Csata DSE - Zsíros Akadémia Kőbánya döntő az U14-es lányoknál

A nagy esélyes Csata DSE az utolsó negyedben biztosította be győzelmét a Sopron ellen, a Zsíros Akadémia Kőbánya pedig az utolsó percben győzte le a házigazda Győrt.

A hunbasket.hu beszámolója a mai napról:

A leány serdülő országos döntőben ma a keresztjáték küzdelmeire került sor.

Az 5-8. helyekért rendezett első találkozón a KSC Szekszárd a harmadik negyedet ugyan megnyerte 9 ponttal, a Vasas azonban az első félidőt is irányította, és a végjátékban sem forgott veszélyben a győzelme (70-59). A pasarétieknél Antal Fanni (19 pont, 8 pattanó) és Van Rijs Luca (15 pont, 7 gólpassz, 8 szerzett labda) emelkedtek ki, míg a túloldalon a Holcz Rebeka (24 pont, 8 pattanó, 4 szerzett és 6 eladott labda), Németh Lili (15 pont, 17 pattanó, 4 gólpassz, 6 eladott labda) duóról volt elmondható ugyanez. A második "alsóági" mérkőzésen a DVTK Akadémia a gyakorlatilag egál első félidő után ritmust váltott, és nagy arányú győzelmet aratott a Laczkó Sára (17 pont) vezette Kosárlabda Akadémia Pécssel szemben (79-58). A miskolciaknál a Márkusz Lilla (15 pont, 11 pattanó, 4-4 gólpassz és blokk), Kárpáti Réka (17 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz), Filep Dorina (18 pont, 15 pattanó, 4 szerzett labda) és Győrffi Anna Eliza (13 pont, 5 pattanó) négyes volt a legjobb.

Az első elődöntőben a Zsíros Akadémia Kőbánya a 18-12-re megnyert első negyedének köszönhetően szinte az egész mérkőzésen vezetett, és a végjátékra is 69-60-as előnnyel fordult. Itt a házigazda, Ferenczi Kata (20 pont, 7 pattanó, 4 blokk) és Milkovics Réka (17 pont, 6 pattanó) vezette Széchenyi KA Milkovics büntetőjével egyenlített (69-69). A találkozót aztán Mihaleszkó Anna Piroska (9 pont, 9 pattanó, 5 szerzett labda) három büntetője zárta, így nyert a több jó egyéni teljesítményre támaszkodó fővárosi együttes (72-69). A második elődöntőben a Csata DSE a Sopronnal csapott össze, és három negyedig nagyon megszenvedett ellenfelével a legnagyobb esélyes, a záró 10 percet azonban 23-14-re nyerte, a meccset pedig végül 16 ponttal húzta be (62-46). A budapesti együttesnél Lengyel Boróka (11 pont, 7 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Farkas Szonja (13 pont, 8 pattanó) és Toman Petra (11 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett labda) voltak a leghasznosabbak, míg a soproniaknál a 10 pattanóig jutó Deák Kíra, valamint Berki Georgina (7 pont, 9 pattanó), a legeredményesebb pedig Pfeiffer Virág Angyalka (13 pont, 5 pattanó, 6 szerzett labda).