben már játszott egy meccset, igaz egy ott nem szereplő játékosa, az első percekben két triplát is beemelő Horváth Kristóf vezetésével kezdett 10-0-lal a nehezen játékba lendülő, erősen tartalékos Közgáz ellen. A hazai együttes Szalay Ákos vezérletével próbált kapaszkodni, s egy 7-0-lal a negyed közepén szorossá tette a meccset. A negyed hajrájában ismét a TF akarata érvényesült, a vendégek egységes csapatmunkával és egy 8-0-s 3 perccel zárták a nyitó negyedet. A második elején Bódi Bence remek megmozdulásai révén már közel 20 pontosra nőtt a TF előnye. 31-13-as vendég vezetés után Vágvölgyi Ádám lépett elő vezérré a Közgáznál, s a szakasz közepén egy 9-2-vel a 10 pontos lélektani határ közelébe jött föl a hazai csapat, de szünetig nem tudott ezen belül kerülni.

A második félidőt többek között Szollár Gergő triplájának köszönhetően egy 9-2-vel indítva ismét tetemes előnyre tett szert a TF. Aztán Nagy Szabolcs és Debreceni Gergő ugyan próbálta versenyben tartani a hazaiakat, de a szakasz közepén ismét jött egy remek sorozat Horváth Kristóftól, s Petrucsik Bence is "besegített" egy triplával, így 20 pont fölé nőtt a különbség. A negyed végén Debreceni G. révén került 20 ponton belülre a Közgáz. Amely lendületben maradt a 4. negyed elején, s egy 8-2-vel indítva ismét 10 pont közelébe küzdötte fel magát. Ekkor a másik Debreceni fivér, Dániel villant a TF részéről, majd Szollár triplájával újra csaknem 20 pont volt a TF előnye. Ezt követően már nem volt visszaút, a meccs elején nagyobb előnyt szerző vendégek később rendre visszaverték a Közgáz összes felzárkózási kísérletét, s biztosan győztek.

USC Szeged - EKF SE 2 90-41 (14-17, 26-9, 27-6, 23-9)

Szeged: GYURICSKÓ 27/15, Masa 10, Kamenik 4, FEHÉR 13/3, HALÁSZ 12. Cs.: LISZKAI 9/3, HORVÁTH R. 15/3

Eger: Ribár 4, Sárosi 2, Tasnádi 4, SZŰCS 11, KATHI 20/3. Cs.: Nagy P., Perczel.

Az első 8 szegedi pont Gyuricskó András nevéhez fűződött. A vendég egriek egyik legjobbjukat, Gyurcsó Dánielt nélkülözve is bátor, ügyes játékkal rukkoltak ki, és Kathi Imre, valamint Szűcs Bogdán ponterőssége révén az első 10 percben jobbára vezettek, a végén 3 ponttal. A második szakaszt a nagy kedvvel, s jól játszó Gyuricskó vezérletével egy 17-2-es "száguldással" kezdte az egyik meghatározó játékosát, Jáhni Bencét nélkülöző Szeged, s a nagy rohamban a center Liszkai Dávidtól is érkezett egy tripla. A szakasz második felében kiegyenlítetté tette a játékot az Eger, 14 pontos hazai vezetéssel vonutak szünetre a csapatok.

A második félidőre az egri legénység elfáradt. Bár térfélcsere után Kathi kosarával kezdődött a játék, találatára zsinórban 16 ponttal feleltek a hazaiak, akik végül a papírformának megfelelően fölényes győzelmet arattak, de amíg erővel bírta, jól tartotta magát az egriek második csapata. A lepattanó harcot 57-39-re nyerő szegedi csapatból Halász Levente (12-12 pont és lepattaó) és Fehér Ádám (13 pont, 12 lepattanó) ért el dupla-duplát, amelyhez Liszkainak (9-9 pont és lepattanó) sem hiányzott sok. A túloldalon Szűcs maradt el ettől egyetlen pattanóval (11 pont, 9 lepattanó).

FÉRFI NYUGATI CSOPORT

SMAFC - PE Veszprém 88-95 (22-23, 13-27, 30-22, 23-23)

SMAFC: NAGY G. 37/3, Szlávik, FORRAI 25/15, Tukovits, TÖRÖK 18. Cs.: Széplaki 3/3, Szőke, Gaál 3, Szegedi 2.

Veszprém: Herbel 2, NOVÁK 22/3, CZAKÓ 20, TAKÁCS 32/3, Kovács D. 8. Cs.: NAMÉNYI 9/3, Szeifert 2.

Az egész meccs olyan volt, mint egy érdekes üldözőverseny. A Veszprém kezdett jobban, s 6 pontos előnyt szerzett a nyitó szakasz közepén. A játékrész második felében Forrai Dániel tripláira építve 1 pontra feljött a SMAFC. A második negyed egyértelműen a szokásos Novák Patrik-Czakó Tamás-Takács András trió vezette Veszprémé volt, a szünetben 15 ponttal "mentek" a vendégek.

