A Vasas Akadémia a fiú kadett bajnok

A Vasas Akadémia nyerte a fiú kadett országos döntőt - a Nyíregyháza lett a második, a bronzmeccsen pedig a Debrecen legyőzte a Dávd Kornél Kosárlabda Akadémiát.

Ma rendezték Debrecenben a fiú kadett, tehát az U16-os korosztály országos döntőjének helyosztóit. A hetedik helyért vívott összecsapáson a 22 pontos, 19 pattanós dupla-dupláig jutó Ralf Martinez vezetésével a második negyedet leszámítva végig jobban játszott a Honvéd a Szombathelynél, végül 16 pontos sikert arattak a fővárosiak. Az ötödik helyért rendezett találkozón a Szedeák már 17 ponttal vezetett a félidőben, a nagyszünet után azonban fordult a kocka - a Szolnok 16 egységgel volt jobb a harmadik felvonásban, a negyedikben pedig meg is fordította a meccset. Az utolsó percre egállal fordultak a felek, majd Pallai Tamás dobott egy duplát és egy jó büntetőt, ezzel lett a vége 57-54 a Szolnoknak.

A bronzmeccsen a tegnapi elődöntőben a Vasastól sima vereséget szenvedő, házigazda Debrecen minden tekintetben a N yíregyházától 1 ponttal kikapó Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia fölé nőtt - úgy nyertek 23 ponttal Ráthonyi Tamás fiai, hogy az utolsó 10 percet 7 ponttal veszítették el, addig viszont egy kerek 30-assal voltak jobbak a fehérváriaknál. A fináléban a Vasas 10-15 pont közötti előnyt épített ki az első félidőben, ami 5-re csökkent az utolsó negyed előtt, sőt, egy triplával 62-60-ra is feljött a nyírségi alakulat. Itt azonban egy 16-1-es szakaszt produkáltak a pasarétiek, így a junior korosztály mellett a kadetteknél is ők lettek az országos bajnokok.

A 7. helyért
Budapesti Honvéd/A - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 58-42 (19-11, 8-14, 19-11, 12-6)

Legjobb dobók: Martinez 22, Józsa 15/3, ill. Dancsecs 21/12.

Az 5. helyért
Szolnoki VSI/A - SZEDEÁK/A 57-54 (15-20, 8-20, 23-7, 11-7)

Legjobb dobók: Taiwo 18, Andó 17/15, Pallai 12/3, ill. Varga 19, Halápi 12, Meleg 11.

Bronzmeccs
Debreceni Kosárlabda Akadémia - DSI/A - Dávid Kornél KA/A 62-39 (22-15, 13-6, 25-9, 2-9)

Legjobb dobók: Vezendi 15/6, Tóth 13/9, Gáspár 11, Csomor 10, Balázs 10, ill. Takács Martin 11/3, Seyi 11.

Döntő
Vasas Akadémia/A - Nyíregyházi Sportcentrum KA/A 80-63 (25-13, 21-20, 16-24, 18-6)

Legjobb dobók: Somogyi 29/18, Csík 13/3, Bulyák 13/9, Bencsik 11/3, ill. Vaskó 19/9, Mokánszki 16/6, Sitku 14, Pollák 14/3.