TF-siker a női csúcsrangadón

A női bajnok biztosan nyerte a csúcsrangadót az ezüstérmes ellen, de kiélezett meccsek is voltak az egyetemi bajnokságban.

NŐI KELETI CSOPORT

USC Szeged-MEAFC 70-40 (17-8, 15-11, 21-13, 17-8)

Szeged: KŐHÁZI 25/9, BARABÁS 11, Boros 2, FÖLDI 18/12, Zsíros 8. Cs: Szeverényi 4, Mészáros, Nagy L., Balog T., Lugosi.

MEAFC: Kostyó 3/3, Eisert 6/3, Zámbó 1, Veres 4, ARAD 22. Cs: Bacsó 2, Balogh N. 2.

Nehezen melegedtek játékba a csapatok, a nyitó szakasz közepén 5-2-re vezettek a hazaiak. Később a jó dobóformát mutató Kőházi Fanni (9/15, 60% mezőnyből), valamint Földi Alexandra (7/11, 64%) révén fokozatosan elhúzott a szegedi együttes. A MEAFC a második negyedben a csapat pontjainak több, mint a felét szerző Arad Zsófia vezetésével kiegyenlítetté tudta tenni a játékot, ő egyébként 22 pontos, 12 lepattanós dupla-duplával zárt. A harmadik negyed első 5 percében egy 8-2-vel megnyugtató, közel 20 pontos lett a Szeged-előny, s a hazaiak záró szakasz első felében bemutatott 9-1-gyel tették magabiztossá sikerüket az ellen a MEAFC ellen, amely ezúttal - ellentétben a nyitányon, a csapat debreceni találkozóján - jóval erősebb összeállításban játszva helyenként egyenrangú ellenfele tudott lenni riválisának.

TFSE - Közgáz 77-52 (19-17, 19-15, 23-10, 16-10)

TF: MÁNYOKY 14/12, BODNÁR 6, KARLÓCAI 21/9, Sándorfi R. 3/3, VARGA B. 16. Cs: Brixel 7, KOVÁTS G. 10, Magyar, Czivinger.

Közgáz: SZALAY V. 9/3, VÁSÁRHELYI 7/3, SHIRIAN 7, Imre 6, Abaházy 10. Cs: Filipowicz 5, Bauer 2, Légrádi 2, Péter 2, Donkó 2, Kovács R.

A bajnok TF tovább erősödött a BEAC-tól érkező Brixel Mónikával, valamint a két éve még középiskolásként a Közgázzal egyetemi bajnokságot nyerő Kováts Gabriellával. A Közgáznál gerenációváltás zajlik, az előző évek sikercsapatából "kiröppent" a már végzett Szamosi Rita és Gyimesi Krisztina, Lantos Adrienn és Hoffmann Flóra pedig ezúttal hiányzott. Friss erők is érkeztek, így az irányító Szalay Viktória, valamint a center Abaházy Anna. Ő és Imre Nóra a kettejük úgy 190 centis átlagmagasságával tekintélyt parancsoló "iketornyoknak" tűntek... A két csapat néhány játékosának, azon túlmenően, hogy a TF a címvédő, a Közgáz pedig az ezüstérmes, volt egy közös nyári "kalandja", az e két együttesből verbuvált vegyes csapat képviselte a magyar színeket az egyetemi Eb-n a szlovéniai Koperben.

Shirian Fatime a vendégeknek szerzett vezetést, ám Sándorfi Réka triplájával fordított a TF. Ezt követően azonban a kifejezetten ügyesen játszó, s jól dobó Szalay révén a Közgáz állandósított pár pontos előnyt. A negyed hajrájában Mányoky Judit, majd Karlócai Julianna is beemelt egy-egy triplát, s fordult a kocka. Élvezetes, látványos volt a játék, méltó az arany- és az ezüstérmeshez. A negyed hajrájában váltott vezetéssel haladtak a csapatok, a Közgázt büntetőivel Filipowicz Vanda "húzta". A negyed végén az utolsó szó Karlócai révén a hazaiaké volt.  Ez nagy lökést adott a hazaiaknak, akik Mányoky két triplájára építve egy 8-0-lal indították a második negydet. A hazai lendületet Szalay jól időzített triplája törte meg, amely egy Vásáshelyi Kinga vezette 11-2-es vendég "részhajrá" kezdetét jelentette, így egyetlen pontra csökkent a TF előnye. A félidő hajrájában Varga Barbara vette vállaira a címvédőt, s néhányszor ügyesen, mint kés a vajon  siklott át a vendégek védelmén. Az ő eredményessége révén szünetben 6 ponttal vezettek a vendéglátók.

