A Pécs nyerte az U20-as Morgen Ferdinánd Emlékbajnokságot

A hétvégén játszották az U20-as Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság döntőjét - a bajnok a Pécs lett, amely az alapszakaszgyőztes Falcót verte a döntőben, a bronzérmet pedig a székesfehérváriak szerezték meg.

A negyeddöntőket pénteken rendezték, ahonnan a hat 10 pontos játékost is felvonultató Falco és a 30 pontos Czirbus József vezette Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia nagyon simán jutott tovább. A Vasas hiába nyerte meg az első negyedet 10 ponttal a Pécs ellen, a félidőben már a mecsekaljai együttes vezetett, majd a végére elfáradtak a fővárosiak - jó csapatmunkával győztek Juhász Olivér tanítványai. Az alapszakasz harmadik helyezettje, a Szolnok 6 ponttal állt jobban még 10 perccel a vége előtt az MTK Törökbálinttal szemben, Szarvas Gábor fiai azonban 29-16-ra nyerték az utolsó felvonást, így a 21 pontos Boinitzer Dávid, illetve a 18-18 pontos Jakab Péter, Horváth Kristóf duó vezetésével ők jutottak az elődöntőbe.

Negyeddöntők

Falco KC Szombathely - Vásárhelyi Kosársuli 102-61 (29-15, 20-19, 37-10, 16-17)
AF-DKKA -Balogh 2000 - Budapesti Honvéd SE 85-72 (24-6, 24-24, 15-14, 22-28)
PVSK-PANNONPOWER - Vasas Akadémia 72-64 (13-23, 24-12, 16-16, 19-13)
Szolnoki Olaj KK - MTK Törökbálint 70-77 (13-10, 18-22, 23-16, 16-29)

Szombaton rendezték az 5-8. helyekért játszott mérkőzéseket, illetve a két elődöntőt. Az alsó régióban a Honvéd 35 ponttal verte a Vásárhelyt - a nemrég még a junior döntőben vitézkedő Kerpel-Frónius Gáspár 27 ponttal volt a legeredményesebb, de több jó teljesítmény is érkezett a fővárosiaktól -, a Vasas pedig a 25 pontos Boros Márk, valamint az egyaránt dupla-duplázó Joel Nshimba, Völgyi Marcell kettős vezetésével 24-gyel a Szolnokot - mindkét mérkőzés a második félidőben lett egyoldalú.

Az első elődöntő borzasztóan szoros meccset hozott a Falco és az Alba között - a 39. percben még vezettek a fehérváriak (58-59), aztán Perák Denis pontjaival és büntetőkkel a szombathelyi együttesnek sikerült jobban a végjáték, így nyertek végül 66-62-re, leginkább a Kerpel-Fróniushoz hasonlóan szintén junior korú Durázi Krisztofernek, illetve Bagó Martinnak, Bazsó Brunónak és a hasznosan játszó Hódi Patriknak köszönhetően. A másik csatában 15 pontos első negyedbeli előnyét őrizte végig a Pécs - a 25 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát elérő, már a felnőtt csapatban is rendszeresen és sokat játszó Bíró Olivér volt a legjobb -, így az alapszakasz első két helyezettje találkozott a döntőben.

5-8. helyért

Vásárhelyi Kosársuli - Budapesti Honvéd SE 66-101 (17-18, 13-26, 20-25, 16-32)
Vasas Akadémia - Szolnoki Olaj KK 96-72 (22-19, 23-22, 26-19, 25-12)

Elődöntők

Falco KC Szombathely - AF-DKKA -Balogh 2000 66-62 (18-16, 16-12, 10-18, 22-16)
PVSK-PANNONPOWER - MTK Törökbálint 77-62 (23-8, 18-18, 20-22, 16-14)

A mai napon rendezték a helyosztókat. A 7. helyért vívott csatában a Szolnok 27 ponttal győzött a Vásárhely ellen, a második negyedtől kedve átvették az irányítást - a 22 pontos Rostás Gábor és a 23 pontos Kelemen Balázs kettőse kevés volt 26 pontos, 15 pattanós dupla-duplát szállító Hajdu Márton mellett jóval több jó egyéni teljesítményt felvonultató Szolnok ellen. Az 5. helyért rendezett összecsapáson 7 ponttal állt jobban a Vasas egy negyeddel a vége előtt, de a Honvéd fordított az utolsó 10 percben és végül 81-77-re győzött - a Dózsa György útiaknál a 17 pontos Kerpel-Frónius mellett a 23 pontos Szollár Gergő és a 18 pontos Kiss Ádám voltak a legjobbak, míg a túloldalon a 15 pontos, 14 pattanós dupla-duplát hozó Garamvölgyi Ákos, illetve 15 pontos Andrássy Géza voltak a leghasznosabbak, de hiába dobtak öten is 10 pont fölött, ez most kevés volt a pasarétieknek.

A bronzmeccsen az Alba Fehérvár-Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia az első félidőben sokkal jobban játszott az MTK-nál, és bár a harmadik negyedet megnyomta a törökbálinti alakulat, végül 20 ponttal bizonyultak jobbnak a 37 pontig jutó Filipovics Márkó vezetésével - a negyedik helyen végző Törökbálintnál újfent a Jakab-Boinitzer-Hortváth Kristóf trió volt a legjobb. A döntőben a Falco jobban kezdett, de a második negyedet 26-8-ra nyerte a Pécs, így 13 ponttal vezettek a félidőben, innen pedig hiába jöttek vissza 3 pontra is a szombathelyiek, fordítani nem tudtak, mert Demeter Attila kétszer is fontos szituációban szerzett kosarat. 75-69-re nyert a PVSK-PANNONPOWER, ezzel ők lettek az U20-as finálé, a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság idei győztesei. A bajnoknál megint a 16 pontos Bíró Olivér volt a legjobb, mellette a felnőtteknél szintén aktív rotációtag, ezúttal 15 pontig jutó Antóni Csanádot lehet kiemelni.

7. helyért

Vásárhelyi Kosársuli - Szolnoki Olaj KK 74-101 (22-20, 17-28, 17-24, 18-29)
Legjobb dobók: Kelemen 23/6, Rostás 22/3, Nagy Cs. 13/6, ill. Hajdu 26, Rudner 18/3, Kovács 14, Peringer 13.

5. helyért

Budapesti Honvéd SE - Vasas Akadémia 81-77 (25-29, 14-18, 21-20, 21-10)
Legjobb dobók: Szollár 21/9, Kiss 18, Kerpel-Frónius 17/6, Haris 14/6, ill. Boros 18/3, Andrássy 15, Garamvölgyi 15, Nshimba 11/3, Kozma 10/9.

Bronzmeccs

AF-DKKA -Balogh 2000 - MTK Törökbálint 82-62 (19-14, 22-11, 14-21, 26-16)
Legjobb dobók: Filipovics 37/15, Brbaklic 11/3, Varga 11, ill. Jakab 12, Horváth K. 16/6, Boinitzer 11.

Döntő

Falco KC Szombathely - PVSK-PANNONPOWER 69-75 (27-22, 8-26, 15-10, 19-17)
Legjobb dobók: Hódi 15/12, Gábor 14/9, Bagó 10, ill. Bíró 16/6, Antóni 15/9, Demeter 9/6.