Mindkét csoportban hármas holtverseny a kadett fiúknál

Vasas - Debrecen és Nyíregyháza - Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia elődöntőket rendeznek az U16-os fiúk országos döntőjében.

A tegnapi nap után az A-csoport játszott ezúttal négy mérkőzést az U16-os fiúk debreceni országos döntőjében. Az első két találkozó borzasztóan sima lett, miután a házigazda az első és főleg a harmadik negyedben sokkal jobban játszott a Honvédnél, 28 ponttal nyertek Ráthony Tamás tanítványai, míg a tegnap pont a Debrecentől vereséget szenvedő Nyíregyháza a 38 ponttal és 16 kiharcolt faulttal végző Vaskó György vezetésével kerek 30 ponttal bizonyult jobbnak a Szedeáknál - ők a középső két negyedben döntötték el a meccset.

A Nyíregyháza aztán elég simán verte a Honvédet is, a fordulás után eldöntötték a találkozó sorsát - 10 perccel a vége előtt 24 ponttal álltak jobban, végül 18-cal nyertek. Ezzel eldőlt, hogy a nyírségiek bejutottak az elődöntőbe, mert hármas holtversennyel +22-es pontkülönbséggel zárnak ebben a minitabellán (és meg is nyerik a csoportot), szegedi vereség esetén pedig mérleggel kerülnek a második helyre. A nap zárómeccsén aztán a Szedeák meg is tett mindent a sikerért, gyakorlatilag a feldobástól kezdve vezettek egy 10-essel, a második negyedben pedig már 20 ponttal is vezettek (19-cel kellett volna nyerniük ahhoz, hogy elődöntőbe jussanak), de a házigazda visszakapaszkodott a félidőre 12 pontra. A harmadik negyedben 17 pont volt a legnagyobb különbség, de végig "hibahatáron" belül maradt a Debrecen. 10 ponttal nyert a Szedeák, de így is a Debrecen ment tovább a négy közé másodikként.

Budapesti Honvéd/A - Debreceni Kosárlabda Akadémia - DSI/A 49-77 (12-21, 12-15, 15-31, 10-10)

Legjobb dobók: Szentirmai 9, Kopácsi 8, Baranyi 7, ill. Csomor 14/3, Gáspár 13, Tóth 12/3.

SZEDEÁK/A - Nyíregyházi Sportcentrum KA/A 57-87 (16-21, 10-33, 12-23, 19-10)

Legjobb dobók: Varga 21, Kass 9/6, Meleg 8, Halápi 8, ill. Vaskó 38/15, Mokánszki 15/9, Pollák 10/3, Bolden 10.

Nyíregyházi Sportcentrum KA/A - Budapesti Honvéd/A 64-46 (15-8, 23-18, 22-10, 4-10)

Legjobb dobók: Pollák 14/6, Sitku 13/3, Mokánszki 12/6, Bolden 12, ill. Kopácsi 8, Forgács 7/3.

Debreceni Kosárlabda Akadémia - DSI/A - SZEDEÁK/A 68-78 (16-26, 19-21, 19-20, 14-11)

Legjobb dobók: Csomor 22/6, Tóth 21/12, Gáspár 12, ill. Varga 30/6, Meleg 13, Pinnyei 12, Szatmári 11/3.

Az A-csoport végeredménye

1. Nyíregyházi Sportcentrum KA/A              2gy - 1v (+22 a minitabellán)
2. Debreceni Kosárlabda Akadémia - DSI/A  2gy - 1v (-2 a minitabellán)
3. SZEDEÁK/A                  2gy - 1v (-20 a minitabellán)
4. Budapesti Honvéd/A       0gy - 3v

A B jelű négyesben a tegnapi nap után a Szolnok tűnt a legerősebbnek, de előbb még a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia és a Szombathely találkoztak egymással. A székesfehérváriak nem hibáztak, a 12 ponttal megnyert második negyedük miatt a félidőben 17 egységgel álltak jobban, végül 26 pontos győzelmet arattak. Annyi lett ezzel biztos, hogy ha a Vasas 5 vagy 6 ponttal nyer a Szolnok ellen, akkor a DKKA nem jut a négy közé az első napi eredmények miatt, ha viszont más eredmény születik, akkor bent vannak a négy között Peresztegi Nagy Ákos tanítványai. A várt csata elmaradt a másik meccsen, a pasarétiek már a félidőben 23 ponttal álltak jobban a Tisza-partiaknál, végül 37 pontos győzelmet arattak, így ők és a DKKA jutottak négy közé.

Dávid Kornél KA/A - Szombathelyi Kosárlabda Akadémia 70-44 (23-18, 17-5, 10-11, 20-10)

Legjobb dobók: Csernavölgyi 15/6, Nagy 14, Takács Milán 11/3, Takács Martin 10/3, ill. Körmendi 9/3, Dokmanovic 8, Józsa 8.

Vasas Akadémia/A - Szolnoki VSI/A 73-36 (18-7, 20-8, 15-13, 20-8)

Legjobb dobók: Somogyi 25/18, Bencsik 11/6, Schiller 9/3, ill. Pallai 12/6, Taiwo 9.