Térfélcsere után Donkó Luca és Abaházy Anna középtávoli találataival tartotta a lépést a TF-fel a Közgáz. 40-36 után elkezdődött a Karlóci-show, a hazai bedobó a negyed közepén 3 akcióból 8 pontot szerzett két tripla, valaint egy lerohanás végén egy dupla fomájában. Kováts Gabriella is szomorította pár ügyes találattal korábbi csapatát s edzőjét, a TF 40-36 után egy 12-2-es döntő "csapást" mért ellenfelére. A kegyelemdöfést a magát 25 percig remekül tartó Közgáznak a negyed végén Mányoky triplája adta meg. A befejező 10 perc csak formaltás volt, ebben Varga, Kováts és az ekkor többször is megvillanó Brixel révén tovább növelte előnyét a TF, amely végül magabiztos győzelmet aratott a jól küzdő Közgáz ellen - amelynek azonban a keretben történt változások után még időre van szüksége ahhoz, hogy játéka összeálljon.

EKF-EVSI - MEAFC 69-78 (21-12, 13-25, 14-15, 18-14, 3-12)

Eger: Takács P. 4, SZÖLLŐSI 8, ZSOLDOS 11,  GYŐRÖSSY 12, TÓBIÁS 23. Cs: Trivino 11/3, Kovács B., Vincepap, Nádudvari.

MEAFC: EISERT 16, Balogh N., VERES 21/6, KOSTYÓ 11, KOVÁCS K. 20. Cs: FARAGÓ F. 10/6

Veres Zsanett révén miskolci triplával kezdődött az összecsapás, ám ezt követően jó ideig csak egy csapat volt a pályán: az egri lányok egységes csapatmunkával egy 12-2-es rohammal megalapozták azt az előnyüket, amellyel az első 10 percet zárták. A második szakasz első felében a jobban pattanózó hazaiak tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket, 27-19-es egri vezetés után azonban Faragó Fanni triplája egy 9-0-s, fordítást jelentő miskolci részhajrá kezdetét jelenetette. Fordulatos volt a félidő hajrája, új erőre kapott s visszavette a vezetést az Eger, ám a MEAFC újra üldözőbe vette, s színvonalas, élvezetes játék mellett Veres Zsanett jóvoltából a vendégeké volt az utolsó szó: triplájának köszönhetően a vendégek volnulhattak előnnyel pihenőre.

Térfélcsere után lendületben maradt, s gyorsan ellépett 7 ponttal a MEAFC. A szakasz végén Tóbiás vezérletével 4-re faragta hátrányát az Eger. A befejező 10 percben az izgalmak fokozódtak: a 33. percben ledolgozta hátrányát az Eger. Új erőre kapott a MEAFC, s Eisert Eszter, valamint Kovács Kinga eredményességének köszönhetően, ha szűken is, de a hajrában is a vendégeknél volt az előny. Az egriek utolsó erőtartalékukat mozgósítva 60-57-es miskolci vezetés után - miközben mindkét csapat játékosai több büntetőt hagytak ki - egy 5-1-gyel átvették a vezetést. Hihetetlen izgalmas volt az utolsó perc, Veres révén visszaszerezte a vezetést a MEAFC, majd Trivino egalizált. Kovács Kinga keze nem remegett meg a büntetővonalon, ám a túloldalon Tóbiás Orsolyáé sem, az ő két jó büntetőjével az Eger egyenlített, hosszabbításra mentette a meccset, nála volt a lélektani előny.

Ennek elején Eisert és Tóbiás váltott kosarat, majd a folytatásban nem tudta érvényre juttatni lélektani előnyét az egri csapat, már csak egy büntetőre futotta erejéből, a MEAFC-tól viszont szinte mndenki betalált a hosszabbításban, így egy remek, izgalmas összecsapáson vendég siker született.

