Leány junior döntő: A Csata és a DVTK a másik két elődöntős

A házigazda a Vasas, míg a (félig) címvédő Csata a Pécs ellenfele lesz a holnapi elődöntőkben.

A hunbasket.hu összefoglalója:

A mai napon lejátszották a csoportmérkőzések második napját, így fény derült az elődöntők és az 5-8. helyért vívandó csaták résztvevőinek kilétére.

Az A csoport első mai meccsén a Kecskemét és a Csata csapott össze. Az első percekben sokat kapkodott a két együttes, de a fővárosiak nyugodtak meg hamarabb, egy 10-0-s szakasszal 18 pontos fórba kerültek az első negyed végére (8-26). A második 10 percet is 8-1-gyel kezdte Tursics Krisztián gárdája, és mivel ezt a negyedet is 18 ponttal nyerte, így a félidőre el is dőlt a találkozó (19-55). A fordulás után a Burján (12 pont, 10 eladott labda) vezette Kecskemétnek jól sikerült a harmadik negyed, de a záró 10 percben megint hengerelt a Mányoky (10 pont, 13 gólpassz, 6 szerzett labda) és Horváth (14 pont, 8 pattanó, 4 szerzett labda) vezette budapesti alakulat, amely végül 63 pontos sikert aratott (38-101).

A továbbjutásról, illetve arról döntött a házigazda DVTK Akadémia és Széchenyi Kosárlabda Akadémia találkozója, hogy kérdés lesz-e még az utolsó két összecsapáson az elődöntős helyek sorsa. A miskolciak parádésan védekeztek az első negyedben, teljesen megakasztották a győriek támadójátékát, így a Halász (22 pont), Kiss (18 pont, 16 pattanó) duó vezetésével komoly, 18 pontos előnyt építettek ki maguknak (27-9). A folytatásban a Győr lassan, de fokozatosan közelítette ellenfelét, ráadásul a DVTK vezetőedzőjét két technikaival kiállították az első félidő végén. A Takács (18 pont) és Biczó (17 pont, 11 pattanó) vezette vendégek a záró felvonásban már öt pontra is feljöttek ellenfelükre (63-58). Itt aztán egy időkérés, majd a végjátékban Kiss pontjai átsegítették a holtponton a Diósgyőrt, amely 73-67-re győzött, így bejutott a holnapi elődöntőbe.

A Széchenyi KA és a Kecskemét a harmadik hely sorsáról döntött. A kecskemétiek kezdtek jobban, Révész (13 pont, 6 pattanó) és Burján (17 pont, 7 pattanó) vezette csapatuk az első 15 percben egyértelműen a kezében tartotta a mérkőzést, és a nagyszünetben 6 ponttal vezetett (30-36). A fordulás után nagyot változott a játék összképe, hiszen a Rácz (15 pont, 7 pattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz) és Baffy (13 pont, 12 pattanó) vezette Győr magához ragadta a kezdeményezést, védekezésben nagyon összekapta magát, és 17-5-ös negyedével fordított is (47-41) - az is hozzátartozik a történethez, hogy Révész térdsérülést szenvedett, nem tudta folytatni a játékot. Az utolsó negyedben nagy csata folyt a pályán, de a Széchenyi KA szinte végig magánál tartotta az előnyt, és végül 5 ponttal győzött (60-55).

A Csata DSE és a DVTK Akadémia a csoportelsőségről döntöttek a nap záró találkozóján. A fővárosiak jobban kezdték a mérkőzést, de nem tudták megtörni a vendéglátót, amely látótávolságon belül maradt az első negyedben (22-14) és a második nagy részében is, a félidőben is 14 ponttal vezettek az Angyal Barbara (18 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vezette vendégek (43-29). A fordulás után még jobban rákapcsoltak a hazaiak, illetve a játék küzdő, védekező jellege dominált, amellyel két pontot lefaragott ugyan a DVTK Akadémia (55-43), de a végjátékban nem tudta még jobban megnehezíteni a Csata dolgát, 18 ponttal nyertek végül a budapestiek (70-52).

4. Kecskeméti KC   0-3 (147-224, -77)

A B csoportban már nem volt kérdés az első nap után, hogy a Vasas és a Pécs jut be az elődöntőbe, a kvartett pontos végeredménye volt csak tisztázatlan.

Az első találkozón a BEAC-Újbuda és a Sopron találkozott egymással, és Zana (20 pont, 8 pattanó) révén jobban kezdtek a fővárosiak - az első negyed elején szerzett 8 pontos fórjukat vitték végig az első felvonás során (16-22), de Varga (27 pont) révén közelítette ellenfelét a nyugat-magyarországi együttes. Nem sokkal később megint 9 ponttal állt jobban a BEAc, és a harmadik negyedben is ugyanez volt a forgatókönyv - előbb felzárkózott a Sopron, majd ellépett a BEAC. Az utolsó játékrész egy pontján már csak egyetlen pont volt a differencia a két fél között (51-52), de az izgalmas hajrát Horváth Bianka pontosabban játszó lányai nyerték (57-64), így ők zártak a harmadik, a Darazsak pedig a negyedik helyen a csoportban.

A másik találkozón a Vasas Akadémia és a PEAC-KA Pécs az első helyről döntöttek egymás között. A pasarétiek a tegnap látott magabiztossággal kezdtek, 11-2-re vezettek pár perc után, és az első negyedben nem volt ellenszer rájuk, 23 ponttal hozták ezt a szakaszt (32-9). A második felvonásban olyan történt, ami az idei nyolcasdöntőn még nem: a Vasas elvesztett egy 10 perces periódust a Szücs (17 pont, 14 eladott labda) vezette mecsekaljaiakkal szemben (44-27). A nagyszünet aztán rendezte sorait a Vasas, előbb támadásban, aztán az utolsó 10 perc során védekezésben is feljavultak, így végül kétség sem férhetett a fővárosaiak sikeréhez (89-47). A győztes legjobbja Varga Alíz volt (20 pont, 7 pattanó).