Megyeri Tigrisek: Sikeres szereplés a X. Lampe Challenge-n

2014. május 23-25. között Stockholmban került megrendezésre a X. Lampe Challenge elnevezésű kosárlabda torna, melyen kilenc ország 94 csapata vett részt, köztük a Megyeri Tigrisek u14-es fiú csapata is.

Az országos bajnokságban 13. helyen záró, a döntőről épphogy lecsúszó gárda ezúttal Svédországban próbált szerencsét. Az u14-es korosztályba 24 csapat nevezett, ebből a magyar csapattal együtt 12 került az úgynevezett ELIT, a másik 12 pedig a nyílt bajnokságba.

A sorsolás szeszélye folytán a Tigrisek az A-csoportba kaptak besorolást a Jämtland Basket (svéd) és az idei EYBL-ben harmadikként záró DSN Riga (lett) mellé. A csoport első meccsén némi meglepetésre 74-32-re nyertek a svédek a lettek ellen, így a svédek elleni mérkőzés az újpesti csapat számára létkérdés volt a négy közé jutás miatt.

A fizikálisan erősebb svédeknek az első félidőben nem nagyon ízlett az egész pályás letámadás, illetve a gyors passzos játék. Ennek köszönhetően az első félidő három pontos magyar előnnyel zárult. A második félidőben az ellenfél védekezést váltott és elkezdett zónázni (ami a versenykiírás szerint nem szabályos), ehhez pedig asszisztált a zsűri elnök és a játékvezető is!

A betöréseink rendre elhaltak, a külső dobásokból pedig nem sikerült betalálni, így a második félidőt 20 ponttal nyerték a svédek és végeztek a csoport élén. Magyar részről 14 pont, 16 lepattanóval Csontos Ábel lett az MVP.

Következhetett a Riga elleni mérkőzés, ahol a csoport második helye és a nyolc közé jutás volt a tét. Továbbra is az egész pályán űzték a Tigrisek az ellenfelet, akik a második negyed közepére elfáradtak. Az újpestiek a 12. és 19. perc között egy 17-0-s futással megnyugtató előnybe kerültek, s végül 68-49-re megnyerték a mérkőzést. A mérkőzés MVP-je Szabó Krisztián lett 15 ponttal, 11 szervett labdával és 6 kiharcolt falttal.

A helyosztókon tehát az 5-8. helyért küzdött tovább a Megyeri Tigrisek csapata, ahol először a Helsingborggal csapott össze. Ugyan a svédek klasszisát, Perssont a magyaroknak sem sikerült megállítani. 29/15-ös mutatójával a mezőny legjobbja volt. Azonban ezt az extra teljesítmény a Tigrisek csapatjátékkal tudták kompenzálni (20 gólpassz!)! A mérkőzést végül 58-52-re a Megyeri Tigrisek nyerték, s így ők játszhattak az ötödik helyért. Az MVP ismét Csontos Ábel lett, 22 pontot és 17 lepattanót gyűjtve.

Az ötödik helyért vívott mérkőzésen a Norrköping Dolphins volt az ellenfél. Az előző napi három mérkőzést követően rendkívül fáradtak voltak a fiúk, de ugyanez igaz volt az ellenfélre is. Mindkét oldalon kihagyott ziccerek sora jellemezte a játékot. Ezt jól mutatja a 11-9-es félidei eredmény is. A második játékrészre kicsit összeszedték magukat a Tigrisek, és a végjátékot 9-0-ra megnyerve behúzták a meccset. A mérkőzés MVP-je a csapat irányítója, Tudja Dominik lett.

Páli Gábor edző értékelése:

A tavalyi kadet negyedik hely után a serdülők idén az ötödik helyen végeztek! Rendkívül hasznos tornán vagyunk túl, ahol játékosaink értékes tapasztalatokkal gazdagodtak. Sajnálom az első mérkőzést, mert akár még az első helyért is játszhattunk volna… 3-4 játékosom volt képes a sorozatos extra teljesítményre, mellettük pedig mindig volt még egy-két gyerek, aki képes volt lendíteni a csapat szekerén.