Fiú Kadett Döntő: A Pécs és a Vasas jutott a fináléba

A keresztjátékkal folytatódott a Sopronban rendezett Nemzeti Fiú Kadett Országos Döntő szombaton, lássuk a párosításokat!

A hunbasket.hu tudósítása:

A két középső negyedben gálázott a Szolnok

A harmadik játéknapot a Kaposvár és a Szolnok találkozója nyitotta, a mérkőzés győztese az ötödik, míg a vesztes a hetedik helyért szállhat harcba holnap. A találkozó első negyedében fej-fej mellett haladtak a csapatok, a somogyiakat a már megszokott Paár – Cohill duó húzta, míg a Tisza-partiak legjobbja – szintén nem először a torna folyamán – Sebők András volt. Paár tempója zárta az első etapot, amelyet ezzel a kosárral „vitt el” kettő ponttal a Kaposvár (20-18). A folytatásban rendesen meglódult a Szolnok, Fodor és Gémes jóvoltából egy 14-2-s rohanással kezdték a negyedet Gaál Róbert tanítványai – el is léptek gyorsan tíz ponttal, beragadt a kaposvári együttes (22-32). Semmi nem akart összejönni ebben a szakaszban Fehér Iván tanítványainak, ezt jól jelzi a 24-4-es negyedbéli végeredmény is (24-42).

A nagyszünet sem hozott érdemi változást a somogyiak játékába, a Gaál-legénység azonban lendületben maradt. Sebők és Gémes mellé időnként Arabo is bekapcsolódott a pontszerzésbe – 32-10-re nyerte ezt az etapot a Szolnok, ami azt jelentette, hogy a két középső negyedben 56-14 arányban múlták felül ellenfelüket a Tisza-partiak. A zárónegyed ennek megfelelően formalitás volt, egyik csapat sem erőltette már a játékot – a Szolnok a tegnapi, MAFC elleni 45-84-es vereség után éppen ilyen arányban győzte le a Kaposvári KK-t, így Sebőkék játszhatnak vasárnap az ötödik helyért.

Kaposvári KK – Szolnoki Sportcentrum 45-84 (20-18, 4-24, 10-32, 11-10)

Nagy hátrányból állt fel a Sopron, de a Debrecen örülhetett a végén

Igazi „kelet-nyugat” derbivel folytatódott a torna, Debrecen – Sopron találkozót rendeztek ugyanis, a győztes itt is az ötödik helyért szállhat majd harcba vasárnap. Madar és Papy triplái révén gyors 6-0-lal kezdett a hajdúsági együttes, és a jó kezdés az egész negyedre hatással volt – Turcsik és Lovas is betaláltak kintről, a debreceniek pedig 23-12-re nyerték az első tíz percet. A kisszünet után is megmaradt Erdei Ádám legénységének lendülete, Lovas újabb hármasával már 36-18-ra léptek el. Ez az előny a félidő hátralévő részében ki is tartott, hála Kalassai két újabb távoli találatának – a pontosabban célzó Debrecen simán vezetett húsz perc játékot követően (49-30).

A fordulás után azonban percekig képtelen volt a kosárba találni az Erdei-legénység, a soproniak pedig egy 10-0-s etappal jelezték, hogy még nem mondtak le a győzelemről. Egészen 54-48-ig feljöttek Hajnalék, de Lovas „eloltotta a tüzet” kosaraival, 11 pont előnye maradt a hajdúságiaknak a záró felvonásra (65-54). Főként Vámosi volt elemében, tovább faragta hátrányát a soproni együttes. 71-69-ig sikerült a zárkózás ezúttal, de az egyenlítés nem jött össze. Továbbra is szívósan küzdött Sterbenz László csapata, és többszöri próbálkozás után 78-78-nál sikerült is végre utolérnie ellenfelét – Kalassai azonban egyből be is szórt egy triplát, Csendes egy duplával felelt erre. Több mezőnykosárra már nem volt ideje a Sopronnak, a Debrecen büntetőkkel biztosította be helyét az ötödik helyért vívott csatában – ellenfelük a Szolnok lesz vasárnap.

