Középiskolás VB: 6. helyezett az NLG!

Az előkelő 6. helyet szerezte meg a ciprusi, 25. Középiskolás Kosárlabda Világbajnokságon a fiú mezőnyben szereplő szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium gárdája. Váradiné Szarka Ildikó, Svajda Gábor, és Németh Attila tanítványai az előzetes elvárásokat messze túlteljesítve, a 6. helyen végzett. A csoportküzdelmeket veretlenül megvívó fiúknak kijár a dícséret, még akkor is, ha a folytatásban nem tudtak mérkőzést nyerni.

Magyarország – Franciaország 55-64 (18-14, 14-15, 16-14, 7-21)

A részletes statisztikáért kattints az eredményre!

A magyar pontszerzők: Golomán 21, Zrinyi 13, Popgyákunik 9, Németh 7/3, Bereczki, Galambos 2-2, Kozma 1

Az első tíz percben centerpárosunk, Golomán György és Zrinyi Viktor pontjainak köszönhetően minimális előnyre tett szert együttesünk. A negyed közepén kialakult 4-6 pontos differencia állandósulni látszott. A második negyedet jól kezdték a fiúk, Németh triplája már hét egységre növelte előnyüket, a franciák azonban alig több mint egy perc alatt 6-0-ás rohamot vágtak ki, Váradiné Szarka Ildikó időkéréshez folyamadott játékunk rendezése érdekében. (22-20) Két és fél perc telt el magyar pont nélkül, mire Popgyákunik büntetőből betalált. Golomán ziccerét a helyére beálló Németh Armand fejelte meg egy gól jó plusz egyes akcióval. Csapatunk visszaverte a franciák egyenlítési kísérletét, sőt közel négy percig tartották őket szerzett pont nélkül, s az addigi legnagyobb különbséget alakították ki. (28-20) Ellenfelünk hadilábon állt a személyi hibákkal, melynek mi csak örülhettünk, hisz a fiúk jól büntetőztek, melyeknek hála folyamatosan növelték fórjukat. Galambos sikeres büntetői már tíz pontos előnyt hoztak az NLG számára. (32-22) Azonban három percnyi rövidzárlat, pontnélküliség elégnek bizonyult ahhoz, hogy a gallok ismét vérszemet kapjanak, a félidőre három pontra jöttek fel. (32-29)

A félidei statisztikákat böngészve leginkább az ötlött szembe, hogy a franciák az mieink eladott labdáiból éltek. Ugyanis amíg ők 11, addig mi 17 eladott labdát vétettünk, így hiába nyertük a lepattanócsatát húsz perc alatt 28-15-re, a gallok 12-vel többször próbálkozhattak mezőnyből, mint mi. Csapatunkban Zrinyi (9 pont, 6 lepattanó), Golomán (8 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 blokk), és Németh (7 pont) vitték a prímet.

A nagyszünet jót tett a magyar srácoknak, ismét kemény védekezéssel találták szembe magukat a franciák, s több mint két percen át képtelenek voltak a gyűrűbe találni. Eközben a mieink hét pontos előnyre tettek szert. (38-31) Nem telt bele egy perc, kaptunk egy triplát és egy vesztett labda utáni ziccert, s villámgyorsan a nyakunkra este a franciák, sőt egy újabb tripla – kettes kombinációval a mérkőzésen először vezettek! (39-41) Váradiné Szarka Ildikó időt kért. A franciák szerencsére nem lógtak meg tőlünk, amellett, hogy az eladott labdáink száma nem akart csökkenni. Golomán és Zrinyi kosarai azonban ismét a magyar gárdát juttatták vezetéshez. (48-43) Ellenfelünk 6-0-ás futással kezdte a záró etapot, mellyel átvette a vezetést, szerencsénkre a két perces kosárcsendünket Golomán a legjobbkor törte meg. (50-49) El tudtuk volna viselni, ha Verdavoir nem szerez több kosarat, de sajnos két triplájának köszöhetően a gallok fordulhattak előnnyel a mérkőzés utolsó öt percére. (50-55) Előnyük tudatában a franciák váltottak magabiztos fokozatba, s egy újabb futással (8-0) már hét ponttal mentek, és alig négy perce maradt fiainknak a fordításra. (50-57) Popgyákunik négy és fél perc elteltével írt újabb magyar pontot a táblára, azonban az ellen nem jött közelebb. (52-59) Hiába próbáltak meg mindent a srácok, a lendületbe jövő galloknak mindig akadt válaszuk, s negyedik negyedbeli játékuknak köszönhetően megérdemelten nyertek.

A vereség azt jelentette, hogy csapatunk a 6. helyen végzett, mely messze felülmúlja az előzetes várakozásokat.

Érdekességek a statisztikából:

Mezőnymutató: 31,7% (20/63) - 38,2% (29/76)

Hárompontosok: 7,7% (1/13) - 31,6% (6/19)

Büntetők: 66,7% (14/21) - 0/0

Lepattanók (védő/támadó): 48 (31/17) - 43 (27/16)

Gólpasszok: 11-16

Eladott labdák: 30 - 26

Szerzett labdák: 13 - 20

Blokkok: 5 - 1

Pontok eladott labdákból: 13 - 25

Pontok a festékből: 28 - 46

A kezdő5.hu teljes stábja gratulál az edzőknek, játékosoknak egyaránt a kiváló helyezéshez, elvégzett munkához!