A Vasas nyerte az U14-es országos bajnokságot is

A Vasas az U16-os, kadett országos bajnoki cím után két héttel az U14-es, tehát a serdülő korosztályban kiírt nyolcasdöntőt is megnyerte, miután a négy nap alatt lejátszott öt mérkőzésükön két 17 pontos siker volt a legszorosabb összecsapásuk. A döntőben a Debreceni Kosárlabda Akadémia együttesét verték, míg a bronzérmet a házigazda Szolnoki Sportiskola együttesét legyőzve a SZEDEÁK csapata nyerte. Lássuk, mi történt a csütörtöktől vasárnapig terjedő tornán!

Az első nap messze legszorosabb meccsét a hazai pályán játszó Szolnok és a ZTE játszotta egymással. A harmadik negyed után még 9 ponttal vezettek a magas szerkezettel játszó zalaegerszegiek, ám az utolsó 10 percet 18 ponttal nyerte az otthoni környezetben játszó alakulat, így ha nehezen is, de megnyerték a mérkőzést. A másik csoportban már ekkor eldőlt, hogy a Vasas és a Szeged játszik majd a két elődöntőben, miután előbbi a Szombathelyt 34, a MAFC-ot pedig 45 ponttal verte, míg a Tisza-parti együttes 28 és 29 egységgel volt jobb ennél a két alakulatnál.

SZEDEÁK/A - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia/A   87 - 59
 Vasas Akadémia/A - MAFC Kosársuli/A   93 - 48
 Debreceni Kosárlabda Akadémia - DSI - Zuglói Sasok 2000   87 - 44
 Szolnoki VSI/A - ZTE KK/A   68 - 59
 SZEDEÁK/A - MAFC Kosársuli/A   105 - 76
 Szombathelyi Kosárlabda Akadémia/A - Vasas Akadémia/A   67 - 101

A második nap első két meccsén eldőlt az elődöntők másik két résztvevője is, mivel a Debrecen és a Szolnok megverte a ZTE-t és a Zuglói Sasokat - az első nap ugyanezt megtették, csak fordított felállásban. A két csoportdöntőt a Vasas 17, míg a Debrecen 10 ponttal nyerte, így ők elkerülték egymást a döntőbe jutásért. Érdekesség, hogy a Zugló egy buzzer-hármassal verte a zalaegerszegieket, így megelőzték őket a csoportban - igaz, ez sokat nem jelentett, mint később kiderült.

4.    MAFC Kosársuli/A     0-3

Szombaton rendezték az 5-8. és az 1-4. helyért játszott első meccseket. Érdekesség, hogy a két, eddig a pontig nyeretlen alakulat, a ZTE és a MAFC nyerte az alsóházi találkozókat, így ők játszhattak vasárnap az ötödik helyért, a két csoportgyőztes azonban nem botlott az elődöntőben sem, nem sok kétség fért hozzá, hogy a két legjobb gárda jutott a fináléba.

Az 5-8. helyért:
 ZTE KK/A - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia/A   79 - 68
 Zuglói Sasok 2000 - MAFC Kosársuli/A   54 - 60

Az elődöntőben:
 Szolnoki VSI/A - Vasas Akadémia/A   54 - 71
 Debreceni Kosárlabda Akadémia - DSI - SZEDEÁK/A   76 - 63

Vasárnap a Sasok egy végig kiélezett mérkőzés legvégén egyetlen ponttal voltak jobbak a Szombathelynél, hiába dobhatott kétszer is a győzelemért a nyugat-magyarországi együttes az utolsó támadásban. A ZTE az első két nap mutatott gyengélkedés ellenére is megérdemelten húzta be az ötödik helyet. A bronzmeccsen a Szeged frissebb maradt, mint a házigazdák, így az első félidőben eldöntötték a harmadik hely sorsát. A döntőben szoros első félidőt követően a Vasas a vártnál simább sikert aratott - igaz, a különbség igazán a negyedik negyedben nőtt meg a két társaság között.