Debreceni Kosárlabda Akadémia – Soproni Sportiskola 84-80 (23-13, 26-18, 16-24, 19-26)

A végjáték a pécsieké lett, ők az első döntősök

Elérkeztünk az elődöntőkhöz, elsőként a Zsíros Akadémia Kőbánya csapott össze a Pécsi Kosárlabda Akadémia együttesével. Hajdu és Kazy triplaváltásával vette kezdetét a találkozó, majd Kazy emelte a tétet, és még két távolit beszórt. Bánfi is követte példáját, hamar meglépett ellenfelétől a mecsekaljai gárda (4-14). Potyogtak a kosarak a negyedben, Hajdu és Bánfi is elemében volt – a jobb kezdésnek köszönhetően a pécsiek húzták be a játékrészt (22-29). A második etapban igyekezett őrizni vezetését Branislav Jemc csapata, szinte végi 5-10 pont körüli fórban voltak a baranyaiak. A negyed vége azonban a kőbányaiaké lett, Vámos és Hajdu találataival négy pontra jöttek fel a fővárosiak (43-47).

A megkezdett felzárkózást folytatták Varga István fiai, bár Pifkó ziccerével volt, hogy újra ellépett nyolccal a Pécs. 46-54 után egy 16-4-es futással már a Kőbányánál volt az előny, lefagyott az etap közepén a mecsekaljai csapat – a negyed végül 68-68-as döntetlennel ért véget. A zááró felvonás első perceiben még inkább az történt a pályán, amit a fővárosiak akartak, 81-74-ig tornázták fel előnyüket. Ekkor azonban teljesen megálltak mind támadásban, mind védekezésben – az utolsó perchez érve Bánfi egyenlített, majd ugyanő dobta a pécsi vezetést jelentő kosarat is, ami gyakorlatilag győztes dobásnak is beillett – a mérkőzés utolsó három percében a kőbányaiak nem szereztek pontot, ellenfelük viszont 13-at is, így a baranyai együttes az első döntős a tornán.

Zsíros Akadémia Kőbánya – Pécsi Kosárlabda Akadémia 81-87 (22-20, 21-18, 25-21, 13-19)

Egy félidőt bírt a MAFC, a Vasas a másik döntős

A másik elődöntő egy fővárosi rangadó volt, hiszen a MAFC nézett farkasszemet a Vasas gárdájával. A MAFC kapta el jobban a rajtot, Réti triplájával 15-9-re vezettek Világos András tanítványai. Ennél jobban azonban nem tudtak ellépni a piros-feketék, mindenre volt válasza a pasarétieknek – olyannyira, hogy előbb Kiss hárompontosával 22-22-nél utolérték ellenfelüket, majd Bartha büntetőjével a negyedet is megnyerték Harald Stein fiai (22-23). A folytatásban percekig fej-fej mellett haladtak a felek, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Tóth ziccerével zárult a félidő, fordított, és szűken vezetett a MAFC a nagyszünethez érve (43-40).

A fordulás után egy másik Vasas jött ki az öltözőből, szívós védekezéssel alig-alig engedtek tiszta dobóhelyzetet a Világos-legénységnek Bartháék. Mindösszesen hat pontot tudott ebben a szakaszban szerezni a MAFC, így nem csoda, hogy félidei vezetésük elillant, és az utolsó játékrésznek tízpontos gödörből kellett nekivágniuk (49-59). Remekül őrizte azonban vezetését a pasaréti együttes, nemhogy tízen belülre nem tudott kerülni a Világos-legénység, de még nőtt is a differencia a felek között. Lakatos kosarával már húszra hízott a Vasas előnye, a végére pedig meg is haladta azt – egy félidőt bírt a MAFC, utána ellenfelük akarata érvényesült a találkozón, ezzel pedig eldőlt, hogy Pécs – Vasas finálét rendeznek vasárnap, a bronzért pedig a MAFC és a Kőbánya mérkőzhet.

MAFC – Vasas Akadémia 62-86 (22-23, 21-17, 6-19, 13-27)