Alba-MAFC döntőt rendeznek a fiú kadettben

Alba-MAFC finálét rendeznek holnap a fiú kadett országos döntőben - előbbi a Vasast, utóbbi a Szolnokot győzte le az elődöntőben.

A két 5-8. helyért lejátszott keresztjáték-találkozó közül az elsőn az első félidőben a Szombathely akarata érvényesült, 5 ponttal vezettek a félidőben, de a fordulás után egyértelműen fölénybe került a Kovács Benedek Máté (29 pont, 15 pattanó) és Simó Bence (21 pont, 9 pattanó) vezette ZTE, amely végül nagyobb izgalmak nélkül, 10 ponttal győzött (62-72) - a túloldalon Friedl Kristóf (12 pont, 5 pattanó) és Sövegjártó Ábel György (7 pont, 10 pattanó, 3 szerzett labda) voltak a legjobbak.

A ZTE az ötödik helyért a Budapesti Honvéddal játszik majd, amely az első félidőben 12 pontos előnyt épített ki a Pécs ellen, és bár a mecsekaljaiak 4 pontra visszajöttek még a harmadik negyed közepén, onnantól kezdve magabiztos előnyt őrzött a fővárosi együttes, amely végül 86-73-ra győzött. A győztesnél a Valerio Bodon Vincent (22 pont, 7 pattanó), Kármán Domonkos (19 pont, 14 pattanó), Kopácsi Ákos (23 pont, 11 pattanó, 6 eladott labda) trió emelkedett ki, míg a Pécs legjobbjai Szentpáli Bence (12 pont, 8 pattanó), Balaskó Bertalan (11 pont) és Vanja Vukas (19 pont, 6 pattanó) voltak.

Az első elődöntőben a MAFC gyakorlatilag végig vezetett, de az első három negyed során nagyobb előny nem tudtak kialakítani a Szolnok ellen. A Tisza-parti gárda a harmadik felvonás végén és a negyedik elején állt jobban, de 45-43-as vezetésüket követően a MAFC futott egy 14-0-s szakaszt, ezzel el is döntötték az összecsapást (56-69). A győztesnél Kis Balázs Barnabás (26 pont, 18 pattanó), Pfandler Bence (12 pont, 11 pattanó, 6-6 eladott labda és kiharcolt fault), Limpek Balázs (14 pont, 10 pattanó) és Vantal András (6 pont, 5 pattanó, 6 kiharcolt fault, 4 gólpassz) voltak a legjobbak, míg a túloldalon Gilszki Erik (11 pont, 11 pattanó), Pallai Tamás (19 pont, 5-5 szerzett labda és kiharcolt fault), valamint Orbán Bendegúz (13 pont, 7 pattanó) töltötték be a húzóember szerepét.

A második elődöntőn az Alba megint nem hagyott sok kérdést - ezúttal az első negyed után 8, a második után 20, a harmadikat követően pedig 27 ponttal vezettek, végül tükörsimán hozták ezt a meccsüket is (86-49). A győztesnél Balsay Ádám (21 pont,8 kiharcolt fault), Lukács Norbert (21 pont), Somlai-Kiss Máté (17 pont), Sodiq Seyi Awogbemi (5 pont, 7 pattanó, 4 blokk) és Nagy Zsombor (8 pont, 7 pattanó) voltak a legjobbak, a túloldalon pedig egyedül Bartha Ákos (13 pont) érte el a 10 pontot és a 10 VAL-t.