A Vasas és a Csata DSE a csoportelsők a serdülő lányoknál

Miskolcon lejátszották a serdülő lányok országos döntőjében a csoportmeccseket - a Vasas a Törekvés SE-vel, a Csata DSE pedig a Kecskeméttel játssza holnap az elődöntőt.

Az A-csoport mai nyitómeccse nem sok izgalmat tartogatott, a Csata DSE ellenfelei fölött áll egy szinttel (legalábbis a csoportban így volt), ez most is bizonyították, 36 ponttal győzték le a BEAC-Újbuda együttesét. A második összecsapás nagyon fontos volt a továbbjutás szempontjából, a Török Flóris - Törekvés SE az első negyedben épített ki egy 9 pontos előnyt az Atomerőmű KSC Szekszárd ellen, amit meg is tartottak a meccs végéig.

Ez azt jelentette, hogy a harmadik meccsen a Törekvés és a BEAC egymás ellen dönthette el a második hely sorsát. Haris Ildikó csapata, a BEAC-Újbuda nyerte az első két negyedet, 7 ponttal álltak jobban a nagyszünetben, a fordulás után azonban 5 egységet lecsípett ebből a Törekvés SE, a negyedik negyedet pedig 15-3-ra nyerték, így a találkozót és a második helyet is behúzták. Az utolsó mérkőzésen a Csata DSE újabb kiütéses győzelmet aratott, ezzel simán nyerték a négyest.

A-csoport

BEAC-Újbuda KA/A - Csata DSE 34-70 (7-18, 12-16, 10-23, 5-13)
Legjobb dobók: Nagyi 7, Szűcs 6, ill. Horváth 14, Angyal 14/6, Boros 12, Madár 10.

Atomerőmű KSC Szekszárd - Török Flóris - Törekvés SE/A 59-69 (12-21, 18-19, 16-14, 13-15)
Legjobb dobók: Vincze 27, Viszmeg 9/3, ill. Wentzel 20, Sváb 12/3, Dobos 10.

Török Flóris - Törekvés SE/A - BEAC-Újbuda KA/A 60-50 (11-13, 18-23, 16-11, 15-3)
Legjobb dobók: Sváb 13/6, Wentzel 12, Altmann 10/6, ill. Várszegi 14, Molnár 9, Nagyi 9.

Csata DSE - Atomerőmű KSC Szekszárd 105-43 (24-11, 36-6, 19-20, 28-6)
Legjobb dobók: Horváth 23, Madár 22, Angyal 19/3, ill. Vincze 20/3, Liszkai 12.

A csoport végeredménye

1. Csata DSE                                3gy - 0v
2. Török Flóris - Törekvés SE/A   2gy - 1v
3. BEAC-Újbuda KA/A                 1gy - 2v
4. Atomerőmű KSC Szekszárd     0gy - 3v

A B-csoportban a Kecskemét az első félidőben 5 pontos előnyre tett szert a DVTK ellen, amire rápakolt még 10-et a harmadik negyedben, így végül 13 ponttal győzni tudtak. A második találkozón a Vasas érvényesítette a papírformát, a Sopront nem kevesebb, mint 50 ponttal intézték el - ezzel a pasarétiek a Csata DSE-hez hasonlóan tükörsimán nyerték csoportjukat, a Kecskemét pedig szintén bejutott az elődöntőbe.

DVTK-ÉLKSK - Kecskeméti KA/A 48-61 (13-17, 12-13, 9-19, 14-12)
Legjobb dobók: Kecskés 12, Szegeczki 9, ill. Révész 16/3, Burján 11/3, Bakos 10/6

Vasas Akadémia/A - Soproni Darazsak Akadémia/A 93-43 (14-5, 30-12, 21-13, 28-13)
Legjobb dobók: Varga A. 18, Tóth 12, Kara 12, Szeles 12, ill. Karácsony 10, Varga S. 9.