A Honvéd és a Nyíregyháza bekezdtek a fiú junior döntőben

A fiú junior bajnokság országos döntőjének első napján az A-csoportban a Pécs és a Sopron örülhetett, a B-jelű négyesben pedig a Honvéd és a Nyíregyháza 2-2 sikerrel kezdték a csoportmeccseket, utóbbi két együttes már be is jutott a pénteki elődöntőkbe.

Az A-csoportban a Sopron az első félidő után még egálban volt a MAFC-cal, aztán a Papp Barna (19 pont), Polgárdy Ádám (17 pont), Rátvay Balázs (23 pont, 11 pattanó) vezette nyugat-magyarországi gárda 8 ponttal meglépett ellenfelétől a harmadik felvonásban, a negyedik 10 percet pedig 22-5-re nyerték, így összességében 25 ponttal, fölényesen győztek (83-58) - hiába dupla-duplázott a túloldalon Nagy Gergő (16 pont, 11 pattanó) és jutott el 23 és 6 pattanóig Szanyi Róbert. A másik találkozón ugyan "mindössze" 18 pont lett a különbség a végére (57-75), de a Pécs gyakorlatilag az első negyedben megnyerte az összecsapást, miután 10 perc játék után 31-8-ra vezettek a DEAC ellen - a győztesnél Godwin Omenaka brutális dupla-duplát szállított (22 pont, 25 pattanó).

Eredmények az A-csoport első napjáról

Soproni Sportiskola/A - MAFC 83-58
Debreceni KA-DEAC - Kosárlabda Akadémia Pécs 57-75

A másik csoportban négy találkozót rendeztek, és innen meg is van a két elődöntőbe jutó csapat, hiszen a Honvéd és a Nyíregyháza is 2-2 alkalommal győztek a Vasas és a Szombathely ellenében, így itt már csak a csoport pontos végeredménye a kérdés.

A Nyíregyháza először a pasarétieket győzte le úgy, hogy Fazekas Csaba (12 pont, 12 pattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda, 4 szerzett labda) az utolsó előtti percben szerezte a győztes duplát (70-68) - mellette még Mokánszki Máté (15 pont, 8 pattanó), Demeter Ádám (14 pont) és Farkas Sándor Dániel (14 pont, 6 pattanó) voltak a húzóemberek, a túloldalon pedig Katona Bence (21 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz) és Pálinkás András (11 pont, 9 pattanó) voltak a legjobbak. A nyíregyháziak második találkozója sokkal simábban alakult, már a félidőre 23 pontot vertek a szombathelyiekre, végül pedig 32 egységgel múlták felül ellenfelüket (64-96) a Farkas (20 pont, 12 pattanó), Mokánszki (21 pont, 9 pattanó), Fazekas (10 pont, 10 gólpassz, 8 pattanó), Vaskó György (20 pont, 6 gólpassz) kvartett vezetésével - a túloldalon csak Kovács Benedek Balázs (31 pont) volt hozzájuk mérhető.

A Honvédnek két szoros meccsen jött össze a két siker. A Vasast ők sem verték meg sokkal - az utolsó három percre még egállal fordultak a felek, onnan lépett meg négy ponttal a Honvéd, és onnan nem tudott visszakapaszkodni ellenfelük (66-63). A győztesnél Hargitai Krisztián 14 pontos, 21 pattanós dupla-duplájával kiemelkedett a mezőnyből ezen a találkozón. Zsoldos Andrásék a nap legelső meccsét játszották még - 5 ponttal múlták felül a Szombathelyt, de a félidőben 15 ponttal vezettek, és bár innen 3 pontra visszazárkózott még ellenfelük az utolsó percben, közelebb már nem kerültek Svajda Gábor tanítványai (59-54). Hargitai (13 pont, 8 pattanó) mellett ezúttal Mucza Tamás (16 pont, 8 pattanó) és Bea Bence (12 pont, 6 pattanó) voltak a Honvéd legjobbjai, míg a túloldalon Kovács (11 pont, 6 pattanó) mellett Kiss Mihály (9 pont, 9 kiharcolt fault) volt a leghasznosabb.