A Csata DSE a leány serdülő bajnok

A Csata DSE nagy különbséggel győzte le a Vasast is, így megnyerte a leány serdülő országos bajnokságot - a bronzérmes a KSC Szekszárd lett.

A hetedik helyért vívott összecsapáson az Úr Boglárka (11 pont, 5 pattanó) és Lajtai Lívia (8 pont, 6 pattanó) vezette Sopron az első és a harmadik negyedben összesen 19 pontos előnyt épített ki a Dénes Diána (12 pont, 11 pattanó) és Gróf Júlia (13 pont, 6 pattanó, 7 kiharcolt fault) vezette MTK Budapest ellen, így az utolsó negyedtől függetlenül nagyobb izgalmak nélkül nyertek (58-46). Az ötödik helyért megrendezett mérkőzésen a Kababik Bianka (24 pont, 13 pattanó, 10 kiharcolt fault) és Ocsenás Flóra (15 pont, 11 pattanó) fémjelezte DVTK a páratlan negyedekben a Széchenyi Kosárlabda Akadémia fölé nőtt, így hiába volt egál a félidő, a miskolci csapat 6 ponttal jobban állt az utolsó negyed előtt. A záró 10 percben viszont fordított a Rozmán Lilla Anna (28 pont, 8 kiharcolt fault) és Kéita Aya Júlia (20 pont, 7 pattanó) vezette győri együttes, a 35. perctől kezdve végig ők álltak jobban, és végül 81-77-re győztek, így övék lett az ötödik pozíció.

A bronzmeccsen a KSC Szekszárd Vincze Nikolett (27 pont, 20 pattanó, 7 kiharcolt fault) és Viszmeg Míra (8 pont, 6 pattanó) vezetésével 19-4-re nyerte az első negyedet a Török Flóris - Törekvés SE ellen, amely meghatározta az egész találkozót - innen már nem tudták igazán szorossá tenni a meccset a fővárosiak (52-64), akiknél Kelemen Barbara (15 pont, 12 pattanó), Szabó Enikő (4 pont, 10 pattanó), Strbik Fanni (9 pont, 5 szerzett labda) és Solymosi Panna (3 pont, 7 pattanó, 3 szerzett labda) voltak a legjobbak. A fináléban a toronymagas esélyes, a Csata DSE nem hibázott, az első negyed után meglévő 10, a félidőben pedig 13 pontos előnyéhez még 23 egységet tett hozzá a harmadik negyedben Tursics Krisztián csapata, így 36 ponttal győzött (53-89), és leány serdülő országos bajnok. A Vasasnál Dombai Réka (13 pont, 13 pattanó, 8-8 szerzett labda és kiharcolt fault) és Vígh Bernadett (10 pont, 5 pattanó, 6 kiharcolt fault) voltak a legjobbak, míg az aranyérmesnél a Madár Eszter (25 pont, 15 pattanó), Boros Júlia (15 pont, 6 pattanó), Habling Lara (18 pont, 7 pattanó, 6 szerzett labda) trió emelkedett ki.

Az MVP-nek a Csata legjobbját, Madár Esztert (Csata DSE) választották, az All-Star csapatba pedig rajta kívül Rozmán Lilla (Széchenyi KA), Vincze Nikolett (KSC Szekszárd), Dombai Réka (Vasas Akadémia) és Boros Júlia (Csata DSE).