Falco-Pécs és MAFC-Vasas elődöntők az U20-as fináléban

Ma lejátszották a Morgen Ferdinánd U20-as bajnokság országos döntőjében a negyeddöntőket - a holnapi elődöntőkben a Falco a Péccsel, a MAFC pedig a Vasassal csap majd össze.

Az első meccsen a Honvéd kezdett jobban, 8 ponttal is vezettek (14-22), ráadásul Perák Denis nagyot esett az egyik ziccerénél, ki is vált a játékból végleg, a Falco azonban ettől függetlenül fokozatosan kezdték átvenni a meccs irányítását. Előbb a negyed végére visszajöttek ellenfelükre (21-24), majd a második játékrészben már inkább az ő akaratuk érvényesült, és a nagyszünetben már ők álltak jobban (43-40). A fordulás után sem tudott fordítani a Honvéd, a 28. percre pedig megvolt a 10 pontos előny is a Falco oldalán. A záró 10 percben egyszer visszajött 5 pontra a fővárosi gárda, de nem volt esélyük átvenni a vezetést - a Kozma Gergő (19 pont), Kovács Bence (16 pont, 5 pattanó), Dancsecs András (17 pont), Kiss Mihály (11 pont, 7 pattanó) és Hódi Patrik (12 pont) vezette Szombathely 82-68-ra győzött végül. A túloldalon Szalay Ákos volt a legjobb (17 pont, 6 gólpassz, 8 kiharcolt fault, 4-4 pattanó, szerzett és eladott labda).

A második negyeddöntőn a Pécs Demeter Attila (8 pont, 16 pattanó, 5 szerzett labda, 8 kiharcolt fault) vezetésével az első negyed második felében meglépett a DEAC-tól (18-9), és már 13 ponttal is vezettek a második felvonásban (30-17). Innen jött vissza 5 pontra a félidőre Kozák Márton (20 pont, 7 kiharcolt fault, 6 gólpassz, 5-5 pattanó és szerzett labda, 9 eladott labda) és Opre Roland (13 pont, 12 pattanó) vezette hajdúsági együttes (32-27), de a vezetést átvenni nem tudták. 40-39 után egy 7-0-lal zárta le a mecsekaljai alakulat a harmadik negyedet, majd egy 11-2-vel kezdték a záró 10 percet, itt lényegében eldőlt a találkozó. 58-40 után egy 10-0-val zárta a meccset a DEAC, de ezzel is csak kozmetikázni tudtak az eredményen (58-50), a Pécs jutott tovább a Falco elleni elődöntőbe.

A harmadik negyeddöntő hozta a nap legszorosabb csatáját. A MAFC és az MTK Törökbálint sem tudott meglépni a másiktól az első 20 perc során, gyakorlatilag egyetlen pillanatra sem volt nagyobb a különbség egy kosárnál (36-35). A fordulás után a MAFC nyitott egy 4-6 pontos differenciát a maga javára, amit jó ideig őrzött is, de Szarvas Gábor csapata a 38. percben Horváth Kristóf (28 pont, 9 kiharcolt fault) három büntetőjével átvette a vezetést (67-69). Kucsora Csaba (17 pont, 7 kiharcolt fault) azonban egyenlített, Molnár Marcell (31 pont, 6 kiharcolt fault) 5 pontot szerzett zsinórban, innen pedig már nem tudott fordítani az MTK, 78-74-re győzött a MAFC. A győztesnél a két említett mellett Pápai Máté (15 pont, 11 pattanó, 3 blokk) és Bordács Soma (11 pont, 17 pattanó, 2 blokk) voltak a húzóemberek, míg a túloldalon Horváth mellett Boinitzer Dávid (17 pont, 14 pattanó, 6 kiharcolt fault) és Mohay Péter (15 pont, 6 pattanó, 3 szerzett labda) voltak a legjobbak.

A nap zárómeccsén a Vasas a TF együttesével nézett farkasszemet. Az első negyed második fele a TF-é volt, ekkor 9 pontos előnyt épített ki magának Merim Mehmedovics legénysége (16-25). A második negyedben a pasarétiek leginkább Garamvölgyi Ákos (29 pont, 10 pattanó, 7 kiharcolt fault) révén megpróbálták eltüntetni a különbséget, de a Perényi Domonkos (15 pont), Szabó Domokos (14 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz, 8 eladott labda) és Buzás Bence (11 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 6 eladott labda) vezette TF szépen tartotta előnyét 5-6 pont környékén, a félidőben 3 egység volt a fórjuk (38-41). A fordulás után Garamvölgyi és Kozma Norbert (11 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda) révén megvolt a fordítás a Vasasnak, de a negyed első felében még inkább a TF játszott előnyben, ez fordult meg a felvonás második felére, és Bencsik Barnabás hármasával a piros-kékek várhatták 3 pontos előnyből a záró szakaszt (60-57). A negyedik negyedet aztán többek között Andrássy Géza (13 pont, 9 pattanó) kosarainak köszönhetően egy 9-0-lal kezdte a Vasas, és itt el is dőlt a mérkőzés. A pasaréti gárda nem engedte már közel magához ellenfelét, 80-72-re győzött, így ők lesznek a MAFC ellenfelei holnap a második elődöntőben.