NŐI NYUGATI CSOPORT

PTE-PEAC - SzOESE 75-70 (16-20, 17-23, 22-15, 20-12)

PEAC: Oros 6/3, Herendi 6, Kikler 10/6, SZABÓ E. 19, KÉSŐI 21/3. Cs: Pécsi 3/3, Troják 3, KOMLÓDI 7/3, Meszarics, Máyer.

Szombathely: CZINDER 34/3, Gyuricza 6, GUSZAFIK 22/3, Kovács K., Uszkai 2. Cs:  Feigl 4, Hansági 2, Hajdinák.

Szabó Enikő a hazaiaknak szerzett vezetést, majd nevével ellentében Késői Melinda is elég korán elkezdte a pontgyártást. A 4 hazai pontra azonban 7-tel felelt a Gusztafik Lilla vezette Szombathely. A folytatásban váltott vezetéssel haladtak a csapatok, a negyed vége elsősorban Czinder Adrienn jóvoltából a vendégeknek sikerült jobban. Érdekesen alakult a második negyed, gyorsan ellépett 10 ponttal a Szombathely, majd a Szabó-Késői kettős egy 9-0-s rohamot vezényelt s a negyed közepén 1 pontra feljött a PEAC. Újra a szombathelyiek percei következtek, s a félidő hajrájában egy 15-6-tal - amelyhez a kiegészítő játékosok is hozzátettek - szünetben 10 ponttal vezetett a SzOESE.

A második félidő elején még rátettek egy lapáttal a vendégek, s 16 ponttal elhúztak. 54-38-as szombathelyi vezetés után azonban a padról érkező Komlódi Rita indított útjára egy 10-0-s hazai "részhajrát", amellyel szorossá tette a meccset a pécsi csapat. A negyed végén pedig Késői lépett elő, miközben s SzOESE addig olajozott támadójátéka szétesett, így a befejező negyed előtt 3 pontra csökkent a vendégek előnye. A záró szakaszban Czinder eléggé magára maradt a vendégeknél, de találataival egy ideig tartani tudta szűk előnyét a Szombathely. A szakasz közepén a pécsiek Pécsi Dorottya triplájával vették át a vezetést, s e találat lényegében a hazaiak számára a győzelmet jelentő 6-0-s PEAC-rohamot indította útjára. Guszafik és Ctinder mindent megpróbált, de a kegyelemdöfést Kickler Hanna triplája adta meg a vendégeknek. A lepattanóharcot 50-39-re nyerő szombathelyiek közül Szabó Enikő (19 pont, 17 lepattanó) és Késői Melinda (21 pont, 13 lepattanó) is dupla-duplát ért el. Czinder 34 pontig jutott, igaz 29 mezőnykísérletből, Gusztafik pedig 22-ig 21-ből. Remek meccs volt, jól hírverés az egyetemi kosárlabdának.

FÉRFI KELETI CSOPORT

EKF SE 2- DEAC 14-143 (5-37, 0-39, 2-29, 7-38)

Eger 2: Gyurcsó 2, Sárosi, MARTON 2, Szűcs 3/3, Tasnádi 2. Cs: Tuba 1, Herczeg, Bíró 4.

DEAC: Nagy Benedek 13/3, NAGY BOTOND 14/6, PÉK 18/3, PATKOVICS 32, LIPPAI 24. Cs: SZARKA 14/6, Szendrei 4, Szakács 4, GÁL B. 5/3, Opre 5, JÁVOR 10/3.

Az első percekben még volt egy-két ügyes megmozdulásuk, triplájuk az egrieknek, ám a nyitó negyed közepétől egészen egyoldalú lett a játék. Az 5. és a 20. perc között a nagy kedvvel játszó debreceni legénység a végül 32 pontig és 19 lepattanóig jutó Filip Patkovics, és a különleges dupla-duplát elérő (14 pont, 11 szerzett labda) Nagy Botond vezérletével egy 63-0-s(!) futást mutatott be. Végeredményben közel 130 ponttal nyert a DEAC. Az egriek lelkes második csapata elsőre "belefutott" az ország egyik legjobb egyetemi alakulatába, az előző kiírás ezüstérmesébe, amely e nagy különbségű győzelemmel is jelezte: igényt tart a bajnokság végső megnyerésére.

