A Szolnok a nagy nyertes a fiú kadett döntő első napján

Az A-csoportban az Alba és a MAFC lépéselőnyben a fiú kadett (U16) országos döntő első napja után, a másik csoportban pedig a Szolnok két győzelemmel csoportgyőztesként már az elődöntőbe jutott, mögöttük a második hely a Szombathely és a Vasas között fog eldőlni.

Az A-jelű négyesben az Alba Fehérvár tükörsimán győzte le a ZTE együttesét, miután az első negyedet követően 22, a félidőben pedig 32 ponttal vezettek - a Sodiq Seyi Awogbemi (17 pont, 12 pattanó, 5-5 szerzett labda és kiharcolt fault), Lukács Norbert (12 pont, 5 pattanó), Somlai-Kiss Máté (14 pont), Balsay Ádám (8 pont, 4 pattanó) és Takács Erik (7 pont, 8 pattanó) vezette székesfehérvári gárda végül 50 ponttal nyert (97-47). A túloldalon Simó Bence (15 pont, 6-6 pattanó és eladott labda) volt a legeredményesebb, Kovács Benedek Máté (6 pont, 8 pattanó, 3 blokk) pedig a leghasznosabb.

A másik mai összecsapás jóval szorosabb és hullámzóbb volt a Budapesti Honvéd és a MAFC csapatai között. Az elején 14-4-re elhúzott a MAFC, de az első negyed második és a második felvonás első felében egy 20-2-es futást produkált a Honvéd - a félidőben három ponttal vezettek Pálfi Jenő tanítványai. A fordulás után, a harmadik negyed második felében átvette az irányítást a MAFC, de a záró 10 percet egy 11-0-val kezdte a Honvéd, így a 34. percben 6 ponttal ők vezettek (58-52). Innen futott egy 13-0-t a MAFC, és bár a Kopácsi Ákos (22 pont, 8-8 gólpassz és kiharcolt fault, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) és Vincent Valerio Bodon (14 pont, 11 pattanó) vezette Honvéd még visszajött 3 pontra, a végén Dormán Balázs (11 pont) pontjaival biztosította a győzelmét a MAFC (65-72). A győztesnél Kis Balázs Barnabás (9 pont, 28 pattanó) és Vantal András (23 pont, 12 pattanó, 5-5 szerzett és eladott labda) nyújtottak kiemelkedőt.

Az A-csoport eredményei az első napról

Alba Fehérvár/A - ZTE KK  97-47
Budapesti Honvéd/A - MAFC/A  65-72

A B-csoport első meccsén a Szombathely a második negyedben döntötte el a Pécs elleni találkozót, azt 16 ponttal nyerték, majd az utolsó negyedet 12-vel, így diadalmaskodtak végül 22 ponttal (72-50). Legjobbjaik Verasztó Péter (11 pont, 6 gólpassz, 7-7 eladott labda és kiharcolt fault), Dokmanovic Milán (10 pont, 7 pattanó), Gyuk Zsombor (14 pont) és Bogár András (17 pont) voltak, míg a túloldalon Tóth Barnabás (8 pont, 5 pattanó) és Váits Olivér (12 pont) voltak a legjobbak. A Szolnok is győzelemmel mutatkozott be annak ellenére, hogy 13 pontos, második félidő elején meglévő előnyét leadta. A Meződi Patrik (9 pont), Bartha Ákos (13 pont, 11 pattanó), Jenei Koppány (15 pont, 5 pattanó) vezette Vasas a 38. percre fordított 61-60-ra, de előbb Orbán Bendegúz (16 pont, 8 pattanó), majd Gilszki Erik (20 pont, 13 pattanó, 7 kiharcolt fault) dobott egy-egy triplát, ezek pedig végül szolnoki győzelmet eredményeztek (63-66).

A Szolnok ezt követően a Szombathelyt is legyőzte, méghozzá eléggé könnyedén - az első negyed után 11 ponttal álltak jobban a Tisza-partiak, amire ráraktak még 18 egységet a második felvonásban, így kérdés sem fért sikerükhöz (53-79). A győztesnél ezúttal is ott volt a legjobbak között a Gilszki Erik (21 pont, 14 pattanó), Orbán Bendegúz (9 pont, 7 pattanó) duó, és ezúttal Pallai Tamás (25 pont) és Várbíró Gergő (9 pont) is ott voltak mellettük. A Pécs és a Vasas nagyon szoros és kevéspontos mérkőzést játszottak, és a találkozó nagy részében a pasarétiek álltak előrébb, mégha minimális különbséggel is. A végén is a Radics Gerzson (11 pont, 6 pattanó, 7 kiharcolt fault) és Vadász Adorján (13 pont, 13 pattanó) vezette Vasas állt jobban, ők győztek (45-51). A túloldalon Váits Olivér (11 pont, 7 pattanó, 6 kiharcolt fault) és Fekete Dávid (11 pont, 8 pattanó) emelkedtek ki a többiek közül.

Ez azt is jelenti, hogy mivel holnap a Vasas és a Szombathely egymás ellen játszanak, így a két győzelemmel nyitó Szolnok már biztosan ott van a legjobb 4 között, az elődöntőben, méghozzá csoportgyőztesként, hiszen mindkét riválisát legyőzte ma - a másik továbbjutó az említett Vasas-Szombathely találkozó győztese lesz.