A Csata DSE és a Vasas a csoportelsők a kadett lányoknál

Csata DSE - Sopron, illetve Vasas - Pécs elődöntőket rendeznek a kadett lányok országos döntőjében.

Az előző napon is nagyon domináns játékot nyújtott a Csata DSE, és nem volt ez másképp a második nap nyitómeccsén sem - Tursics Sándor lányai a középső két negyedet összesen 38 ponttal nyerték meg, végül 31 egységgel bizonyultak jobbnak a BEAC-Újbuda együttesénél. A második meccsen a tegnap is nyerő Pécs három negyedig nagyon simán vezetett a DVTK ellen a 44 pontos, 20 lepattanós dupla-duplát elérő Juhász Dorka vezetésével, a második felvonást 15 ponttal nyerték, így összességében 22 egységgel álltak jobban a záró 10 perc előtt. Azt 12 ponttal elveszítették, de így is nyertek egy 10-essel. Ez a két eredmény el is döntötte, hogy a Csata DSE és a Pécs jutott a legjobb négy közé.

Az utolsó két meccs közül az első volt a sokkal jobb, a DVTK és a BEAC-Újbuda nagyon fordulatos meccset játszottak egymással. A második negyedet 16-2-re nyerték a fővárosiak, majd 21-9-re bukták a harmadikat, mielőtt az utolsó 10 percben 10 ponttal bizonyultak volna jobbnak, így végül 11 egységgel nyertek Pusztai Petra vezetésével. Az utolsó találkozón a Csata DSE igazi gálaelőadást mutatott be a Pécs ellen, 87 ponttal diadalmaskodtak egy teljesen egyoldalú meccsen.

BEAC-Újbuda KA/A - Csata DSE 53-84 (12-18, 10-29, 10-29, 21-8)

Legjobb dobók: Zana 13, Hizsnyik 10/6, ill. Boros 23, Angyal 14/6, Lelik 11/3.

Kosárlabda Akadémia Pécs - DVTK-ÉLKSK 74-64 (19-14, 25-10, 19-17, 11-23)

Legjobb dobók: Juhász 44/3, Kovács 11, Tenyér 6, ill. Halász 24, Vörösházi 14, Kiss 9.

DVTK-ÉLKSK - BEAC-Újbuda KA/A 44-55 (13-12, 2-16, 21-9, 8-18)

Legjobb dobók: Halász 17/9, Vörösházi 10, Kovács 7, ill. Pusztai 27/3.

Csata DSE - Kosárlabda Akadémia Pécs 117-30 (36-9, 29-8, 34-3, 18-10)

Legjobb dobók: Foitl 28, Boros 21, Angyal 17/3, ill. Kovács 13, Hegedűs 9.

Az A-csoport végeredménye

1. Csata DSE                           3gy - 0v
2. Kosárlabda Akadémia Pécs   2gy - 1v
3. BEAC-Újbuda KA/A               1gy - 2v
4. DVTK-ÉLKSK                       0gy - 3v

A B-csoportban minden lényegi kérdés eldőlt tegnap, most csak a csoportvégeredmény szempontjából voltak érdekesek a találkozók, illetve a keresztjáték és az elődöntőbeli ellenfelek miatt. Az első meccsen a 26 pontig, 17 pattanóig és 13 kiharcolt faultig jutó Gereben Lívia vezetésével három negyedig irányította a találkozót a Kecskemét, és bár az utolsó játékrészt 7 ponttal elveszítették, 14 ponttal így is győztek a Szolnok ellen. A másik mérkőzésen folytatódott a Vasas-henger, 32 ponttal győztek a pasarétiek a Sopron ellen, így ők nyerték a csoportot és találkoznak a Péccsel az elődöntőben, míg a Sopron az eddig a Vasas szintjén magabiztos Csata DSE ellenfele lesz.

Kecskeméti Kosárlabda Akadémia - Szolnoki Sportcentrum 74-60 (17-12, 18-8, 26-20, 13-20)

Legjobb dobók: Gereben 26, Bakos 10/6, Farkas 10/3, ill. Kányási 18, Bozsó 14/3, Deme 9.

Vasas Akadémia/A - Soproni Darazsak Akadémia/A 87-55 (24-12, 22-15, 16-13, 25-15)

Legjobb dobók: Varga 14, Tóth D. 12, Tóth O. 9, ill. Balogh 16/3, Szeli 12, Czukor 8.