2-3-mal kezdett a Budapest Válogatott az EYBL-ben

A Budapest Válogatott a múlt hét végén, Rigában játszott az EYBL közép-európai régiójának junior korosztályában - több meghatározó embere nélkül is 2-3-as mérleget hozott össze a csapat a három nap során.

Péntektől vasárnapig Rigában, Lettország fővárosában játszott a Budapest Válogatott az EYBL közép-európai régiójának junior korosztályában. A fővárosi együttesből több kulcsember is hiányzott (többek között Kerpel-Fronius Gáspár, Kiss Ádám, Pápai Máté, Bordács Soma, Kiss Barna, Lewis Chester, Völgyi Marcell, Boros Márk vagy éppen Steier Bence), de a Simon Nándor irányította gárda több, a korosztálynál jóval fiatalabb játékossal is szépen tartotta magát.

Pénteken a lett Valmieras BSS volt a fővárosi együttes első ellenfele, és három, szinte egál negyed után elfáradtak a srácok az utolsóra (6-15), így végül 56-45-ös vereséget szenvedtek - Gombos Ádám (11 pont, 3 pattanó) és Vígh Marcell (7 pont, 2 pattanó) kiemelkedtek hasznosságban a többiek közül. Ezen a napon találkozott a csapat az orosz BC Runával is, és ez volt a legsimább zakó, miután az első félidőben csak 12 pontot dobtak a mieink, és már 22 pontos hátrányban voltak a nagyszünetben, végül 62-43-ra kaptak ki - itt Gombos Ádám (10 pont, 2-2 pattanó és gólpassz) mellett Vincze Balázs (4 pont, 6 pattanó, 2 gólpassz) és Weisz András (7 pont, 2 pattanó) voltak a legjobbjaink.

Szombaton a fehérorosz BC BSEU-val csapott össze a magyar együttes, és a második és a harmadik felvonást összesen 22 ponttal nyerve győztünk 67-43-ra - több hasznos teljesítmény is akadt, Katona Bence (9 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz), Siklós Olivér (10 pont, 7 pattanó) és Weisz András (10 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz) voltak a legjobbak. A hazai pályán játszó BS Riga/Jugla ellen egy kiváló mérkőzést játszott a budapesti gárda - az első negyedet 5 ponttal nyertük, majd 10 ponttal buktuk a másodikat, az utolsó 10 percre pedig 9 pontos hátránnyal fordulhattunk. Nagyot hajrázott a csapat, volt esély az egyenlítésre is, de az a lehetőség kimaradt, így végül 62-60-ra győztek a lettek - Kozma Norbert (11 pont, 4 gólpassz, 3 szerzett labda) mellett Martinez Ralf emelkedett ki 23 pontos, 10 pattanós dupla-duplájával.

Vasárnap aztán egy nagyon könnyed meccsen, az első három negyedben 27 pontos előnyt kiépítve győzött a csapat 55-34-re a szintén a lett fővárosban működő BS DSN együttese ellen - Weisz András (9 pont, 6 pattanó, 3 szerzett labda), Katona Bence (11 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz), Martinez Ralf (6 pont, 7 pattanó, 2-2 gólpassz és szerzett labda) és Vincze Balázs (4 pont, 10 pattanó) voltak a legjobbak.

Gombos Ádám bekerült a torna All-Star ötösébe, a magyar csapat legjobbjának pedig Martinez Ralfot választotta a szakmai stáb, mindkettejüknek gratulálun!

BC BSEU - BS Riga/Jugla   68:63

A következő fordulóra december 1-4. között a lengyelországi Sopotban kerül majd sor, az utolsó körre pedig február 23-26. között az észtországi Tallinban, ezt követően lesz meg a teljes tabella - minden ilyen fordulóban minden csoport egy másikkal játszik (ez tesz ki négy összecsapást), illetve egy csapattal a saját csoportjából, így bonyolítják le a 15 mérkőzést.