A SMAFC azonban nem adta föl. Nagy Gergő vezérletével ellenfele után eredt, s a harmadik negyed második felében ismét volt Forrainak egy jó sorozata. Fokozatosan fogyott a Veszprém előnye, a záró szalasz közepén 3 pontra zárkóztak föl a hazaiak. A hosszú, folyamatos, koncentrált játék azonban sokat kivett az egyik legjobbját, Berneczeit Lászlót nélkülöző soproniakból, így a végjátékban újítani tudtak a vendégek, s végül megnyerték ezt a remek meccset.

Nagy Gergő 37 pontja mellé 8 gólpasszt osztott ki társainak. Török Balázs 18 pontos, 12 lepattanós dupla-duplával zárt. Vendég oldalon mindhárom remeklő kosaras dupla-duplát jegyzett. Takács 32 pontja mellé 12 lepattanót szedett, a 22 pontig jutó Novák és a 20-szal záró Czakó egyaránt 10-10 lepattanót szedett.

ES Petőfi SE - ELTE BEAC 82-69 (20-6, 22-18, 26-19, 14-26)

Petőfi SE: DRAGASEVICS 15, FÖLDES 7/3, Pungor 3, Győr 4, SÜMEGI 19. Cs.: KOLLER 28/15, Szávai 6/3, Osiyemi.

ELTE-BEAC: MOKOS 22/15, Jakucs 13/3, Gyurcsányi 3, CZIMER 20/3, Monok. Cs.: SZENTESI 9, Soltész.

Mindkét csapat első meccsét játszotta idén. A hazaiak, úgy tűnt, sokkal jobban hangolódtak rá a találkozóra, mint az erősen tartalékos, alkatra igazi palánk alatti, négyes-ötös poszton bevethető játékos nélkül elutazó fővárosiak, bár centerben hazai részről is voltak hiányzók. A Dragasevics-Földes-Sümegi trió jóvoltából 5 perc után már 13-2-re vezetett a hazai csapat. Bár ekkor Mokos Dániel "bevert" egy triplát, a folytatásban sem volt sok örömük a vendégeknek. A második negyed elején Jakucs Balázs villanásainak köszönhetően tartotta a lépést a hazaakkal az ELTE, majd a két "nehéztüzér", Koller Tamás és Mokos "váltott" triplát, a félidő végéig állandósult a 15 és 20 pont közötti hazai vezetés.

Ez a harmadik negyed közepéig sem változott. 54-36-os vezetése után aztán döntő csapást mért ellenfelére a hazai együttes, Koller és Sümegi vezetésével egy 10-0-s rohammal csaknem 30 pontra nőtt a különbség. Az ELTE becsületére legyen mondva, nem tört meg. A záró szakaszban hazai részről már többnyire a kegészítő játékosok kaptak lehetőséget, a fővárosiak Mokos és Czimer Máté vezetésével 70-45 után egy 11-3-as, majd 78-57 után egy 10-2-es rohammal egészen tisztességesre "kozmetikázták" a harmadik negyed hajrájában még elég súlyosnak "kinéző" vereségüket. Hazai oldalon Sümegi András 19 pontos, 10 lepattanós, az ELTE-BEAC részéről Czimer Máté 20 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát ért el, Szentesi Bendegúz (9 pont, 11 lepattanó) pedig ettől csupán egyeten ponttal maradt el.

BME-MAFC - SZE Győr 113-60 (28-19, 25-18, 38-5)

MAFC: DOBOS 24/12, Bedőcs 4, SZÁLAS 13/3 TÓTH L. 28, Gergely 5. Cs.: SZEMÁN 12, MIHALICS 16/3, Horváth M. 7/3, Nebahaj 2, Somodi 2.

Győr: Palavics 15/3, Hlinyánszky 6/3, Bosnyák 5/3, VIDA 13/6, KOVÁCS T 18/3. Cs.: Bartalus 3/3, Iváncsics.

Egy-egy majdnem azonos nevű kulcsember - Barta, illetve Baruta - hányzott mindkét csapatból. 8-2-vel indított a magassági fölényben lévő MAFC, majd a negyed végéig nagy dobópárbaj mellett tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét. A Győrt a két Tamás, Kovács és Vida próbálta versenyben tartani, ám a MAFC-ból Dobos Gábor és Tóth Lóránd remek napot fogott ki. Dobos vezérletével 7-0-lal kezdte a második negyedet a MAFC, s előnye közel 20 pontosra nőtt. A folytatásban ismét nagy iramú, látványos volt a játék, sok kosár esett, a MAFC tartotta előnyét.

Két duplával indítva a második félidőt 20 pontosra növelte előnyét a MAFC. A szakasz közepén, elsősorban a vendégek jóvoltából valóságos triplaeső hullott a Tüskercsarnokra: Palavics Baranbás, Bosnyák László, Hlinyánszky Gábor és Kovács Tamás is betalált távolról, hazai részről pedig Dobos. Feljött 16 pontra a Győr, de a visszatérő center, Tóth újabb lökést adott a kisebb hullámvölgybe kerülő hazai csapatnak. A negyed végén Szálas villanásaival nőtt 23 pontosra a hazai előny. A befejező tíz percre elkészültek erejükkel a 7 játékossal érkező vendégek, ez a szakasz hazai örömjátékot hozott, s az egyoldalú negyedik negyed végén igen nagy, a játék összképe alapján azért túlzó különbség alakult ki a két csapat között.

Fotó: csapatképek Botár László
Akcióképek: Práczki Péter