A Vasas és a DKKA kezdte a legjobban a fiú serdülő döntőt

Debrecenben zajlik a serdülő országos döntő a fiúknál - az első napon a Vasas és a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia 2-2 győzelemmel kezdtek, így már most biztos, hogy mindkét együttes bejutott a szombati elődöntőbe.

Az A-csoportban az első napon a házigazda Debrecen a 28 pontos, 21 pattanós dupla-dupláig jutó Neuwirth Bence vezetésével győzött, elsősorban a 22-9-re megnyert harmadik negyedüknek köszönhetően. A másik találkozón több jobb egyéni teljesítmény is akadt, nem emelkedett ki ennyire 1-2 ember: a MAFC végül úgy nyert 23 ponttal a Zsíros Akadémia ellen, hogy az utolsó 10 percet hozták 21 pontos különbséggel, addig egy nagyon szoros mérkőzést vívott a két fővárosi együttes. A győztesnél a 20 pontos, 11 pattanós Párkányi Ádámot, illetve a 27 pontig jutó Szombati Tamást lehet elsősorban kiemelni, a túloldalon pedig a 24 egységig jutó Semmelveis Dániel, a 18 pontot elérő Papp Dávid, illetve a 13 pontja mellett 20 pattanót is begyűjtő Kolok Dávid voltak a legjobbak.

A-csoport

Debreceni Kosárlabda Akadémia - DSI - Soproni Sportiskola/A 79-51 (13-13, 27-19, 22-9, 17-10)
Legjobb dobók: Neuwirth 28, Stupek 10, ill. Csátaljai 19/3, Gászner 15.

MAFC Kosársuli/A - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 89-67 (12-16, 19-18, 22-18, 36-15)
Legjobb dobók: Szombati 27/9, Párkányi Párkányi 20, Herló 11/3, ill. Semmelveis 24, Papp 18/3, Kolok 13.

A B-csoportban 2-2 mérkőzést játszottak a csapatok. A Vasas két szűk győzelmet aratott - a Szombathely ellen az első két negyedet elvesztették, a félidőben 8 pontos hátrányban voltak, de a 25 pontos, 16 pattanós Radics Gerzson, illetve a 17 pontig jutó Schafarek Ármin vezetésével már a harmadik negyedben ledolgozták hátrányukat, végül 12 ponttal nyertek. A második meccsükön a Honvéd ellen minden negyedet megnyertek egy kicsit, így azt a mérkőzést 13 ponttal nyerték - újfent Radics Gerzson volt a legjobb 26 pontos, 9 pattanós teljesítményével, de kiemelhető a 15 pontig jutó Tittmann Boldizsár, illetve a 18 egységet szerző Balázs Előd is. A túloldalon a 22 pontos, 20 pattanós dupla-duplát jegyző Kármán Domonkos volt a legjobb - Erdei Márk, Tóth Márton és Kőszegi Adorján sem maradtak el tőle sokkal, de ez most nem ért győzelmet.

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia csapata volt a legmeggyőzőbb a nap folyamán - ők a Honvédet 43 pontos különbséggel ütötték ki úgy, hogy heten jutottak el 10 VAL-ig, és majdnem mindenki dobott pontot, majd 29 ponttal győzték le a Szombathelyt a 28 pontos Somlai-Kiss Máté, a 20 pontos, 12 pattanós dupla-duplát elérő Seyi, illetve a 16 pontos Csaba Péter vezérletével. A DKKA és a Vasas tehát 2-2 győzelemmel nyitott, így eldőlt, hogy mindketten ott lesznek a szombati elődöntőkben - holnap a csoport első helyéért játszanak majd egymással.

B-csoport

Vasas Akadémia/A - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia/A 76-64 (12-17, 20-23, 21-12, 23-12)
Legjobb dobók: Radics 25, Schafarek 17, Tittmann 11, ill. Sipos 13, Rédei 12, Kenéz 12.

Dávid Kornél KA/A - Budapesti Honvéd/A 100-57 (32-16, 22-21, 20-10, 26-10)
Legjobb dobók: Ág 18, Seyi 12, Somlai-Kiss 12, ill. Kármán 15/3, Tóth 10.

Vasas Akadémia/A - Budapesti Honvéd/A 93-80 (24-18, 25-20, 25-24, 19-18)
Legjobb dobók: Radics 26/3, Tittmann 15/6, Balázs 15/3, ill. Kármán 22, Erdei 18/6, Kőszegi 14.

Szombathelyi Kosárlabda Akadémia/A - Dávid Kornél KA/A 59-88 (24-28, 12-18, 18-19, 5-23)
Legjobb dobók: Kenéz 10, Gosztola 9, Sipos 9, ill. Somlai-Kiss 28, Seyi 20, Csaba 16.