A DKKA nyerte a serdülő fiúk országos döntőjét

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia nyerte a serdülő fiúk országos döntőjét - a házigazda Debrecen lett a második, a Vasas Akadémia pedig a harmadik.

Ma rendezték a helyosztókat Debrecenben, az U-14-es fiúk országos döntőjében. A hetedik helyért rendezett ütközetben a Szombathely végig jobban játszott a Honvédnál, sima, 33 pontos különbségű diadalt arattak. Az ötödik helyért megvívott találkozó volt a nap legizgalmasabb mérkőzése. A Sopron az első két negyedet megnyerte, de mindössze négy ponttal álltak jobban a Zsíros Akadémiánál. A harmadik negyedet 1-gyel nyerte a kőbányai alakulat, de a 39. percben is vezetett egy ponttal a Sopron. Az utolsó másfél percben vette át a vezetést a Zsíros Akadémia Kolok Balázs kosaraival, majd 70-71-es fővárosi vezetésnél Szük Zsombor dobott faulttal egy kosarat, a labda pedig már nem került át a Sopronhoz a kihagyott büntető és két támadólepattanó után, 3 ponttal győzött Tápai Zsolt csapata.

A harmadik helyért rendezett összecsapást "csak" 9 ponttal nyerte a Vasas, de már az első negyedben 17 pontos előnyben voltak - a MAFC még leszedett ebből 5 egységet a félidőre, de a negyedik negyed előtt 19 pont volt a differencia újfent, nem forgott veszélyben a Vasas sikere. A fináléban a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia bekezdett, 10 ponttal nyerték az első, 4-gyel pedig a második felvonást. Hiába nyerte tehát a házigazda Debrecen 1-1 egységgel a másik két negyedet, összességében nem tudtak visszakapaszkodni az egész hétvégén meggyőző teljesítményt nyújtó fehérváriakra, akik így a megnyerték az országos döntőt.

A 7. helyért
Szombathelyi Kosárlabda Akadémia/A - Budapesti Honvéd/A 86-53 (18-10, 22-17, 27-16, 19-10)
Legjobb dobók: Nárai 16, Gosztola 15, Sövegjártó 11, Sipos 10, ill. Tanoh Dez 13, Erdei 11, Kőszegi 11.

Az 5. helyért
Soproni Sportiskola/A - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 70-73 (21-18, 17-16, 12-13, 20-26)
Legjobb dobók: Bella 15/3, Csátaljai 11/3, Vámosi 10/3, ill. Kolok 15, Szük 15, Semmelveis 13.

Bronzmeccs
MAFC Kosársuli/A - Vasas Akadémia/A 77-86 (7-24, 25-20, 15-22, 30-20)
Legjobb dobók: Párkányi 20, Csányi 15/6, Turi 13/3, ill. Radics 20, Schafarek 17/3, Honti 12, Tittmann 11, Faragó 10.

Döntő
Dávid Kornél KA/A - Debreceni Kosárlabda Akadémia - DSI 75-63 (22-12, 21-17, 16-17, 16-17)
Legjobb dobók: Seyi 16, Somlai-Kiss 16/3, Csaba 13/3, Ág 12, ill. Neuwirth 29, Nemes 16, Horai 9.