Az Alba, a MAFC és a Vasas is elődöntőben a fiú kadettben

A tegnap továbbjutó Szolnok mellett ma a házigazda Alba, a Vasas és a MAFC biztosította helyét a holnapi elődöntőben a fiú kadett országos döntőn - Szolnok-MAFC és Alba-Vasas csatákat rendeznek a fináléba kerülésért.

A házigazda Alba mai két meccse is tükörsimán alakult. Először a MAFC-ot győzték le 43 ponttal (56-99), miután az első 10 percet is 20 egységgel vitték (10-30). A győztes legjobbjai Sodiq Seyi Awogbemi (15 pont, 14 pattanó), Nagy Zsombor (22 pont, 6 pattanó), Lukács Norbert (16 pont) és Balsay Ádám (10 pont, 8 gólpassz, 5 pattanó, 6 eladott labda) voltak - a túloldalon Vranek Máté (12 pont) volt a legeredményesebb. Az Alba aztán az utolsó mérkőzést játszotta ma, de ezen még nagyobb volt a különbség - az első negyedet "csak" 12 ponttal nyerték a hazaiak, akik végül 115-57-re győzték le a Budapesti Honvéd gárdáját. A székesfehérváriaknál ezúttal is kiválóan játszott Seyi Awogbemi (20 pont, 15 pattanó, 6 kiharcolt fault), Nagy (21 pont), Lukács (16 pont, 6 pattanó) és Balsay (19 pont, 5 pattanó) is, mellettük Kuttor Gergőt lehet még kiemelni (13 pont, 10 pattanó, 7 eladott labda). A túloldalon Valerio Bodon Vincent (20 pont, 9 kiharcolt fault) volt a leghasznosabb és a legeredményesebb is.

A MAFC jutott be a csoportelső Fehérvár mellett az elődöntőbe, ugyanis a tegnapi, Honvéd elleni sikerük mellett ők hozták a mai második találkozójukat a ZTE ellen - a végig szoros meccs utolsó negyedében a fővárosiak vezettek szinte végig, a zalaegerszegiek egyenlítettek két perccel a vége előtt, de Vantal András (24 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda) duplája meghozta a budapesti alakulat sikerét. Vantal mellett Kis Balázs Barnabás (8 pont, 17 pattanó), Pfandler Bence (10 pont, 9 pattanó) és Dormán Balázs (15 pont) voltak a győztes legjobbjai, míg a túloldalon Kovács Benedek Máté (26 pont, 14 pattanó) kiemelkedően jó volt, de csak Kovács Kristóf (19 pont, 5 pattanó) jutott el mellette 10 VAL-ig. A Honvéd egy sokkal simább meccsen verte korábban a ZTE-t (93-66) - igaz, a félidőben még egál volt az állás -, ez azonban nem ért továbbjutást nekik, hiszen a végén ők is kikaptak az Albától. A budapestiek legjobbja ezen a győztes meccsen az egészen brutális statisztikát gyártó Valerio Bodon Vincent (36 pont, 17 pattanó, 11 kiharcolt fault, 6 gólpassz, 5-5 szerzett és eladott labda) volt, és mellette Kármán Domonkos (25 pont, 7 pattanó) és Kopácsi Ákos (16 pont, 9 gólpassz, 6 eladott labda) is dicsérhetőek voltak, míg a ZTE-nél Kovács Benedek Máté (18 pont, 11 pattanó) és Borbély Marcell (17 pont) vitték a prímet.

4. ZTE KK   0gy-3v

A B-csoportban a Szolnok és a Pécs mérkőzése tét nélküli volt, hiszen a Tisza-partiak biztosan első, a mecsekaljai együttes pedig a negyedik helyen végzett a csoportban ettől a meccstől függetlenül. Az első és a harmadik negyedben nőtt ellenfele fölé a Pallai Tamás (15 pont), Gilszki Erik (12 pont, 9 pattanó) és Süli Zoltán (12 pont, 5 gólpassz) vezette csoportelső, ekkor döntötték el a maguk javára a meccset (67-56). A Pécsnél Szentpáli Bence (14 pont) és Váits Olivér (14 pont, 6 pattanó) voltak a legjobbak. A Vasas-Szombathely összecsapáson a második hely és az elődöntőbe jutás volt a tét. Szoros első félidő után a pasaréti alakulat 10 pontos fórt épített ki magának a harmadik felvonásban, amelyet még növelni is tudott a záró 10 perc során - bár a végén visszajött 6 pontra a Szombathely, nem volt esélyük a fordításra vagy az egyenlítésre (61-55). A győztesnél Bartha Ákos (11 pont, 15 pattanó), Vadász Adorján (15 pont, 6 pattanó) és Jenei Koppány (13 pont, 6-6 szerzett és eladott labda) voltak a legjobbak, míg a túloldalon Verasztó Péter (23 pont, 12 pattanó, 15 kiharcolt fault, 6 gólpassz, 8 eladott labda) kiemelkedett, mellette Kiss Csongor (12 pont) és Kenéz Csaba (11 pont) voltak még igazán hasznosak ezúttal.