A Csata DSE nyerte a leány kadett bajnokságot

A Csata DSE nyerte a leány kadett döntőt Budapesten, miután a Vasas Akadémiát is magabiztosan győzték le Tursics Sándor tanítványai a tripla-duplát elérő Lelik Réka vezetésével - a bronzérmes a Sopron lett.

A fiúk mellett a lányok kadett döntőjét is a hétvégén rendezték - ennek a nyolcasdöntőnek Budapest adott otthont, ma pedig befejeződtek a küzdelmek. A 7. helyért vívott csatában a Szolnok egy nagyon fordulatos találkozón győzött 7 ponttal a DVTK ellen a 31 pontos, 10 pattanós dupla-duplával záró Kányási Veronika vezetésével. Az 5. helyért vívott küzdelemben egészen a 37. percig fej-fej mellett haladt a Kecskemét és a BEAC-Újbuda - 62-62 után meglépett ellenfelétől a 33 ponttal, 10 pattanóval és 15 kiharcolt faulttal záró Gereben Lívia vezette Kecskemét, a fővárosiak pedig nem tudtak már visszakapaszkodni ellenfelükre.

A bronzmeccsen a Pécs 10 perc után még vezetett a Sopron ellen, aztán a nyugat-magyarországi gárda érvényesítette a papírformát, végül 25 ponttal győztek. A döntőbe az egész hétvége során messze kiemelkedő két alakulat, a Vasas Akadémia és a Csata DSE jutott, de a várt nagy küzdelem elmaradt. Tursics Sándorék végig irányították a találkozót, az első és a harmadik negyedet nyomták meg igazán, és végül a 23 pontos Foitl Emília, illetve a 30 pontos, 11 pattanós, 12 gólpasszos tripla-duplával záró Lelik Réka vezetésével 27 ponttal verték a pasarétieket, így ők lettek a leány kadett bajnokok idén.

A 7. helyért
DVTK-ÉLKSK - Szolnoki Sportcentrum 52-59 (14-13, 13-22, 14-6, 11-18)

Legjobb dobók:Vörösházi 19, Halász 17/3, Kiss 8, ill. Kányási 31/6, Bozsó 8/6, Józsa 8.

Az 5. helyért
Kecskeméti Kosárlabda Akadémia - BEAC -Újbuda KA/A 74-68 (25-23, 20-19, 7-9, 22-17)

Legjobb dobók: Gereben 33/3, Farkas 15/9, Révész 9/3, Varga 9, ill. Pusztai 28/9, Zana 16/3, Pfandler 8.

Bronzmeccs
Kosárlabda Akadémia Pécs - Soproni Darazsak Akadémia/A 49-74 (17-13, 7-19, 16-23, 9-19)

Legjobb dobók: Juhász 28/6, Kóbor 11/3, ill. Czukor 22/9, Balogh 19, Szeli 14.