USC Szeged - MEAFC 76-87 (24-24, 15-20, 20-22, 17-21)

Szeged: Gyuricskó 7/3, MASA 11/3, FEHÉR 23/15,Halász 4, Jáhni 9. Cs: HORVÁTH R. 10/6, Kovács J. 3/3,  Gura 7/3, Liszkai 2.

MEAFC: Orliczki 10, OROSZ 20, SÖRLEI 16/9, HORVÁTH M. 21/12, GALLÓ 18. Cs: Jurányi 2.

Az első negyed remek, nagy iramú, látványos játékot hozott. A játékrész során 4 triplát is "vágó" hazaiakkal a játékosállományát tekintve szinte teljesen kicserélődő miskolciak tartották a lépést, végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A második 10 perc roppant fordulatos volt. A Szeged kezdett jobban, pár ponttal meg is ugrott, ám a félidő hajrájában egységes csapatmunkával egy 16-7-es rohammal szünetre 5 pontos előnyt szereztek a miskolciak. Térfélcsere után lendületben maradt a MEAFC, amely a szakasz közepén 10 pontosra növelte előnyét. Ettől kezdve a vendégek tartották 5 és 10 egység közötti vezetésüket, sőt a végén 10 pont fölé kúszott a különbség.

A hazaiaktól Fehér Ádám 23 pontja - benne 5 tripla - mellé lekapott 9 pattanót, s kioszott 4 gólpasszt, miskolci részről pedig a még középiskolás Galló Márk fölöttébb figyelemre méltó, 18 pontos, 22 lepattanós dupla-duplával zárt, sőz ezt még "megfejelte" 5-5 gólpasszal s szerzett labdával. :

Közgáz - NYFSE 82-83 (20-17, 18-20, 22-21, 22-25)

Közgáz: SZALAY 21/9, SARP 19/15, Papp 2, NAGY SZ. 10, Bános 4. Cs: Debreceni 7, JURÁSZIK 13/3, SEBŐK B. 6, Tóth Sz.

Nyíregyháza: BUS 29/15, Vida 6/6, Czura 10, OLÁH 14/9, SZONDI Á. 12. Cs: Horányi, FÖLDESI 7/3, SZONDI K. 5/3.

Az első percektől kezdve megvolt az a hullámzás, fordulatosság, amely végig jellemezte a találkozót. 4-0-lal kezdtek a hazaiak, majd Vida triplájára építve 5-4-re a nyíregyháziak vezettek. Szalay Ákos nagyon "bekezdett" az első 9 Közgáz-pontból hetet ő jegyzett. A túloldalon druszája, Szondi Ákos lépett elő, mint egyetlen magas játékosnak társai ügyesen hagyták részére szabadon a festéket, s jól játszották meg, ő pedig eredményesen fejezte be az akciókat. A második szakasz elején Debreceni Gergő révén tartotta szűk előnyét. A szakasz közepén kicsit túlpörögtek a hazaiak, s Bus Iván vezérletével, aki eredményessége mellett jól is szervezte a nyírségiek játékát, fordított, sőt pár ponttal el is lépett a Nyíregyháza. Időkéréssel rendezt csapata sorait a Vladár-Kováts kettős, és elsősorban a Nagy-Bános center duó eredményessége révén egy 11-0-s rohammal megugrott a hazai legénység. A félidő végén Földesi Norbert és Bus tripláira építve 1 pontra feljöttek a vendégek.

