A Vasas Akadémia nyerte a junior fiúk országos döntőjét

Az U-18-as korosztály országos döntőjének utolsó játéknapján a Vasas Akadémia egy hullámzó mérkőzésen legyőzte a Pécset, ezzel a pasaréti alakulat lett az idei junior bajnok.

Az első két mérkőzés szinte semmilyen izgalmat nem tartogatott, mivel a hetedik helyért rendezett összecsapáson a Sopron a 11 pontos félidei előnye után igazán a második 20 perc során, még inkább a negyedik negyedben ütötte ki a Szolnokot Werner Viktor, Németh Márk, Polgárdy Ádám és Füzi Róbert vezetésével (98-64). Az ötödik helyért vívott csatában a Szombathely már a félidőben is 17 ponttal vezetett a házigazda Honvéd ellen, a negyedik negyedet megint megnyomták a 33 pontos, 11 lepattanós Durázi Krisztofer vezetésével, végül pedig 91-69-re győzték le a fővárosiakat - a túloldalon Kerpel-Frónius Gáspár 20 pontig jutott, de nagyon egyedül volt ezúttal.

A bronzmeccsen sem voltak sokkal nagyobb izgalmak, itt az első negyed hozott szorosabb játékot, de a félidőre már 18 pontos körmendi vezetéssel vonultak a csapatok. A MAFC a fordulás után 11 pontra még visszajött, de ennél közelebb nem férkőztek már, a Körmend újított, és végül Németh Ákos és Bordács Soma vezetésével 91-67-re győzött, ezzel övék lett a bronzérem.

A döntőben aztán az a Vasas találkozott a Péccsel, amely a nyitónapon már megverte egyszer 24 ponttal mostani ellenfelét - egy csoportban szerepelt a két együttes. Az első félidőben gyakorlatilag végig vezetett a fővárosi gárda, de nagyobb előnyt nem tudtak kialakítani (30-40). A harmadik negyedben fordult a kocka: Godwin Omenaka és Balázs Bodó vezetésével előbb egyenlített, majd Kucsora Csaba duplájával fordított a mecsekaljai együttes a 24. perc végére (46-44). Hat ponttal megint meglépett a pasaréti alakulat, de büntetőkkel és Kucsora újabb duplájával újfent a Pécsnél volt az előny, mielőtt két triplával és egy 8-0-s futással fordított a Vasas, vezettek is az utolsó negyed előtt (54-60) - elképesztően hullámzó volt ekkor a mérkőzés.

A negyedik negyed elejét nagyon megnyomta a fővárosi gárda, 15 pontos előnyük volt már a 34. perc kezdetén (56-71), a Pécs azonban nem adta fel - Kucsora, Balázs és Bíró Levente kosaraival a 37. percre visszakapaszkodtak egészen 6 pontra (67-73). Az időkérés után jött ugyan egy hármas a Vasastól, de Kucsora egymaga dobott egy 7-0-s sorozatot, ezzel kettő pontra csökkentette a különbséget (74-76). Lewis Chester egy büntetőt dobott csak be a kettőből az utolsó percben, ám a végén leblokkolta a triplázni készülő Fülöp Zsombort. Ezzel győzött a Vasas Akadémia 77-74-re, így a pasarétiek lettek az országos bajnokok a junioroknál.

7. helyért
Soproni Sportiskola/A - Szolnoki Olaj KK 98-64 (23-15, 21-18, 28-21, 26-10)

Sopron: Papp 8, Polgárdy 22/12, Németh 17/9, Füzi 22/9, Werner 10.
Csere: Soós 6/3, Garab G. 2, Schaul 5, Nagy -, Horváth K. 3/3, Garab D. 3/3.

Szolnok: Frikker 5, Rudner 16, Mlcoch 3/3, Kiss 10, Taiwo 14.
Csere: Piukovics 4, Csák -, Hajdu 6, Vígh -, Anda 4, Kovács 2, Farkas -.

5. helyért
Szombathelyi Kosárlabda Akadémia - Budapesti Honvéd/A 91-69 (22-13, 23-15, 21-23, 25-18)

Szombathely: Németh Ba. 3/3, Horváth B. 12/6, Kozma 14/6, Kiss 3, Durázi 33/9.
Csere: Németh Be. 15, Horváth M. 1, Rónai 3/3, Körömi 2, Oláh -, Kovács B. -, Kovács M. 5/3.

Honvéd: Kerpel-Frónius 20/6, Weisz 7/3, Vincze 6, Schwarcz -, Matejovics 4.
Csere: Martinez 6, Bea 8, Steier 6, Mucza 10, Ruska 2, Földi -.