EYOF: A lányok győzelemmel, a fiúk vereséggel kezdtek

Elkezdődtek a kosármeccsek az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon - a magyar lányok egy hullámzó meccsen, de gyakorlatilag végig vezetve verték Németországot, míg a fiúk kikaptak a törököktől.

Fiúk, B-csoport, 1. forduló
Magyarország (0-1) - Törökország (1-0) 64-96 (9-25, 17-28, 21-22, 17-21)

Magyarország: Pallai 5, Kovács 16/3, Fekete 6, Kopácsi 4, Balsay 6/3.
Csere: Filipovity 9, Kármán 4, Lukács 4, Kiss 2, Dokmanovic 6, Pintér 2, Verasztó -.

A törökök legjobb dobói: Kirciman 20/3, Karabilen 14/3, Kurtuldum 12, Cete 12.

A meccs teljes statisztikája

Az 5. percben még csak 8-7-re vezetettek a törökök, aztán a negyed hátralévő részét 17-2-re hozták, és a második felvonást is egy 7-0-val kezdték, itt gyakorlatilag el is dőlt az összecsapás (9-32). A második félidőben már kiegyenlített játék folyt a pályán, de a félholdasok az első 20 perc során eldöntötték a meccs sorsát, így végül 32 ponttal, 96-64-re győztek.

Lányok, A-csoport, 1. forduló
Magyarország (1-0) - Németország (0-1) 60-45 (18-8, 12-20, 14-4, 16-13)

Magyarország: Angyal 10, Wentzel 10, Mányoky 4, Varga 7, Budácsik 6.
Csere: Boros 7/3, Tóth -, Szirony 7/3, Madár 2, Dombai 7, Vári -.

A németek legjobb dobói: Gaba 13, Förner 8/3, Rosemeyer 8/3

Nagyon fordulatos összecsapást játszottak a lányok a németekkel. Az első negyed második felében Dombai Réka és Mányoky Réka vezetésével léptünk meg 10 ponttal (18-8), és ez a 10 pont megvolt még a 16. perc végén is (25-15), de védekezésben elszúrták a mieink az első félidő utolsó 4 percét, így két pontra közelítettek a németek a nagyszünetig (30-28). A fordulás után főleg hátul kaptuk össze magunkat, hiszen összesen 4 egységet szerzett Németország a harmadik 10 perc során - mi Wentzel Nóra és főleg Angyal Barbara kosaraival 12 ponttal léptünk meg a záró játékrész előtt (44-32). Az utolsó negyed közepére a németek megint visszajöttek a meccsbe, csak három pont volt a differencia a mieink javára (46-43), ám Szirony Dorina és Wentzel pillanatok alatt 10 pont fölé növelték a magyar válogatott előnyét, és ezzel el is dőlt az összecsapás, 60-45-re győzött Mészárosné Kovács Andrea együttese.