Szünet után az első kosárra több, mint 2 és fél percet kellett vátni, Jurászik László révén büntetőből szerezték a hazaiak. Ezt követően Oláh Zoltán kapta el a fonalat, gyors egymás utánban 3 vendég támadást triplával befejezve néhány pontos előnyhöz juttatta a vendégeket. Bus és Czura is villant vendég részről, ám a negyed hajrájában a korábban Oláh által birtokolt fonalat a hazaiak török hárvédje, Urcan Sarp kapta el, s ő is elkezdte szórni a hármasokat. A fokozódó izgalmak közben volt némi testi majd verbális "összeütközé" a két vezér, Szalay illetve Bus között, szerencsére az eset pacsival zárult, igaz, ehhez kellett egy kis játékvezetői ráhatás is a srácokra - de szent volt a béke s ez a lényeg. A befejező szakasz előtt 60-58-ra vezettek a hazaiak. A záró etap hihetetlen izgalmakat tartogatott. A vendégek részéről egyértelműen Bus lépett elő, s kritikus helyzetekben rendre beverte a triplákat. Hazai oldalon Sarp és Szalay még erre a negyedre is tartogatott egy-két triplát. A hajrában a Közgáztól Jurászik, valamint Sebők Bence lépett elő, de a "nehéztüzér" üzemmódra váltó, s rendre pontosan is célzó Bust nem tudták tartani a hazaiak. Sőt, kritikus helyzetben Földesi is betalált. 27 másodperccel a vége előtt 2 pontos hazai vezetésnél Szalay szabálytalankodott még a nyíregyházi térfélen - nem utolsó sőt első emberként, a nyíregyházi támadást indító Bussal szemben. A játékvezetők sportszerűtlennek minősítették a hibát. Bus egy büntetőt értékesített, majd maradt a labda a vendégeknél maradt, s egy meglehetősen kusza akció végén Szondi Kristóf 3 másodperccel a befejezés előtt két meterről, palánkról, szorongatott helyzetből bedobta a győztes kosarat. Azonnal időt kért a Közgáz, s Nagy Szabolcs kezében volt a hazai győzelem, de benne is maradt, pedig kétszer is próbálkozhatott. Először még bizonytalan volt, dobjon-e vagy passzoljon, s rossz dobása után visszaszerezte a lepattanót, ekkor már nem hezitált, a Közgáz-cserepad már emelkedett, de a labda végül leperdült a gyűrűről, így a nyíregyháziak nyerték ezt a szenzációs találkozót.

DMSE - TFSE 62-95 (15-21, 9-27, 11-29, 27-18)

DMSE: Pali 8/6, Hanzel 4, E. Assaf 3, Törköly 7. VARNYÚ 10. Cs: A. ASSAF 19/6, OLÁH M. 9/3, Szűcs B., Vidó 3/3, Kőrösi.

TFSE: PALÁNK 15/9, FARAGÓ 13/3, NÉMETH K. 15/6, Bódi 4, Világi 6. Cs: BAKSA 11, HARIS 15/9, ERDÉSZ 7/3, Molnár 4, Répási 5/3.

8-2-vel indított a TF, ám egy időkéréssel sikerült rendezni a sorokat hazai oldalon, és a negyed közepén egységes csapatmunkával ledolgozták hátrányukat a debreceni medikusok. A játékrész viszont úgy végződött, ahogy kezdődött: egy 8-2-es TF-futással. A két középső negyedben nagyon élesen megmutakozott, hogy  TF kispadja "hosszabb". A vendégektől több, a kispadról érkező játékos is kiválóan szállt be a játékba, s a 10. és a 30. perc között a vendégek közel 40 ponttal bizonyultak jobbaknak, mint a hazaiak -  ekkor eldőlt a mérkőzés. A DMSE dicséretére legyen mondva, hogy az utolsó pillanatig küzdött, a befejező 10 percet helyenként jó játékkal hozta.

EKF SE - EKF SE 2 113-50 (24-13, 37-5, 20-11, 32-21

EKF: Kis S. 11/6, SZABÓ D 25., FÜLÖP 14/12, MEGYES 12/3, CSÁKVÁRI 13/3. Cs: FREY 14/3, Tóth Z. 8, VARGA I. 8, Csabák 3/3, Szabó G. 5/3.

EKF 2: Szűcs 7/3, KATHI 14/6,  Gyurcsó, RIBÁR 15, Tasnádi 10/3. Cs: Varga A., Sárosi, Tuba 4, Nagy P., Perczel, Herczeg.

Nem a legerősebb ötösével kezdett az első számú egri csapat, ám a nyitó negyed közepén 11-2-re így is ellépett. Ezt követően kezdett oldódni a feszültség a második számú alakulat játékosaiban, akik a negyed második felében kiegyenlítetté tették a játékot. A második negyedet aztán alaposan "megnyomták"  a nagyobb játékerőt képviselő együttes játékosai, ez a 10 perc nagyon egyoldalú volt. Térfélcsere után kicsit "leült" a játék, de a jelek szerint csak azért, hogy a fiúk mindkét oldalon erőt gyűjtsenek a záró szakasz látványos, védekezés nélküli örömjátétékára.

