A Vasas idegenben verte az EYBL címvédőjét!

Két győzelemmel kezdte az idei EYBL-t a Vasas, mely a friss A-divíziós Eb-ezüstérmesekkel felálló háromszoros címvédőt is elverte Rigában!

BS Riga (lett) - MKB Vasas Euroleasing Vasas (magyar) 40 - 62 (11-22, 6-11, 8-17, 12-15)

A "kis" Riga ellen nagyon magabiztosan kezdett Saeed Armaghani U17-es együttese, mely Bordács Soma nélkül volt kénytelen elutazni a lett fővárosba, ahol a tavalyi szuperdöntőn negyedik lett a pasaréti gárda. Bár Chester Lewis (16/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda) másfél hete kidőlt bokasérülés miatt, most edzés nélkül is parádésan kezdett, ahogy a szintén kisebb sérüléssel játszó Joel Nshimba is (12 pont, 4 lepattanó), mellettük pedig az a Rudner Gábor (9 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda) is hatékonyan játszott, aki vállsérülés miatt szintúgy két hete kidőlt. Gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott a magyar bajnok, mely az utolsó etapban már pihentette ászait az esti rangadóra, a slusszpoént a 15 éves Somogyi Ádám triplája jelentette a dudaszó előtt.

A Riga legjobb dobói: Dambenieks 20/3, Jansons 6, Bergmanis 5
A Vasas legjobb dobói: Lewis 16/6, Nshimba 12, Rudner 9/3

BS Riga DSN (lett, 1-1) - MKB Vasas Akadémia (magyar, 2-0) 49 - 52 (18-13, 12-19, 5-14, 14-6)

Az első negyedben még minden papírforma szerint alakult, az A-divíziós Európa-bajnokságon ezüstéremig jutó lett válogatott kezdőirányítója, Zoriks tarthatatlan volt és a másik válogatott hátvéd, Banga is szórta a pontokat, ám a második etapban (itt az alapszakaszban nyolc perc hosszú egy játékrész) nagyon bekeményített védekezésben a tavalyi felálláshoz képest a fehérvári Fülöp Bencét is nélkülöző Vasas, mely a nagyszünetben már előnnyel rendelkezett.

A fordulás után sem változott semmi, Rudner Gábor igazi vezér tudott lenni a pályán és Lewis is felnőtt Zorikshoz, a magyar U16-os aranyérmes pedig már kétszámjegyű előnnyel is vezetett a harmadik negyedben, ám törvényszerű volt, hogy a szűk rotációval operáló Armaghani-alakulat a pár órán belül lejátszott második meccs végén fáradni kezd, ám Steier Bence bedobta azt a kettest egy egységnyi vezetésnél 15 szekundummal a lefújás előtt, mellyel biztosította diadalát a Vasas, mely jelenleg vezeti az egész mezőnyt és holnap reggel 9:30-tól a szintén lett Ogre ellen folytatják, majd 14:00-tól az észt Tartu/Rock csapatával meccselnek.

A Riga legjobb dobói: Zoriks 18/12, Banga 11/3, Salmins 7/3
A Vasas legjobb dobói: Rudner 13, Lewis 12, Nshimba 10

Fotó Slide: Farkas Dávid - MKOSZ