A Szolnok két győzelemmel nyitotta a kadett döntőt

Elkezdődött Debrecenben az U16-os fiúk országos nyolcasdöntője - a Szolnok két győzelemmel nyitott, a Szombathely két vereséggel.

Megkezdődtek a küzdelmek a fiúk kadett korosztályában, Debrecenben rendezik mától vasárnapig a nyolcasdöntőt.

Az A-csoportban két mérkőzést rendeztek mindössze. Az első találkozón a házigazda görcsösen kezdett, az első félidőben mindössze 28 pontot dobtak a Nyíregyháza ellen, és 8 pontos hátrányban voltak, a második 20 perc alatt azonban bedarálták ellenfelüket a 32 pontos Csomor Péter és a 13 pontos, 21 pattanós dupla-duplát jegyző Gáspár Mátyás vezetésével. A másik találkozón a Szedeák és a Honvéd végig kiegyensúlyozott, szoros meccset vívott, az utolsó két percre még egállal fordultak a felek, Varga Ákos azonban két kosarával eldöntötte a Tisza-partiak javára a találkozót.

A-csoport

Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI/A - Nyíregyházi Sportcentrum KA/A 65-57 (9-16, 19-20, 20-12, 17-9)

Legjobb dobók: Csomor 32/9, Gáspár 13, Vezendi 10, ill. Vaskó 14/3, Sitku 13, Mokánszki 13/9.

SZEDEÁK/A - Budapesti Honvéd/A 58-54 (9-14, 16-12, 16-17, 17-11)

Legjobb dobók: Varga 12, Meleg 12, Szatmári 10, ill. Martinez 16/6, Kopácsi 14, Lengyel 13.

A B-csoportban a Szolnok az első és a harmadik negyedben sokkal jobban játszott a Szombathelynél, a nap legsimább találkozóját nyerték így. Ezt követően a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia már az első félidőben kiütötte a Vasast, egy negyed után 19, félidőben pedig 24 ponttal vezettek a székesfehérváriak, de a nagyszünetben fordult a kocka. Összesen 16 pontot szórtak a fehérváriak a fordulás után, így négy pontra fel tudott jönni a fővárosi alakulat, de fordítani vagy egyenlíteni már nem volt ideje a pasarétieknek.

A Szolnok a harmadik találkozón a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémiával csapott össze, és félidőre 16 pontos előnybe kerültek Tasnádi Zoltán tanítványai. A fehérváriak az előző meccsükkel ellentétben a második félidőben voltak most jobbak, de a viszonylag szoros eredmény ellenére most nekik nem volt esélyük a fordításra. A nap utolsó meccsén a Vasas a második negyedben húzott el a Szombathelytől 12 ponttal, és bár a negyedik negyedben többször volt 4, egyszer pedig 3 pont a különbség, nem tudott már fordítani a nyugat-magyarországi gárda, így végül 8 ponttal nyertek a pasarétiek.

A holnapi nap előtt a Szolnoknak 2 győzelme van, a Vasasnak és a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémiának 1-1, a Szombathelynek pedig 0, de a Vasas a Szolnok ellen játszik, míg a másik két csapat egymás ellen, így kétfajta hármas körbeverés is létrejöhet (akár a 2-3-4. helyen 1-1 győzelemmel, akár az 1-2-3. helyen 2-2 győzelemmel).

B-csoport

Szolnoki VSI/A - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 71-52 (21-12, 16-16, 22-11, 12-13)

Legjobb dobók: Gilszki 14/3, Taiwo 13, Andó 10, Pallai 10, ill. Dancsecs 19/12, Verasztó 11/3.

Vasas Akadémia/A - Dávid Kornél KA/A 59-63 (10-29, 13-18, 15-5, 21-11)

Legjobb dobók: Somogyi 27/6, Schiller 10, ill. Takács Milán 15/6, Csernavölgyi 14/3, Seyi 11.

Szolnoki VSI/A - Dávid Kornél KA/A 62-57 (18-15, 19-6, 10-16, 15-20)

Legjobb dobók: Taiwo 23, Andó 13/3, ill. Takács Milán 15/9, Pávay 11/3.

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia - Vasas Akadémia/A 72-80 (21-23, 12-22, 16-12, 23-23)

Legjobb dobók: Dancsecs 22/9, Verasztó 22/3, ill. Somogyi 20/3, Csík 15, Bencsik 11.