FÉRFI NYUGATI CSOPORT

Széchenyi Egyetem Győr - MAFC 71-84 (21-22, 17-26, 16-20, 17-16)

Győr: KÁLI 15, PALAVICS 9/3, Zabó, Hlinyánszky 3/3, BARUTA 31/9. Cs: Vida 6, Tóth Á., Bosnyák, Kovács T. 3, Ivancsics 2, Fazekas.

MAFC: BARTA 8, DOBOS 13/6, MIHALICS 20/6, Bedőcs 2, GERGELY 14. Cs: SZEMÁN 16, Horváth M. 2, BALOGH Á. 7/3, Szakszon, Nebahaj 2.

Jó iramú, kiegyenlített játékkal kezdődött a meccs, az első negyedben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A második szakasz első felében Baruta Richárd még versenyben tudta tartani a hazaiakat, ám 31-30-as hazai vezetést követően a mind a 7 pontját ebben a periódusban szerző Balogh Ákos vezérletével egy 11-0-t "repesztett" a MAFC, s az ekkor szerzett előnyét meg is tartotta a szünetig.

Térfélcsere után szívós munkával, Palavics Barnabás vezetésével 4 perc alatt 5 pontra faragta, azaz megfelezte hátrányát a Győr. Barta Bence villanásai adtak lendületet a MAFC-nak, amely a negyed végén Dobos Viktor és Szemán Gábor ponterőssége révén egy 12-4-gyel zárva a negyedet, megnyugtató előnnyel várhatta a befejező 10 percet. Ennek közepére még egy 10-2-es rohamot bemutatva Mihalics Gábor vezérletével közel 20 pontosra nőtt a vendégcsapat előnye, így a hajrában már a kiegészítő játékosok is lehetőséget kaptak a MAFC-nál, s velük szemben tudott valamit "kozmetikázni" az eredményen a hazai csapat.

ELTE-BEAC - Esély a Sportra Petőfi SE 69-75 (11-23, 16-11, 21-21, 19-20)

BEAC: Gyurcsányi 8, BÚZA 26/9, Szentesi 6, Dévényi 4, Mayer 1. Cs: MOKOS 13, Bognár D. 7, Cseri 4, Czimer.

Petőfi SE: DRAGISEVICS 17/15, Moósz12/3, Földes 1, SÜMEGI 17, BÖDÖR 23. Cs: Sütő 3, Győr, Kőnig 2, Pölöske.

4-3-as hazai vezetés után hosszú-hosszú percekig nem szerzett mezőnykosarat a BEAC, a pécsi csapat egy Bödör Bence vezette 14-2-es futást produkálva elhúzott. A negyed Búza és Dragisevics triplapárbajával zárult. A második szakasz elejét Mokos Dániel jóvoltából alaposan megpörgette a BEAC, amely egy 10-2-vel 4 pontra zárkózott fel. Sümegi András találata törte meg a hazai csapat lendületét, a félidő végéig megtartotta néhány pontos előnyét a Petőfi SE.

Térfélcsere után Búza Dániel vezetésével folytatta ellenfele üldözését a BEAC. Parádézott a hazai bedobó, remek sorozatával egy  9-2-es "száguldást" bemutatva - mind a 9 hazai pontot ő dobta - fordítottak a hazaiak. Egy ideig váltott vezetéssel haladtak a felek, majd a negyed végén Dragisevics két triplájára építve 5 ponttal elléptek a vendégek. A befejező 10 perc elején Bödör Bence palánk alatti eredményessége révén tartotta előnyét a pécsi alakulat, sőt a szakasz közepén Sümegi is hozzátett pár pontot a Petőfi SE "összterméséhez", 8-cel elhúztak, s győzteseknek látszottak a vendégek. A BEAC azonban nem így gondolta, Szentesi Bendegúz találata az utolsó energiatartalékait összeszedő hazai csapatnak egy egységes csapatmunkával elért és egyenlítést jelentő 8-0-s rohamra volt jel. A végjátékban azonban a 23 pontos, 18 lepattanós dupla-duplával záró Bödört nem tudták tartani a hazaiak, így egy remek, izgalmas meccsen vendég győzelem született. Sümegi is dupla-duplával (17 pont, 12 lepattanó) zárt, s a pécsi sikerben döntő szerepe volt annak, hogy a vendégek 63-38-ra megnyerték a lepattanó csatát.

Fotó: Szondi Ágnes